Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyiket választanád? Családi...

Melyiket választanád? Családi ház vagy lakás plusz hétvégi nyaraló?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy a hétvégi nyaraló közel van a lakáshoz, gyalog 10 perc.
2023. szept. 4. 17:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelműen a másodikat, sőt, konkrétan ezek a terveim. Sajnos nálunk ez inkább 10-en km-ek de még így is.
2023. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha közel van a nyaraló, akkor pont semmi értelme nincs, funkcióját veszti. Úgyhogy így családi ház.
2023. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Értelmezhetetlen számomra a lakás + 10 kilométeren belüli nyaraló kombó. Ez minek?

A nyaraló eleve egy felesleges kínlódás, mert folyamatosan karban kell tartani, őrizni, miközben alig vagy ott. Elvileg pihenésre lenne való, de a gyakorlatban négykézláb benne töltöd az életedet, állandó ideg vagy hogy mikor törik fel és rámolják ki. Mindezt azért, hogy eltölts ott évente pár hétvégét. A 10 km-en belüli nyaraló meg végképp szürreális marhaság, milyen nyaralás az, ami 10 km-re van otthonról? További fogós kérdés, hogy ki a fene akarja minden nyarát ugyanott tölteni...


Szóval családi ház, és mellette a nyaraló árának töredékéből évente 2*5 nap valódi, pihentető nyaralás. Minden évben máshol.

2023. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Családi ház!
2023. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nyaralót csak akkor, ha valami olyan helyen van, ahol szívesen vagyok, de nem tudok, akarok ott élni. Akkor is nagy gond a rendben tartása. Ha odamegyek hétvégén, akkor pihenni akarnék, nem takarítani, kertet rendezni. Plusz tényleg, aggódni hogy mikor törnek be. Ha közel van a lakáshoz, akkor egyszerűbb, de a lakáshoz közeli nyaralónak sok értelmét nem látom én sem, ha van lehetőség kertes házra. Szóval családi ház elsősorban.
2023. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
2 # tökéletes , nem élnék zsúfolt de tágas lakóparkban panelben sehol, felkapott helyen sem . Állandó zizges esemenyek trogerek stb . Csak kertes ház,szebb jobb helyen .
2023. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

1-es vagyok és nyílván nem vagyunk egyformák de szerintem meg pont a családi háznak nincs értelme, ha tud saját kerted lenni 10 perces távolságra. Akar a franc ácsot meg hasonlókat fizetni, egy teljes lakóépületet karban tartani, ha némi közös költség fejében ezt megteszik helyette egy társasházban, telente egy teljes épületet kifűteni és hasonlók. Pláne, ha mindez egy város központi helyén található, ahonnan minden könnyen elérhető.

Nálam ahogy említettem is a saját kert lenne a döntő, ahol tudnék ezt-azt termesztgetni. Maga a nyaraló mint épület nem érdekelne, megpróbálnám minél minimalistábbra venni, akár vissza is bontani. Nyaranta tökéletes lenne arra is hogy vendégeket fogadjak benne, akár pénzért, akár a rokonaimat, barátaimat ingyen. Lehetne néha kint sütögetni, vagy csak elvonulni, ha nagyon határidős munka van kimenni és onnan ho-zni egyet stb., szóval én inkább szabadidős, elvonulós helyként értelmezném.

2023. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"A nyaraló eleve egy felesleges kínlódás,"


De akkor miért akar mindenki nyaralót magának ? Sőt ismerek olyat is akinek van családi háza de van egy nyaralója is a közelben.

2023. szept. 4. 21:22
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
ronaldóék felnyomják a kecót ha nem vagy résen barátom
2023. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

“De akkor miért akar mindenki nyaralót magának ?”


Honnan veszed hogy akar? Nem, egyáltalán nem akar. Nekem pl. eszembe nem jutna. Őszintén mondom, ha ingyen adnák se kéne. Egyrészt változatosan, mindig máshol akarom a szabadságomat tölteni, másrészt eszemben sincs az élethosszig tartó kényszermunkáért még fizetni is. Rekreáció lenne a nyaraló/nyaralás célja, tehát eszemben nincs minden szabadidőmet egy isten háta mögötti telken négykézláb gyomlálva tölteni.

Inkább megtartom az árát, és évente párszor elmegyek belőle egy jó kis wellness hétvégére. Na az pihenés.

2023. szept. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!