Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "nevelhető" a házimunká...

Hogyan "nevelhető" a házimunkát kerülő férj?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, hat éve házasok. Jól megvagyunk, de megőrülök attól, hogy a párom otthon semmit nem hajlandó segíteni. Az após szavait fújja, mely szerint a házimunka mindig is a nők dolga volt. Igen ám, de én is dolgozom. Másfél évvel a szülés után muszáj volt visszamenni, mert a férjem fizetéséből nem élünk meg. Igaz, ez is baja. Mármint az, hogy 10-12 órákat dolgozom és két és fél- háromszor annyit keresek mint ő. Viszont arra sem hajlandó, hogy például a szennyes ruháit bedobja a kosárba. Mondtam neki, hogy ami nincs ott, az nem lesz kimosva. Mondta jó és ennyi. Ma hajnalban elment apóssal horgászni én meg indítottam a mosását. De csak az én és a gyerkőc holmija lesz tiszta. Az övé ott maradt, ahol ledobta. Anyóssal is beszéltem róla, ő igazat adott nekem. Kíváncsi vagyok, mit szól hozzá, ha holnap nem tudja felvenni kedvenc darabjait?! Szerintetek igazam van? Van esetleg más nevelő módszeretek?

2013. ápr. 28. 10:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Mondd, hogy igen addig a nők dolga volt, amíg nem dolgoztak. Nagyon jól csinálod, az ő cuccait hagyd a fenébe, én még csak nem is főznék rá, ha ilyen szemtelen.
2013. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%
Szexmegvonás:D
2013. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ilyen volt, vagy csak mostanában lett ilyen? Ha mindig akkor nehéz lesz, hiszen megszokta, hogy mindent te csinálsz.. Próbálj meg nem főzni rá, az ő ágyneműjét ne cseréld ki, ne mosd ki a ruháit. Hátha ettől észbe kap. Ha a beszélgetés nem használ, ez pedig gondolom nem válóok, nagyon nem tudsz mást tenni..
2013. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Kettes :D, de azzal magamat is büntetném! Bár szerintem most biztos lesz pár haragszom rád nap. De most már nem akarok meghátrálni!
2013. ápr. 28. 10:48
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

ez lett volna az ötletem, amit csináltál :)

te szóltál előre, innentől meg oldja meg magának


majd azért írd meg a reakciót, mikor feltűnik neki :)

2013. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
4%
Nincs. Amikor megismerted akkor is ilyen volt, ha valami nem tetszett, miért nem léptél? Most úgy őszintén mennyiből áll bedobni egy gépbe a ruháit? Semmiből nem áll, mig te itt köpködsz, addig simán már menne a mosás. Attól, hogy szültél nem fog senki neked hajbokólni. Az otthon mindig is most is a nő dolga volt van lesz.
2013. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Sajnos ebben teljesen az apja példáját követi. Nem is tudom, anyósom hogyan győzte két gyerekkel, munka mellett. Sokat beszélgettünk erről, mert szerencsére nagyon jóban vagyunk. Ő mindenben támogat :)

Korábban, mikor csak ketten voltunk, illetve itthon babáztunk nem volt ez ennyire feltűnő. De most már nagyon fáradt vagyok arra, hogy a sok munka mellett mindent egyedül csináljak. Azért gondoltam, hogy így apránként szépen rávezetem.

2013. ápr. 28. 10:55
 8/29 anonim ***** válasza:
32%

Én nem 8 év, házasság meg gyerek után akarnám megváltoztatni. Feltéve, ha eddig is ilyen volt. Elhiszem, hogy zavar, de talán előbb kellett volna erre gondolni.


24N

2013. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nevelni" szerintem(!!) nem lehet. Neki kell belátnia magában, hogy ez neked problémát okoz és változtatnia kell.


Old habits die hard. (Remélem jól írtam le.) Ez egy találó mondás. Kb. annyit takar, hogy a "régi szokások nehezen halnak". Ez nagyon igaz. Ilyenen nehezen változtat az ember.


Nálunk úgy oldódott meg, hogy mivel a házasságunkat veszélyeztette ez a kérdéskör, úgy elmérgesedett, (az elején én is csak nevettem), hogy takarítónőt fogadtunk.


Nem olyan drága, "válság van", egy héten 1-szer 2000 ft-ért csillog-villog a lakás. Nagy segítség.


Nekem megéri.

2013. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 eNerdzsy ***** válasza:
65%

Ezt a viselkedést otthonról "örökölte" ezért nem várhatod tőle, hogy hipp-hopp megváltozzon. Már csak dacból sem fog!

Ha nem adod fel a kísérletezést akkor valószínű, hogy hosszú küzdelem elé nézel.

Írom mindezt úgy, hogy nem pártolom a férjed viselkedését!


33F

2013. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!