Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az rossz ha én már úgy állok...

Az rossz ha én már úgy állok hozzá az ismerkedéshez, hogy családot akarok alapítani majd?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. Alig van rokonom: szüleim meghaltak, testvérem nincs, az a néhány távoli rokon messze lakik, rájuk nem számíthatok. Egy 85 éves nagyszülőm van és ennyi. Nem vagyok valami népszerű a pasik körében. De most van egy srác, tetszik nekem, én is neki. De ő nagy nőcsábász, komolyat nem hiszem hogy akar. Emiatt nem szívesen akarok belemenni. Mert ha elkezdek kötődni hozzá és megcsal, mint ahogy az előző nőjeit tette, én abba összetörök. Én rendes kapcsolatot szeretnék, nem csak szórakozni. Belátható időn belül családot stb.


Ez rossz? Kár ennyire komolyan venni a dolgokat? Hagyjam magam sodródni?


2013. máj. 18. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha össze akarsz jönni ezzel a pasival, akkor csak szórakozásból tedd, ne tőle akarj családot.


Ha meg családot akarsz, akkor keress mást.

2013. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem a nők többsége akar családot csak nem mindegy kinek szülsz, olyannak akit leírtál kérdésbe felesleges.
2013. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács: ezt verd ki a fejedből.


Aki belemegy ebbe az a) félrevezet, azért, hogy kapcsolatot tudjatok kezdeni, de valójában hazudik arról, hogy korán családot akar (mivel az ismerkedési fázisban még lehetetlenség ezt eldönteni, ehhez évek kellenek, hogy kiderüljön tényleg alkalmasak vagytok-e erre együtt); b) hozzád hasonlóan érzelmileg sérült, visszahúzódó ember, ami egyrészt egy férfinél nagyon nem jó, másrészt nagy eséllyel nem azért fog belemenni a kapcsolatba mert TÉGED akar és VELED akar családot, hanem azért mert AKAR EGYET. Mindegy kivel, mindegy hogy.


Azt javaslom, hogy értékeld át az életed, elmélkedj rajta egy keveset és békülj ki a múltaddal, légy összhangban magaddal. Ha ezt megteszed, képes leszel bízni másokban, meglátni az igazságot és a hazugságot és nem utolsósorban: magáért szeretni valakit, és eljutni arra a szintre, hogy azért akarj családot, mert megtaláltad őt! Amíg így gondolkodsz, a boldogságod esélytelen, és te veszed el saját magadtól.

2013. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Én menekülök az ilyen nőktől. Nekem egy nő az első randin ne beszéljen még gyerekekről, mert azonnal szaladok, amerre látok. És ne akarjon a következő héten eljegyzést, esküvőt. 24 évesen mit akarsz még, hova rohansz???
2013. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nyilván nem most akarok jövőhéten házasságot meg gyereket. De ép ésszel ha belegondolok: 1-2-3 évet azért mielőtt gyereket vállalok valakivel, érdemes lenne együtt lenni. Együtt is élni. Akkorra már 27 leszek. És mi van ha nem működik? Eltelik megint egy kis idő és 30 leszek....


És persze ezt nem mondom senkinek. Nem ezzel indítók.

2013. máj. 18. 22:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó tisztában lenni azzal, hogy mit akarsz a jövőben. Bármennyire szentségtörés, amikor megismertem a férjem, gyakorlatilag az első beszélgetések között feljött a család/babatéma. Nem úgy, hogy "mostazonnalderögtön", hanem hogy igen, mindketten belátható időn belül szeretnénk családot, fiatal szülők akarunk lenni, egyetértünk a házassággal stb. Tehát tisztáztuk, hogy összeillik-e az elképzelésünk. Ha valakivel ez nem egyezik, jobb nem erőltetni a kapcsolatot, mert ez nem olyan kérdés, ahol van kompromisszum...


A konkrét esetedre: szerintem hanyagold a srácot, normális családod sosem lesz mellette, bármit ígérget most, nem fog megváltozni!

2013. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azzal semmi baj, ha megmondod neki, hogy te a jövőben, egyszer csak szeretnél gyerekeket és házasságot. Persze, az ilyenről kell is beszélni.


Viszont úgy nem szabad gondolkodni, ahogy most teszed, hogy mi van, ha ott állsz 27 évesen, és nem működik. Az életben nincs semmire garancia, hiába akar a férfi is hasonló jövőt, ha ti teszem azt 2 év után belátjátok, hogy egyszerűen nem illetek össze. Nem dől össze ilyenkor a világ, 27 évesen, de 30 évesen is fiatal vagy még, ne aggódj.

2013. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, kérdező. Bensőséges, szeretetteljes , tartós kapcsolatot akarsz. Ne sodródj. Az jó, azoknak a fiúknak, akik szórakozni akarnak a lányokkal. Ők is egy idő után elhagyják ezt, és komoly lány után néznek. De a két csoportnak minimális átfedése van.. A szórakozás, üres testiség, kiélés nyomot hagy.. nem lehet abból csak úgy visszajönni, mert már elég, nem lányoknak, nem. Nem vagyunk egyformák. Úgy gondolom, a lányok többsége ilyen, mint te, szeretetteljes, biztonságos, tartós kapcsolatra vágyik, nem arra, hogy lélektelenül, tárgyként, testi vágyaik töltsék be rajtuk férfiak. De mivel ez sok férfinak nem testszik, megalkudnak, és letagadják, reménykedve, hogy mégis..majd..lesz valahogy.. sok ilyet hallani, itt is agyon sok az ilyen. Ne alkudj meg! Várd ki, amíg egy komoly férfival találkozol. Megtalál a szerelem.


"Nincs alku - én hadd legyek boldog!

Másként akárki meggyaláz

s megjelölnek pirosló foltok,

elissza nedveim a láz. "

(József Attila)

2013. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem szét kell választani a kettőt. ez a srác az, akivel akkor se nagyon kellene kezdened, ha soha nem akarnál gyereket, se férjhez menni, mert nem tiszteli a nőket és az egy nőnek sem hiányzik, h csalódást okozzanak neki. még a kevésbé családcentrikusaknak sem. szóval, szerintema srác felejtős.


nem baj, h házasságot, gyereket szeretnél. a te helyzetedben valahol érthető. de tényleg nem szabad ezzel nyitni és pláne nem szabad rágörcsölni! tehát ha pl összejössz vkivel, együtt vagytok 3 évig, majd házasság és gyerek helyett szakítás lesz belőle, ne úgy éld meg, h elfecséreltél 3 évet az életedből és uott tartasz,mint előtte, hanem emlékezz arra, mi mindent kaptál és tapasztaltál abban a kapcsolatban. így nem leszel keserű és alkalmas és nyitott maradsz egy újabb kapcsolata. nem szabad enyi idősen úgy nekiállni, h a következő már a férjem lesz. de az jó, h komolyan gondolod és nem csélcsap módon állsz hozzá. a többi majd eldől :)


sok szerencsét!

2013. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Rossz! Nem szabad ilyen direkt vágyat előhozni. Bízd az időre és ne lovald bele magad olyasmibe, amit csak te szeretnél. Előbb-utóbb megjön az a fiú, aki pont azt szeretné,amit te.
2013. máj. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!