Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek? Ti mit tennétek?...

Mit tehetek? Ti mit tennétek? A szomszéd kutyája hajnali fél ötkor rákezd ugatni és amíg ki nem fullad, addig nem hagyja abba.

Figyelt kérdés

Panel házban lakom és az alattam lévő szomszéd kutyája egy új szokást vett fel pár hete. Hajnali fél ötkor, mikor a gazdája elmegy dolgozni rákezd ugatni és általában 1-2 óráig megállás nélkül csinálja a show-t. A háznak "remek" az akusztikája így csukott ajtók mellett is tisztán hallom és nagyon hangos.

Szóval így néz ki minden reggelem: 4:30-kor ébresztő a kutya miatt, füldugó be majd egy fél óra kell mire visszaalszok. 6:30-kor szól az ébresztő és úgy ébredek fel, mint a mosott szar.

GYIK:

- Miért nem rakom be már lefekvéskor a füldugót?

Így tettem az elején, de még így is felébredtem a kutyaugatásra és vissza se tudtam aludni. Viszont azt tapasztaltam, hogy ha utólag teszem be a füldugót, akkor tompítja annyira az ugatást, hogy ha nehezen is, de visszatudjak aludni.

- Miért nem fekszel le hamarabb?

Mikor kéne? 8 órakor lefeküdni, hogy ki tudjam aludni magamat rendesen? Általában este is van még elég dolgom, nem beszélve hogy csak forgolódnék de aludni nem tudnék.


Megpróbáltam beszélni a szomszéddal, aki egy idősődő hölgy. Bocsánatot kért és türelmet, mert az új munkája miatt ilyenkor kell eljárnia és a kutya még nem szokta meg. Ezt teljesen megértem, de amikor megpendítettem, hogy amúgy a kutya egy nagyon okos állat és meg lehet tanítani dolgokra, akkor azt a választ kaptam, hogy nem tud vele mit csinálni "majd leszokik róla" - hát kösz... Kérdem én, hogy akkor az ilyennek minek kutya?


Próbáltam egy-két szomszéddal is beszélni, hogy őket mennyire zavarja az ugatás, de inkább a visszájára fordult a dolog. Az egyik még rendesen bekavarta a szart és próbálta a szomszéd nénit ellenem hangolni.


Szóval több hét telt el, de nem történt semmi. A kutya őrjöng hajnalban, én mindig felkelek és ha vissza is alszok, akkor is nagyon rosszul ébredek.


Szóval ti mit tennétek? Mik a lehetőségek? Én már sok mindenen gondolkoztam. Altatón, az ajtóm hangszigetelésén, egy jobb füldugón át (Alpine sleep soft-ot használok, eddig nem találtam ennél jobb, többször használható füldugót) sok mindenen. Utána néztem jogilag milyen mozgás terem van, de úgy láttam nem sok. Amúgy is szeretném békésen rendezni a dolgot és nem tovább mérgesíteni a szomszédi viszonyokat.



2023. júl. 14. 09:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Rendkívüli lakógyűlést kezdeményeznék, hogy ott az legyen a határozat, hogy a kutya a többi lakót extrém módon zavarja, ezért nem maradhat.
2023. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
7%

Nyilvánvaló, hogy a kutya nem tehet róla.


A gazdája tudatlan, fejlődésre képtelen ember.


Nehéz helyzet.


Amúgy 30 nap elég, hogy hozzászokj.



En erdőben lévő házban laktam.

Síri csend.


Erre pár hónappal ezelőtt fő út mellé költöztem, ahol nappal 2 mp-ként, éjszaka 30 mp-ként megy a busz, teherautó, kocsi stb.


Elején nagyon ideges voltam, alig aludtam, de idővel az agyam hozzászokott a zajhoz.

Atalltam.



Ha nem akarod bántani a tehetetlen kutyát, a gazdáját meg folyamatosan kioktatni és összeveszni, akkor nem tudsz mást csinálni. Hozzaszoksz.



Sajnos a bűnöző, debilek által vezetett kormányban nem törekszenek arra, hogy jogfejlodes és jogbiztonság legyen.

2023. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem várj egy kicsit, hátha megszokja a kutya az új rendszert.
2023. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A néninek fel kéne szerelni egy kamerát, egy oda vissza streamelőt, és a kutyát tudná látni hallana és beszélni is hozzá, ezáltal megnyugtatni ha szükséges! A kommunikáció nem kerül semmibe csak egy aplikáció kell a telóra. Másik lehetőség esetleg, felkeresni egy profi kutyamenhelyet mit tudnak javasolni? De jogilag nem hiszem hogy neked ne adnának vmilyen szinten igazat, elvégre pokollá tette az ottlétedet.

