Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért vannak egyes kerületek...

Miért vannak egyes kerületek úgy beállítva mintha maga lenne a gettó, lepra?

Figyelt kérdés
A második kerületből költöztem a 20. kerületbe méghozzá Pesterzsébet egyik nagyon rossz részére a Jókai Mór mór utcába, ami állítólag gettó, putri, nagyon sok rosszat hallottam róla és bevallom féltem a dologtól, de most hogy itt vagyok fél éve azt kell mondjam hogy egyáltalán nem tragédia, igen vannak cigányok, igen vannak csövesek, de nem érzem hogy több lenne mint bármely más kerületbe, szüleim az elit 13. kerületben, Újlipótvárosban élnek és ott például a Jászai körül sokkal rosszabb arcok vannak
máj. 26. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Tudnék mesélni
máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy még nem láttál balhét ott, azon a részen, de általában az van, ha egy ilyen/hasonló helyen balhé van, akkor ott igazán nagy van.

Így kell ezt érteni.

máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2. Milyen balhéra gondolsz például?
máj. 26. 13:23
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Mert az is. 19-ből költöztem 2-be, itt élek. Most a 21-23 kerbe kell jarnom dolgozni, és inkább járok kocsival, mint hogy megkéseljenek. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért putri a blaha, miért putri a 8 ker, és mostmár kezd lezülleni 1 éve az oktogon környéke is.

A nyugatitol budaig utazva, vagy a petofihid budai hidfotol, nincs gyomorgorcsom, hogy mikor kotnek belem, szurnak le 20 Ft-ért. Mas az utazokozonseg. Teljesen elszoktam az ilyen proli, cigany telepektől, és most nagyon érzem a rosszat, mikor arra járok, vagy csak a kökin. Lehet hogy téged MÉG nem szurtak le, MÉG nem kötöttek beléd, de adj halat istennek xd

Pont most pénteken csak a 9 kerbe mentünk át iszogatni haverhoz, hazafele azonnal belénk kotottek a munkasruhas kastás cigányok a 9-es buszon, minden rossz nezes nelkul, stb. Azert erzed azt, ha normális ember vagy, hogy jobban meghuzod magad az ilyen jaratokon, kozossegekben. Nem merek felvenni egy 60 ezres oktonykabatot az ilyen helyekre, mert azonnal kinéznek, felkérdeznek. Ugy erzem magam, mint a négerek amerikaban, hogy nem mersz ranezni senkire, meghuzod magad a buszon. Es neha meg az is kotekedes alapja lehet, ha nem nezel ra. Illetve tamadasi felulet, ha kifele meredsz az ablakon, mint egy szobor. Nincs jo megoldas. Vagyis hat van, csak na.


Ezen kivul a hazak, telelkek is putrisabbak, a varoskozpontok mintha a szocializmusban ragadtak volna 1999ben, mindenki csoves ruhakban maszkal, latod rajta azt a minosegtelen kinai erzest, teljesen lehangolo. Delutan 4kor mar a nyitott literes kobanyaival szall fel a papa a 151-esre.

Nem sznob vagyok, egy proletar pesti, ver 19ker csaladbol jottem, de ezt elismerem, felismerem, es latom, hogy okádék, szinvonaltalan. Nyilvan mas varosokban is vannak nyomornegyedek, meg bronx, chicago (ahogy a cigok szoktak is hasznalni a kifejezest randalirozasra: "csikágóztál"), de azert én nem ilyen helyeken akarok élni, ez nem élet, és sokkal motivalobb, vidamabb dolog egy olyan nagyvaros, newyorknak mondjuk egy olyan része, ahol nem úgy pezseg az élet, mint a határúti Black & White vagy Aranyoroszlán sörözőben, hanem kicsit fancybben, kicsit kulturaltabban, elitebben. Dolgozni is tobb kedvem volt itt budan, ahol nem azt latom reggel 7kor hogy a megfaradt, leharcolt komuvesesek jonnek szembe, meg a lefingott fiatos szefeny anyukak full megtört fejjel cibaljak a gyerekeiket, hanem normalisan oltozott, kulturaltabban viselkedo emberek, akik talan meg nalam jobb hekyzetukben meg egy kavezoba is beulnek, elvannak, es nyilvan megvannak ugyanugy a bajaik, megtoreseik, de megsem okadek a kerulet, és érzem ugy magam, mintha valami masodikvilaghaborus film ehezo getto jeleneteben lennek. Az nagyon demotivalo. Ilyen pl a 10, 21, 22, 23 ker, alias délpest, meg a 8-9nek a nem szivesen latogatott reszei. A 19 ker még elmegy, inkabb proli csak, persze van kb 3 nagyon putris resz is. Itt az ilyen gyari munkasok telepedtek meg anno. A 18 az mar kijebb az ilyen gyartelepektol, kvazi a pesti rozsadomb, egyes reszei, de a legtobb az kulturalt csaladihaz. Nyilvan nem a havannarol beszelek, az megint egy "telepi" hely. A masodik keruletet nagyjabol ismerem, a tobbirol nemnagyon tudok nyikatkozni. Bocs, még zugló, újpalota is ilyen nyomortanya nagyrészt. Újpest xdd a jó kis curtis. Hat ilyen. Azert a tenyek magukert beszelnek. Meg en is, ahogy te lattam tobb reszet, tobb fajtajat Bp-nek.

