Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Ausztriában?...

Milyen az élet Ausztriában? Pro és contra? Érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés

Főként azokhoz szólna a kérdésem, akiknek van személyes tapasztalata, összehasonlítási alapja az osztrák és magyar élet között?

Teljesen mindegy milyen területen, lehet az lakhatás, bér, környezet, evés-ivás, internet/mobil előfizetés, társasági élet, közlekedés, időjárás, vidéki vagy városi élet, emberek, síelés, stb. Szóval tényleg bármi, ami eszetekbe jut hogy jó vagy rossz vagy más mint itthon (pl szabadságok, eü, adó, nem sorolom tovább).

Lassan úgy érzem hogy meg kellene hoznom ezt a döntést, de szeretnék minél többet tudni hozzá.

(Más országról is lehet ha gondoljátok, de jelenleg nálam Ausztria az első.)

Vagy ha tudtok olyan blogot vagy vlogot akik Ausztriáról vagy más országba való költözésről és ottani életről írnak/videóznak, az is segít.

Köszönöm előre is!



ápr. 1. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni pár évre, aztán, ha nem tetszik, vissza lehet költözni - különösen, hogyha fiatal független felnőtt vagy, beszéled a nyelvet és jó szakmád van, ami kint is releváns.


Én Angliában voltam 4 évig, jó tapasztalat volt, de elég volt, és hazaköltöztem, de nem bántam meg, hogy kint voltam.

ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Azért szeretnél kimenni, mert ott magasabbak a fizetések, vagy mert M.o.-on kirekesztés van, kalandvágyból stb? Örökre tervezed, vagy csak kipróbálni?
ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bécs érdekel, vagy vidék? Mindenhol éltem már, de nem nagyon hosszan, évekig egyik helyen se, biztos lesz itt olyan, aki nálam többet tud az ausztriai életről. Tényeket tudok én is, mint pl. 51 EUR a havi bécsi bérlet, vagy mennyi idő múlva hívtak be állami rendszerben szemműtétre. Vagy hogy a dialektet nem értem sok hónap után se.
ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igyekszem én is válaszolni. Igazából egyrészt elegem van Magyarországból, legyen az politika, egészségügy, az emberek, elég sok mindenből. Ugyanakkor a munkám nem rossz, itthoni viszonylatban a fizetés sem, de ebből sem lesz lakásom/házam, max jó sok hitellel. (Tudom kint sem.) Ausztria pedig tetszik mert közel van, jó a fizetés, gondolom nem véletlenül Bécs a legélhetőbb város egy ideje.

Amúgy Bécs érdekel, bár a vidéki élet sem áll távol tőlem. Másik ország ami még tetszik Svédország, ott viszont inkább vidék lenne. De vissza Ausztriába, érdekel pl hogy milyen Bécsben élni, albérlet hogy működik, mennyibe kerül. Orvosi ellátások, egészségügy szintén. Illetve milyen magyarként kint, találsz e olyan szórakozási lehetőséget ami jó. Mérnöki területen dolgozom, szerintem ott is elfogadott/keresett lenne, egy hiba van, a nyelv. Alap dolgokat tudok németül, de sosem volt az erősségem sajnos.

Köszönöm ha még tudtok infókat adni.

ápr. 7. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ausztria érdekel, mert onnan haza lehet jönni, akár naponta vagy hetente? Szerintem a fő előnye Ausztriának ez, én se akartam messzebb menni, én haza akarok jönni hetente. Lehet, te is így vagy, vagy arra gondolsz, ha valami balul ütne ki, mégse a világ túlsó feléből kell hazajutni, olcsóbb is, kevesebb idő is.

Hallottam egyszer egy mondást, nagyon tetszik és igaznak is gondolom: némettudás nélkül vagy nagyon lent, vagy nagyon fönt tudsz boldogulni. Amúgy nem.

ápr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csatlakozz facebook csoportokhoz: Becsi magyarok, Magyarok Ausztriaban stb. Ott sok hasznos-helyi infot megtalalsz.


En Nemetorszagban elek.

A politikarol nem tudok nyilatkozni, mivel egyaltalan nem erdekel.

Az orvosi ellatasban sem vagyok tul tapasztalat (szerencsere ritkan vagyok beteg) Az Idöpontokra itt is varni kell, akar több hetet is. Ismerösöm a korhazi szüleszetröl azt mondta, olyan, mintha egy hotelbe lett volna. Az ellatas, a tisztasag, az etkezeseknel különbözö menüböl valaszthatott.

Az alberletarak magasak. Lakas/haz vasarlasa szinte lehetetlen. A rezsi hasonlo a magyaroszagi szinvonalhoz.

Közlekedes - autoval az utak minösege kivallo. Az autoszerelö viszont (mint minden mas szolgaltatas pl, fodrasz, köröm, masszazs) nagyon draga.

Tömegközlekedesre is sok lehetöseg adott.

Bevasarlas- etelek, italok, szinte ugyan azok az arak, mint otthon. Talan meg olcsobb is. (persze itt is lehet figyelni az akciokat, es boltrol- boltra jarni)

Közössegi elet tekinteteben -ahol en lakom- nagyon sok a magyar.


Barmelyik orszagot is valasztod, az egyik -ha epp nem a legfontosabb,hogy beszeld azt a nyelvet. Egy erös alap szinten mindenkepp. Tudj egyedül alberletet, munkat keresni. Elmenni a postara, ha megszolit a szomszed valaszolni.

Ha tovabbi kerdesed van, irj barmikor.

ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!