Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért mossák össze egyesek,...

Miért mossák össze egyesek, teljesen azt, ha valaki rendetlen az koszos is?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

hát, mondjuk, mert elég nehéz úgy kitakarítani, ha kupi van...ahhoz előbb rendet kell rakni.


én laktam iszonyat kupis emberrel, ő is azt hangoztatta, hogy ő tisztaságmániás. ja, a kupiban.

2013. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
szerintem ez ilyen buta sztereotípia amin vannak akik nem tudnak átlátni
2013. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mert fogalomzavarban szenvednek. Ez kb. olyan, hogy ha reggel még nem fésülködtem meg, az nem azt jelenti, hogy előző este hajat sem mostam. Vagy ha félregomboltam a blúzom, nem azt jelenti, hogy nincs kimosva. Vagy ha nem pakoltam el az edényeket, nem azt jelenti, hogy el sem mostam őket, stb.
2013. jún. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

egyszer egy 5 szobás szállón laktam, ahol a legrendetlenebb lány volt az egyetlen igazán aki rendszeresen takarított, ha jött a takarítónő (aki nem dolgozott jól) mindig a rendetlen lányt sértegette, pedig ő volt az aki teljesen felmosta és letörölgette a dolgokat 2-3 naponta.


erről ennyit.

2013. jún. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Salx Narval ***** válasza:
77%
Nehéz erre válaszolni, mert minden eset más és más. Lehet egy trehány ember is ápolt és egy rendkedvelő is ápolatlan. Akik nem ismernek, nem élnek a környezetedben, csak a felszínt látják és amit látnak aszerint ítélnek meg. Szerintem mindenki így van ezzel, lehet, hogy tévesen ítélünk meg valakit, pl, a kupis lakása, gyűrött ruhája miatt, de egy lusta, trehány ember, ne csodálkozzon ha különösebb tisztaságot sem feltételeznek róluk az emberek. Biztos vagyok benne, hogy mindenki szívesebben ülne a buszon egy ápolt külsejű ember mellé, mint egy fésületlen gyűrött ruhás egyén mellé, holott elképzelhető, hogy tisztább a másiknál. Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy gyakoribb a rendetlen emberek körében az ápolatlanság, mint a rendkedvelők között.
2013. jún. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Mert nincs túl sok eszük. :)
2013. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
és hogy mosott fel, meg törölgetett a lány a kupiban? felvette a dolgokat, hogy fel tudjon moyni, le tudjon törölgetni, aztán visszahajigálta? Vagx csak a kilátszódó részeken takarított? Az aztán tisztaság...
2013. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

hát, akkor én elmondom az én szitumat..


én nem az a típus vagyok, aki vizsgaidőszakban seggel 3 napig.. én állandóan tanulok :D ennek eredménye, hogy a laptopom környéke folyamatosan tele van bögrével, pohárral, kistányérral, 50 szövegkiemelővel, papírral, apró fecnikkel. a könyvespolcom előtt van egy kisasztal, azon az éppen aktuális könyvhalmok sorakoznak, de ezek gyorsan változnak(minden nap más van a porondon, minden témához van 10féle könyvem, így halmok vannak, komolyan).


namost ennek eredménye, hogy látszatra egy nagyon rendetlen lány vagyok, ha valaki este jön ide, akkor mindig a rendetlenséget látja.


viszon lefekvés előtt (hajnal 1) mindent kihordok a mosogatógépbe, beindítom, az éjjel elvan magának, visszapakolom a könyveket(nagyjából), és mivel zsírkrétát is használok (nem, nem vagyok 3 éves), ezért az íróasztalt pakolás után minden este áttörlöm egy készrecsomagolt domestos kendővel. ez megvan 1 perc alatt, és hatékony.


van egy kutyám, és egy gyerek is él a házban, ezért heti 2x felporszívózok nagyon alaposan, és IPARI hipóval felmosom a parkettát. igen, nem olyan szagos mint a domestos, de filléres tétel, és ugyanolyan hatékony. a ruháim rendetlenek, de a gardróbszekrényemen van egy nagy tolóajtó. általában a szárítóról öltözködöm, nincs időm hajtogatni, pakolgatni. az ágyneműhuzatot, és lepedőt hetente cserélem. van egy 300 literes akvaterráriumom, amiben heti egyszer leengedem a vizet, leszedem az algát, és visszatöltöm.


szóval igen, baromira rendetlen, és szétszórt vagyok, engem egyáltalán nem zavarnak a könyvek, papírok, bögrék, mert nap mint nap restartolom a folyamatot.


tehát ha valaki idejön, láthatja, hogy trehány vagyok, de a földről enne, akkor sem lenne semmi baja.


míg barátnőmnek az utolsó körömlakk is sorba van állítva, de már 1 hónapja ugyanabban a huzatban alszik, és az ágy alól egy marék port ki lehetne szedni, és az asztala ragad minden szartól.

2013. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
ja, előzőhöz jár még, hogy az ágyat sosem vetem be, nem érdekel túlzottan az sem, és néha a szennyes a földön van ;(
2013. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

én vagyok a hetes. én se tartok itthon patikarendet, nekem is itt van az asztalon az, amikkel foglalkozom, mert épp foglalkozom velük, és a ruha, amiben dolgoztam, de nem kell mosni minden nap, pl. nadrág, szoknya is ott van a fotelben az ágy mellett. viszont laktam olyan emberrel, aki magát tisztaságmániásnak tartotta,és közben három napig otthagyta a mosogatnivalót, a levetett ruháját a nappali közepén a kanapéra dobta (mint mondtam, nekem sincs patikarend, de nem a nappali közepén vannak a zoknijaim), valamint, akármerre néztél a lakásban, az ő cuccaiban botlottál, mindenhol elszórva. itt egy könyv, ott egy újság, amott egy készülő babaház, mosogató tele, közben meg terpeszkedik a kanapén, és filmet néz.

na, erre mondom, hogy ugyan hogy tartasz olyan hú, de nagy tisztaságot ott, ahol lépni nem tudsz kettőt, mert minden négyzetméteren belebotlasz valamibe? s ezek nem voltak elpakolva esténként. sőt, soha.

2013. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!