Erzsebeten lakik egy jo baratom, tehetosek, eleg szeo, nagy hazban. Balra mellettuk szinten. Jobbra meg vegig csak putrik. Tehat hiaba vannak jo részek, meg "ott is vannak szep hazak" - aha, ertem, csak a kornyeket nem azok hatarozzak meg. Raadasul koztudott, hogy a hos utcabol is ment a 21 kerbe a drogos ciganyok, hajlektalanok attelepitese (jartam ott egy hazban meg mikor ment ott a biznisz nagyban, brutalis volt), és kispestre is mar regota toljak at a kulsobb keruletek "befele" ezeket a "szegregacio elleni vegyítéseket", csak az a problema, hogy ahova bekoltoztetik oket, a kulturaltan viselkedo, szocializalt emberek, csaladok kenytelenek elkoltozni es elciganyosodnak azok a reszek. Minddn rasszizmustol mentesen, csak a szomoru tenyeket mondom. Nem kenne veluk semmi bajom, ha nem nem akarnának beilleszkedni a tarsadalomba, és normalisan viselkednenek. Nyilvan, NYILVAN van kivetel... meg nyilvan vannak olyanok akiket megbelyegeznek, pedig rendesek. Tudom, ezeket az üres frázisokat hagyjuk, tenykeg csak a szintiszta tenyeket mondom most, mint olyan, aki szinten vagja, hogy hol mi van.

máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Ja meg annyi, amit most olvastam, hogy Jaszai??? Xdd vannak csovesek, de a jaszai az mar velemenyem szerint egy elit hely. Kis kavezok, kiulok, vannak reggelizo helyek, a Bubo pl nagyon jo, Anjuna fagyizok. Teljesen kulturalt. A hollanban laktam par honapot, az egyik legjobb resze volt az eletemnek. Melo utan, vagy szabadnapon normalis hazak kozott lofralas, egy jo kis hummus bar vacsira, Madalban egy kave akar. A parlament fele ott a kulináris. A dragabb helyek kivetik magukbol a putrit, csak gondolom osszetartas kerdese, mert ugye egy draga hely meg a putriban menne csodbe, ahogy mar tobb ilyen helynek lett kaputt erzsebeten, kispesten is pl. Nem tudom megfogalmazni en sem, hogy miért van az pontosan, hogy egyik hely elheto, a masik meg nagyon csoves, illetve osszetett a valasz, de akkor is erezheto. Van ahol sietve setalsz, mashol nem felsz, hogy ki jon szembe.
máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyeseknek minden gettó, meg putri. Mindenhol vannak balhés emberek, most egy kis nyugodt faluban élek, de a szomszéd bácsi ott tesz keresztbe, ahol tud, egyfolytában balhézhatnékja van

Éltem már a 7, 9, 16, 19 és 23-adik kerületekben.

Hetedik kerület volt a legundorítóbb, ott szinte minden egyes nap belémkötött valaki. Ugye a gyönyörű és fejlett Erzsébetváros....

19 és 23 kerületekben bizonyos emberek csak egymást gyepálták, felém sem köptek (pedig a 23-ban egy utcányira laktunk a cigánysortól).

Pedig mindenhova tömegközlekedéssel jártam, változó munkarendben, így hajnalban és késő este is.

Nyilván a budai résszel tapasztalatom nincsen.

máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%

4-essel nagyon egyetértek. Nem mindegy kikkel utazol együtt, pl reptérről amikor hazamegyek a XI.-be (még csak nem is II. kerületbe), kb lehoz az életről az átlag utas, megtört, besavanyodott fejek mindenütt.


Az átlag külföldi, ha tömegközlekedést választja, és nem a 100E buszt, szerintem egyből a szívéhez kap, hogy hová jött.

máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
#7 érdekes én pont le*rom kinek van besavanyodott feje, meg kinek nincs. Ez engem semmiben sem befolyásol, az életről meg főleg nem hoz le 😄
máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Ja és #7-es amikor pásztázod az embereket, olyankor neked van éppen a legítélkezőbb grimasz az arcodon.
máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
9-esnél a pont! 👏
máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!