Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szomszéd aki éveken át segítet...

Szomszéd aki éveken át segítet nekünk elhülyült. Szégyenlem de kellemetlenül értem amikor segíteni kell neki. Mit tudok tenni, hogy feldolgozzam ezt?

Figyelt kérdés
A bácsi a családunknak lassan 25-30 éve segített ha valami baj van, cserébe mi is ha valamiben tudtunk. Sajnos utóbbi időben erősen leépült szellemileg és nagyon kellemetlenül érzem példáúl amikor átmegyek segíteni problémát megoldani és nagyon alap dolgokat(hogyan tud telefonálni) kell magyaráznom. Nem akarom magára hagyni a bajban, de ez nagyon lemerít. Tudtok tanácsot adni, hogy tudom ezen túltenni magam?

2021. jún. 22. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem sokat tudsz kezdeni, a gyerekeit vagy más családtagját kellene értesíteni és orvoshoz vinni.

Ilyen állapotban nem sokáig fog tudni egyedül élni, szüksége lesz olyan szakemberre, aki képes demens emberekkel bánni.

2021. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos demencia, az meg egy lejtő, ahonnan nincs visszaút.
2021. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es: Ezt én is tudom, de inkább a saját negatív érzelmeim kezelésére akartam tanácsot kérni.
2021. jún. 22. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Azzal sajnos nem sokat lehet kezdeni, nem egyszerü elfogadni, hogy aki eddig teljesen normális, értelmes, aranyos valaki volt, az elveszíti elöször a gondokodási képességét és idövel a személyiségét is, ezzel családtagoknak is probléma helyén kezelni.

Ami elvileg segíthet, ha valamilyen szakemberrel beszélsz a témáról, hogy miként lehet a saját érzelmeiddel összhangba kerülni.


De nagyon rendes ember vagy, hogy most is foglalkozol vele, pdeig nem is vagy rokona.

2021. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az hogy rendes vagyok-e nem tudom, de amíg fiatalabb voltam rengeteget segített nekem és szüleimnek így hálás vagyok neki és most utóbbi időben, hogy tudok is segíteni úgy érzem viszonoznom kell
2021. jún. 22. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!