Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ennyire igénytelenek...

Tényleg ennyire igénytelenek az emberek?

Figyelt kérdés
Miért van az, ha valaki belép a lépcsőházba, kinyitja az otthoni ablakot stb akkor tízből kilenc alkalommal valami negatív szaginger kell érje a többi szomszédtól? Annyiféle finom illat lenne lehetséges, füstölő, parfüm, íncsiklandozó étel, finom női illatok, bódító virágillat, lakásillatosító, öblítő szóval a lehetőség elég sok. És hogy mi van ehelyett? Penetráns öreg szag, izzadságbűz, csempészett legalja kátrányos kapadohány bűz, rothadó káposztafőzelék bűz, odaégetett olajos mocskok bűze, elégetett cukros gluténes házisütemény, takarítás nélküli tömény kutyabűz, áporodott alkoholbűzös kipárolgások és még sorolhatnám. Hogy képesek emberek így élni? Tényleg ennyire igénytelen lett a magyar? Régen emlékszem mindenki próbált rendet és tisztaságot tartani hogy ne szólják meg, vagy mert tényleg igényes volt. Mi folyik itt manapság?

ápr. 27. 09:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Az emberek különbözőek, és eltérő igényekkel rendelkeznek!
ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Normális helyen kell élni, nem a gettóban
ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Én még ezt soha nem tapasztaltam, se a szülői panellakásban, se a mostani sajátomnál. Legfeljebb amikor a szomszéd az ablakban, vagy az erkélyen cigizik, bezárok mindent.
ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Mert putriban laksz,azert érzed
ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Bírom ahogy a mamahotelesek beírogatnak hogy nem a putriba kell lakni :) Ez nem gettó, ugyanolyan átlag emberek laknak itt mint máshol is. Akik a boltban kiszolgálnak téged, kiviszik a csomagodat stb. Nem kéne nagyképűnek lenni és leszólni másokat. És ha ennyire csak a gettóban lenne ez, mi a magyarázat arra ami pl a tömegközlekedésen van utazóközösség? Ők is gettósok mind? Szintén ugyanezt a szaghatást, igénytelenséget tapasztalom, és alig pár ember aki ad magára és jó illata van.
ápr. 27. 09:54
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Én ha dél környékén indulok sétálni, csakis a finom ételek illatát érzem a házakból. Igaz, ez egy falu, nem város. Nem lakások. Talán ez a különbség.
ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Gluténes házisütemény... :D

Öcsém, neked milyen orrod van!

ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Ezen besírtam :D elégetett cukros gluténes házisütemény
ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sem lehet pár lakásból levonni egy egész társadalmi jelenséget.

Azért egy-két dolgot mégis megjegyeznék: mindig is mondták, hogy a agglegénylakás az általában rendetlen, a szenvedélybetegekre, depressziósokra is jellemző a züllöttség, kivéve a kényszeres takarítókat, az a másik véglet.

Márpedig a szenvedélybetegek száma szerintem eléggé növekedett.

Márpedig a fenti betegségek szerintem terjedőben vannak.


Továbbá az is lehet ok, hogy sokan a vegyszereken próbálnak meg takarékoskodni. Ill. van egy olyan réteg, akik kifejezetten kerülik a nem nélkülözhetetlen kemikáliákat, inkább szellőztetnek illatosítás helyett.

Én. pl. akkor sem használnék vécéillatosítót, ha ingyen adnák, van szellőző, és ha melegváltásban kell menni a másik után, hát istenem, arra a két percre el tudom viselni a szarszagot. Ezerszer egészségesebb, mint a sok "igényes" elnyomószag.

Másfelől meg pont azok lesznek allergiások, akik túlzásba viszik a sok takarítószer használatát, kemikáliát, a természet nem erről szól.

ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Ja, és ehhez hozzátartozik, hogy az ember a szagokat szokja meg leggyorsabban, és észre se veszi.

Van egy rakás olyan gyógyszer is, aminek a mellékhatása gyengíti a szaglást, ízlelést.

És a COVID miatt is sokaknak romlott a szaglása, másoknak meg másként alakult.

ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!