Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek? Mit gondoltok...

Szerintetek? Mit gondoltok erről ? Nekünk kellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
Németországban lakunk egy 4 lakásos házban. Közvetlen mellénk költözött egy 30-as éveiben járó magyar pár. (Átlagnál kicsit “dekoratívabbak”) Az oké hogy be sem mutatkoznak stb… De egyszerűen nekünk nem köszönnek vissza ha találkozunk velük a lépcsőházban a nemet szomszédainknak meg előre köszönnek hangosan. Tudjak hogy magyarok vagyunk mivel a főbérlő tájékoztatta őket. Mi már itt lakunk jó ideje.(Normális dolgozó pár vagyunk mi is és nem vagyunk hangosak sem.)

ápr. 27. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tenni. Ha nem köszön, én se köszönök. Ennyi...
ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Át kell nézni rajtuk. Idővel majd kiismerik őket a német szomszédok is...
ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok külföldön nem éppen arról híresek hogy barátok és micsoda jofejek. Ott ártanak egymásnak ahol tudnak. Ezt még a külföldiek is tudják.
ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne?
ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem is értem milyen válaszra vársz, hogy mit kellene csinálni. Semmit.
ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért kéne bármit is tenni...?
ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Én szoktam mondani, ha zavar, ha valaki nem köszön. Megkérdezném őket, hogy van-e ennek valami spec oka vagy el lehet-e érni, hogy beszélgessünk. Abból gyorsan kiderül mit gondolnak.
ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Sokan nem szeretnek magyarok közt lenni külföldön.
ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

A külföldön élő magyarokról itthon kialakult egy olyan vélemény, hogy az újonnan kiköltözőknek nem segítenek, inkább rosszindulatúan fogadják őket, próbálnak keresztbe tenni nekik. Talán ettől tartanak.

Másrészt, aki elmegy az országból, az sokszor azért (is) teszi, mert elege van az itteni légkörből, és nem akarja ugyanezt megkapni odakint “kicsiben.”

ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Tapasztalatom szerint ez változik, ahogy elmúlik róluk az újdonság, meg a szokásos magyar feszültség. Jó dolguk lesz, aztán lehet velük normálisan kommunikálni. Türelem kell hozzá.
ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!