Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek lehetne egy ilyen...

Szerintetek lehetne egy ilyen kozosseget alapitani?

Figyelt kérdés
Olyasmi, mint a biofalu, de nem arra epul. A technika teljesen mellozve lenne, es mindenbol a minimum. Huteni ugy lehetne, ahogy a regiek, furdes dezsaban, vilagitas petroleummal, gyertyakkal. Ha ez nagyon irrealis elvaras, akkor lenne aram, de csak napkollektorral, napelemmel. Nem lenne a hagyomanyos ertelemben vett "8 ora munka", hanem a foldeken dolgoznanak az emberek, valaki disznot, a masik lovat, a harmadik tehenet stb tartana. Adot, tb-t egyeb munkakbol lehetne finanszirozni, mint pl., szabas-varras, acs munkak, asztalos munkak, ha kozel lenne a varos akkor esetleg lovak bertartasa, konyvek forditasa stb. Az etelek sajat termesbol lennenek es mindeni adna a masiknak ami eppen van. Kicsit olyanok, mint az amishok, csak nem olyan szigoru szabalyokkal, tehat a nok hordhatnanak gombos ruhat, a ferfiaknak nem kene szakallasnak lenni, es gyogyszert is szedhetnenek szukseg eseten. A kerdes, hogy szerinted a mai vilagban lenne olyan ember, aki igy akarna elni?
2013. máj. 19. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A világon még sok helyen élnek így az emberek. De európai ember aligha akarna ma már ilyen körülmények között élni. Én a magam részéről semmiképpen. Bár igyekszem megvalósítani egy bizonyos fokig a természetes közeget magam körül, de ahogy leírod, ez ma már nem nyerő.
2013. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én élnék így.

Persze azért rendesen át kellene beszélni a dolgokat.

2013. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
En is elnek (bar gondolom ezt kiderult a kerdesbol :) ), de nem tudom elkepzelni, hogy nehany kornyezetvedelmi aktivistan es par melyen vallasos emberek kivul erre vagyna valaki. Ezt mondjuk sajnalom, mert celom egy ilyen kozosseg alapitasa. Meg azert remenykedek, 10 millio emberbol hatha talalok 40-50 fot, ha mar egyesek a marsra is hajlandoak elutazni...
2013. máj. 19. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Én se vallásos, se környezetvédő nem vagyok.
2013. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos sokan élnének így..akiknek mondjuk elegük a nagyvárosi életből, a felgyorsult világból. Én is kipróbálnám mondjuk 1-2 hétig biztos elég tudatformáló lenne :D
2013. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy rossz rendszer lenne. A technikát nem lehet mellőzni, nem szabad! Az emberiség folyamatosan fejlődött. Most viszont az utóbbi 40 évben a technikai fejlődés baromira felgyorsult. Ezt kell feldolgozni és el kell érni arra a szintre, hogy élvezhessük az előnyeit, és egy fenntartható világot alkossunk. A technika elutasítása visszafejlődéshez vezetne. Tudom, hogy én globálisan gondolkodom, Te pedig egy kis közösséget szeretnél, de egy kis csoport is kihathat a nagy egészre.
2013. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem tetszik. Mindig is faluban akartam lakni, de ez még jobb. :) Mondjuk egy egész faluban, még ha kicsi is, azt fent tartani, h mindenki adjon a másiknak, ha valamiből hiányt szenved, és h ne legyen irigység, fösvénység stb. nem biztos, h megvalósítható. + Nem mindenki tudna olyan munkát is végezni, amiből pénz kap. Akkor mások fizetnék annak a tb-jét? Biztos sokan háborognának, h ők bizony nem fizetik az egész falu tb-jét. Ebből is gond lenne. Esetleg ha nagyon kiválogatott emberek lennének, de még úgy sem tuti. :/ Meg egy ilyen elkezdéséhez rengeteg pénz kell.
2013. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy mindenki tudna olyan munkat vegezni amibol kijon a minimal ami kell. Pl. varras, horgolas, himzes, befozes, keramia, hangszer keszites, butor keszites, ha van feles tej akkor annak az eladasa es a tobbi. Penz meg persze kell hozza de azert nem rengeteg. 1 ha kb egy millio jelenleg ami persze nem olcso, de a varosi elet sem az. Hazat epiteni pedig potom penzbol is lehet, ha ugyes az ember es van ideje. Lasd azt a pasit aki domb oldalba epitette a hazat.

[link]

A hiba szerintem inkabb a szakertelem hianyaban lenne, illetve, hogy keves ember gondolna ezt komolyan. Na mindegy, en azert nem adom fel, ha mast nem, majd magam elek onfenntarto modban. A hazon kivulben volt par ilyen csalad es nekik is megy. Raadasul pont a szulinapomon adta a tv, ez egy jel. :D Koszonom a valaszod, nem "beszolni" akartam, csak reagalni. Tenyleg koszi!

2013. máj. 23. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Biztos sokan vannak, akik vágynak a régi paraszti életre, de azt felejtsd el, hogy akinek birkája van az majd csakúgy odaadja. Idővel itt is ugyanúgy ki fognak alakulni az egyenlőtlenségek és a nőkért folytatott harc.


Csak vigyázzatok nehogy végül valakiből földesúr legyen bitófával a kapu előtt :D

2013. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jaja
2013. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!