Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakás vagy agglomerációban...

Lakás vagy agglomerációban családi ház? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés
márc. 30. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Utóbbit.
márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Lakást.
márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

A te vagy a saját életemben? Tényleg az én helyzetemben melyiket, vagy a "mi lenne, ha" elképzelésben?


Én nem szeretek kertesben lenni. Élni nem éltem, de aludtam már kertesben, és nem szerettem. Vendégségben lenni egész kellemes volt, szép ház volt, jól berendezett, de jobban érzem magam lakásban, így a választásom is arra esne. Egyszerűen nincs meg a biztonságérzet a kertesben, ezt lehet kontrázni, de én most egy érzelemről beszélek, nem az értelemről.


Ha viszont valaki családos vagy nagycsalásod, még aki nem rajong a kertesért, szerintem abban a fejben is kénytelen lenne megfordulni a gondolat, mert mindenkinek szüksége van saját élettérre.

márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
Agglomeráció, de inkább lakás mint ház.
márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

3

Vannak nagy lakások bőven, én családdal is inkább egy 100-120 nm körüli lakást választanék.

Én sem érzem ugyanazt a biztonságot családi házban. Halálom, hogy az ajtó mellett az összes ablak is potenciális bejárat lehet egy betörőnek. Laktam 1-2 évet apukámnál családi házban, nem volt klíma szóval éjszaka nyitva az összes ablak az emeleten, képzelem mibe telt volna létrával jönni betörni azt bemászni valamelyiken. Meg amikor egyedül voltam otthon és nem vettem észre, hogy besötétedett és az összes ablak csak nézett a vaksötétbe, én meg rettegve húztam el gyorsan minden függönyt😂 Hát kösz nem, jó nekem itt a hatodikon ahol nem kell ilyen hülyeségeken aggódni.

márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Én is inkább a lakást, nem szeretem azt a rengeteg munkát, ami a kertes házzal jár. Nagyon becsülöm azokat, akik csinálják, de engem ez nem vonz. Emellett a fenntartási költségei is magasabbak és általában messzebb is van mindentől, sok időt elvesz az ingázás.
márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Jelenlegi élethelyzetünkben az első, és ez valószínűleg így is marad míg a gyerek kb. ki nem repül (sőt, jelenleg bérlünk, annak ellenére, hogy van saját, mert amíg a gyerek kicsi, oviba, suliba, edzeni stb. jár x évente lehet, hogy egyszerűbb lesz albérletet váltani pl. suliváltásnál vagy ha tehetséges lesz vmi sportban az edzés helyszín miatt stb.). Utána viszont valószínűleg nem agglomeráció, hanem messzebb megyünk.
márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Agglomerációban kis telek, kis ház. Előbbi már megvan, majd egyszer talán utóbbi is rákerül
márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Agglomerációban családi ház, de azért emberi közelségben, tehát nem 20-30 km-re. Hátránya az ingázás, viszont huh, én laktam lakásban jó pár évig, nekem egyszerűen egy tök más életminőség, pláne gyerekkel.


Ma is egész nap odakint voltunk, ebédre bográcsban főztünk, kertészkedtünk a veteményesben, virágàgyásban a gyerekekkel, játszottunk a trambulinban, homokozóban, szólt a zene a teraszon, ott kávéztunk, szinte be sem jöttünk. A szomszédokkal beszélgettünk, nyáron kint szoktunk bandàzni, mi tavasztól őszig kb. kint élünk, nem is bírtam a lakást, utáltam, untam, hiányoltam ezt a kinti életet.


De nyilván nem mindenki ilyen típus.

márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Lakás, nem utaznék napi 2 órát.
márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!