Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Help nekem! Panleben lakom...

Help nekem! Panleben lakom albérletben, kibírhatatlan a szomszédunk?

Figyelt kérdés
A felettünk lévő lakásba fiatalok költöztek, akik elég zajosak. Az hagyján hogy vasárnap is egész nap lehet hallani a zenét tőlük (leginkább a mély dübörög), de hogy este 11-12-kor se tudok tőle aludni, vagy épp a tv üvölt olyan hangosan hogy hallom milyen műsor megy... Felmentem egyszer szólni hétvégén délután (normálisan, kértem) hogy kicsit vegyenek már vissza a hangerőből, hogy ne halljunk mindent. Aki ajtót nyitott mondta hogy persze, oké, elnézést meg ilyenek... Aztán hallom (lehallatszott a beszélgetés nyitott ablaknál) hogy elmehetünk a fenébe, ők azt csinálnak amit akarnak (az egyik lakótársa annak akivel beszéltünk). Még hangosabbak voltak, és azóta is folyamatosan ez megy. Nem értem hogy a szomszédait miért nem zavarja, mikor ajtót nyitott az illető akkor döbbentem meg hogy milyen hangerővel szól a zene, nem csoda hogy itt is hallom. Nem akarok költözni, 1 éve lakom itt, még 1 évet terveztünk itt lakni, saját lakást akarunk venni. De már néha ettől is elmegy a kedvem, mert ha sajátot veszünk és ilyen bunkó lesz a szomszéd nem tudom mit teszek:( Az nem tudom megoldás lesz-e, hogy csak a legfelső szinti lakást nézünk majd... No mindegy, mit csináljak ezzel s@ggfejjel felettünk? Hívjak rendőrt? Az a baj sejtené hogy én voltam, nem szeretem a konfrontációt, viszont szeretnék nyugiban élni...

2013. jún. 1. 09:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező de amíg le nem írtad a korod és nemed én azt hittem hogy 50 éves asszony vagy. :)


Még ha 50 kilos is vagy, odamégy, megmondod hogy "Vagy csönd lesz, vagy kibszlak az ablakon az üvöltő szaroddal együtt". Ennyi. Ha ez nem tetszik, akkor meg simán elmondod neki hogy a basszus dübörög, te nem tudsz aludni, hallgassák halkabban vagy következményekkel kell szembenézniük. A rendőrség meg foglalkozzon inkább az antarktiszi felebarátaink rejtett munkáival.

2013. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, de mint mondtam voltam már fent náluk pár napja, szóltam hogy hangosak. Mint látható nem lett belőle semmi, úgyhogy valószínűleg akárhányszor mennék fel ez lenne az eredménye...
2013. jún. 1. 12:55
 13/17 tetris ***** válasza:
Mindenkinek joga van a pihenéshez. Éjjel fél egykor pedig már minden normális ember aludni szeretne. Ezért nyugodtan hívd csak ki rájuk a rendőrt, vagy az is egy megoldás lehet, ha a villanyórájuk kint van a folyosón, egyszerűen le kell csapni, és elosonni.
2013. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát ha máshogy nem megy akkor rendőrt fogok hívni.
2013. jún. 1. 19:22
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy pillanatig ne gondolkodj azon, hogy rendőrt hívj-e. Miután elment a rendőr, és újra kezdenék, azonnal hívd újra, ha kell többször is egy éjszaka. Ha majd a rendőr közli a bírság összegét, elmegy a kedvük a zajongástól. És ne érdekeljen, hogy az ilyen antiszociálisak mit gondolnak.
2013. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt, éjjel egykor, kettőkor, reggel ötkor, nyolckor, délben, délután négykor, este hétkor, tízkor, tizenegykor. Komolyan már nem tudtam, hogy ezek mikor alszanak? Ráadásul ilyen primitív ordítozós banda volt, úgy ordítottak egymással sokszor, hogy rossz volt hallgatni. A férjem éjszaka lecsattogott félpucéran (elég szép kigyúrt állat) elállta a bejárati ajtót rendesen betámaszkodott, úgyhogy mikor kinyitották azzal kezdték, hogy hátrahőköltek ki ez a troll az ajtóban, aztán megkérte őket, hogy igaz, hogy ő egy nyugodt természet és amióta beköltöztünk nem szólt, de nagyon is halljuk sőt most már nagyon unjuk is a nonstop zenét, úgy hogy krva gyorsan halkítsák le, mert ő minden reggel négykor kell és így a mai napon éjjel egy órakor eljutott odáig, hogy krvára ideges a tuc-tuctól.

Azóta nappal se halljuk a zenét.


Ha te nem tudtad megoldani így, akkor szerintem hívd ki a rendőröket. Tudni fogják, hogy te voltál? És? Semmit sem tudnak csinálni. Ha meg nem kussolnak, akkor párszor még kihívod őket, egy idő után sokba fog kerülni nekik a zenélés. Utálni fognak? Lehet, de nem tudnak majd mit csinálni, muszáj lesz kussolniuk.


Nem tudom mit kell így szégyenlősködni. Felnőtt férfi vagy, oldd már meg az ég szerelmére, vagy arra vársz, hogy majd szegény csajod intéz valamit? Magától nem fog megoldódni.

2013. jún. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

2012. évi II. törvény


a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről

149. Csendháborítás


195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.

---> jelentsd fel...

2013. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!