Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az embernek ott kell élnie, ahol született?

Figyelt kérdés
Főleg a falusiak ilyenek, hogy ezt mondják, aki itt született, az ide tartozik és itt kell élnie, itt van a hazája, a gyökerei, máshol mindig csak "gyüttment" lesz.

máj. 22. 10:10
 1/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Mert főleg kis közösségekben úgy nőnek fel az emberek, hogy majd' mindenkit ismernek, akivel összefutnak az utcán. Megszokják, hogy egy közösség része. Nagyobb városokban ez kevésbé jellemző, ott jó, ha a szomszédot és a munkatársakat ismered. Kevesebb az az ismerős, akivel napi szinten találkozol, aki része az életednek. Ezért ők nehezebben is mozdulnak el onnan, költöznek el. Én is ilyen vagyok alig 30 évesen. Lehet nem jó dolog, de vállaltam ennek a következményeit. Kevesebb munkalehetőség, kevesebb fizetés. De itt van minden, amit ismerek, nagyon nehezen lépek ki a konfortzónámból.
máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ráadásul az idősebbek, akik már leéltek egy helyen 30-40 évet, kialakították az életterüket, a házat, a kertet olyannak, amilyennek szerették volna, nem szívesen hagyják ott az évtizedes munkát és kezdik előről máshol.
máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is jól érzem magam a faluban.Ami meló van mindenki megcsinálja kis közösség jó itt lenni.Bárki bármit akar be lehet menni a városba.Nincs elvágva senki semmitől.
máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tehetném én is vissza mennék falura,a városi lét teljesen gyökértelenné tett,semmi nem köt ide.
máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki átgondolja ezt.Vesz a falusi házat már nem hajtja a világi vágyakat hogy pénz mindenből a jobbat mindent kirakni facebookra.

Aki ilyen él előbb utóbb lecsendesedik kiegyensúlyozott lesz.önmagára talál és sokan rájönnek lehet egyszerűbben is élni.

Rengeteg ember költözik újra vidékre akiknek már elege van a városi hajtásból meg a siker hajszolásból.

máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Elég korlátolt gondolkodás. Főleg a KELL-szemlélet miatt. Szerintem ez nem kényszer. Attól még szeretheti valaki a szülőföldjét, hogy máshová megy lakni. Én úgy vagyok, hogy több helyhez vagyok képes kötődni.

Nem rosszabb emberek ők se. Most gondoljunk bele, ha soha senki nem menne máshova, akkor minden emberi közösség egy beltenyészet lenne, öröklődő genetikai betegségekkel, mert csak pár száz vagy pár ezer fős körből választanának társat az emberek. Kis falvakban amúgy ez már most is megfigyelhető. Aki ott marad, csak távoli unokatestvérrel házasodhat, mert nincs más.

máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Ez így igaz! Ha idősebb leszel, majd te is így fogod gondolni, érezni.
máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Ez nem kor, inkább személyiség függvénye.
máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!