Itt a kamera: [link]

IP Camera Outdoor WiFi Camera HD Wireless Surveillance 1080P Video Home Security Wi Fi Camara Two-Way Audio CamHi Wi-Fi Cam

2023. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Elköltözni tudsz. Ha egy ordibáló szomszéd ellen nem tesznek semmit többszöri bejelentésre se (ráadásul folyton kihívja a rendőröket a semmire, mégsincs semmi következménye), akkor egy kutya miatt pláne nem fognak csinálni semmit. A rendőrség is csak megkeseríti az ember életét, az apró hülyeségekre azonnal ugranak, de a bűnözőkre még úgy is tojnak ha mindent felvett a kamera.
2023. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

A kutyának szeparációs szorongása van, ami nem fog csak úgy elmúlni, hanem foglalkozni kellene vele.

Van a neten erről egy csomó cikk, azokat a megoldásokat kellene alkalmaznia a gazdának. De nem hinném hogy elvinné a kutyáját egy trénerhez, mert az emberek nagy százaléka (nem mindenki) sz*rik az egészre, nem izgatja hogy zavarja a szomszédot.

2023. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
3-amsnak! ez nem kicsi idő, hónapokról lesz szó, a net mint előző is írta tele van az ilyen cikkekkel. A kutya ugatását az új hely váltja ki, ezt ha közösen nem kezeli, már pedig nem hiszem hogy fogja, nem igazán várható a javulás. Lehet hallkan esetleg figyelem lekötésből zenét kapcsolni neki, vagy hasonlók amik lekötnék a figyelmét, de ehhez a tulaj szándéka is kéne. Sajna nekem is épp van egy kellemetlen szomszédom, pedig ez kertes ház, és az én értékem semmit nem számít neki csak az övé. Bíróságra is vonakodva nyújtanák be keresetet ellene, mert ha bukta akkor nekem kell állni, ő tehetősebb én csóróbb de nincs igazán más lehetőségem. Tanács levelet küldött neki felszólította, xarik rá..
2023. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%
Magyarország egy szánkosan elnyomott tetűlerakat pont . Csak utólagos okoskodás elkésett és értelmetlen hivatali intezkedés ( senki nem tart be semmilyen elvet előirást sem magától értetődőt sem jogszabályba foglaltat, este 9 kor fünyírás tűzgyújtás 40 cfokban részegen minden péntek vasárnapig , 1 házanként minimum 5 kutya házak előtt és udvarban 8 autó ...). Elköltözöl,olyan helyre ahol nincs nyomi nem panelprolitelep nincs gyár . A kutya kimulásával megoldha a természet .
2023. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2%

Megszokot meg az agyadban levo kutyaugstast is tudat alatt es nem fogsz felebredni!! Nalam is igy tortent. De meg az ebresztoorara se ebredek fel,a kutyam meg megtanulta kikapcsolni (rafexik vagy lenyomja ,h ne zavarja es aludhasson tovabb. Altalaban mi ebresztjuk ot :D


Viszont mi rendszeresen futunk vele egyutt orakon at .

2023. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Beszélj a szomszéddal részletesebben. Kérdezd meg, mivel próbálkozik a probléma orvoslására. Hátha nem gondolt még mindenre. Nem pár napos dolog megoldani, az is igaz, de nem látom, hogy ismernéd a részleteket. Próbálj ne összeveszni vele, meg lakógyűlésre dobni, hogy elkerüljön a kutya, hanem konstruktív ötleteket javasolni, mivel a leírásod alapján nem úgy reagált, ahogy a "leszarom gazdik" szoktak, tehát nem azt mondta, hogy "a kutyának az a dolga, hogy ugasson" és hasonlók, hanem türelmet kért.

Vannak jó és megfizethető IP kamerák, nem tudom, ismeri, használ-e ilyet, oda-vissza közvetít hangot, nekem van, azon keresztül is lehet fegyelmezni a kutyát. Javasolni szokták a tévét, zenét, meg még rengeteg lehetőség van. Kérdezd ki, mit próbál, és ha láttál itt valamit, ami jó lehet, és nem mondta, adj neki ötletet. Nem éri meg elmérgesíteni a szomszédi kapcsolatot, mert azzal neked is rosszabb lesz.

2023. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!