Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vasárnap levághatom a fűvemet...

Vasárnap levághatom a fűvemet vagy az csendháboritás?

Figyelt kérdés
Egész héten dolgozom mert sok kollegám betegszabin van. Vasárnap leszek csak otthon és nem jutott múltkor időm levágni a fűvet, fűkaszával csinálnám. Arra gondoltam 10óra felé állnék neki és kb 1 órás munka lenne. Szerintetek szólnának érte a szomszédok? :/
máj. 24. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Csendháborításba csak az indokolatlan zajkeltés tartozik.


Nem fognak bejelenteni, nyugi, más is hétköznap dolgozik...

máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

[link]


“ Szombaton reggel 9 és dél között megengedett a zajkibocsátás, míg vasárnap és munkaszüneti napokon tilos. Csakhogy az önkormányzatok szabadon rendelkezhetnek arról, hogy településükön eltérnek-e az általános szabályozástól, vagy sem.”


Én amúgy nem lennék olyan gci, hogy vasárnap zavarom a szomszédokat, de nem mindenki ennyire empatikus😊

máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden településnek saját helyi rendelete van. Meg kell nézni hogy ahol te élsz ott mit ír elő az erre vonatkozó szabályzat.

Nálunk pl. vasárnap 10 és 12 óra között lehet zajos tevékenységet végezni. De sem előtte sem utána nem lehet zajongani a rendelet szerint. A már más kérdés hogy ezt sokan nem tartják be.

máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Elvileg vasárnap nem szabad füvet nyírni, erre van rendelet.

Ha én lennék a szomszédod biztos nem szólnék emiatt ha ezt megsérted.

Annyit megér az ügy,hogy udvariasan szólsz nekik és elmondod azt amit most nekünk leírtál.

máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4


Hagyományos kaszával lehet.Az csendes.

máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Előbb hallgatom Vasárnap a fűnyiró hangját,mint a kis neveletlen ge*i kölyköt a szomszédból!
máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol vannak azonos szabályok. Tegyük fel, hogy nincs tiltva, akkor csinálhatod. De nyilván egyéni a helyzet is. Ha tudom, hogy egy éjszakázott szomszédom alszik vagy hasonló, akkor nem zajongok. Viszont itt mindenki csinál mindent hétvégén, mivel akkor ér rá a legtöbb ember. Biztos van akit zavar úgy is ha nem alszik meg ilyenek, de ennyi erővel a városban is lehetne rinyálni egész nap, mert a forgalom hangos. Vagy kisvárosban is, hogy ugat a szomszéd kutya meg stb. Egy társadalomban élve alkalmazkodni kell. Akit zavar minden az hangszigetelje a házát vagy költözzön tanyára.
máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
#6 nekem mindkettő idegesítő. Érdekes én mindig meg tudtam úgy oldani az életemet, hogy vasárnap ne zajongjak. Másoknak miért nem megy? A németeknek miért megy? Ebből látszik, hogy itt tényleg sokan balkániak…
máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az utóbbi években nálunk úgy alakult, hogy csendesedni kezdtek a hétvégék, ünnepnapok. Szerintem a jelenség nem az előírások, hanem a csendre való igény miatt alakul így. Persze van egy-két zajos eset, de jóval kevesebb, mint tíz éve.

Ha valakinek mégis úgy adódik, hogy nem tudja máshogy megoldani, szól a közeli szomszédoknak, sosem volt ebből vita.

(bár a szeméttel fűtők is észbe kapnának...)

máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A helyi rendeletet nézd meg. Van, ahol vasárnap nem szabad, de szombaton még igen.
máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!