Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a rendetlen természeten...

Lehet a rendetlen természeten változtatni?

Figyelt kérdés

nemrég volt egy kérdés h a feleség ha nincs otthon az ura akkor rendetlen. Én is ilyen vagyok, bármikro rendet rakok a párom kedvéért de ha egyedü l vagyok hetekig akkor nem igénylem, nem áll a dzsuva de nincs rend meg tisztaság. Magamat rendben tartom, rendszeresen tisztálkodom de pl mikor nem volt párom télen nem borotváltam minden nap a lábam minek? vagy ha úgysincs itt és senki nem látja akkor minek? Szeretnék rendes lenni de nincs belső igényem a hatalmas tisztaságra...ha vendég jön rendet rakok de magamnak nem érdekel annyira...lehet h összefügg azzal is h művészlélek vagyok rengeteget festek stb és szeretem a kupit...lehet ezen változtatni?

22N


2013. máj. 8. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: Akarsz változtatni? És miért? (ja, akkor ez már két kérdés.)

Engem, minket sem esz meg a kosz, de mi sem vagyunk nagyon rendmániások. Úgy gondolom, ha gyerekünk lesz, kicsit lejjebb csúszik az ingerküszöbünk, az enyém legalábbis biztosan, remélem, hogy a páromé is, de amúgy én sem igénylem a csillivilli tisztaságot, ha magunk vagyunk. A helye mindennek megvan, de nem vonalzóval kimérve. Önmagában az elrendezés harmonikus, de azért látszik, hogy itt emberek élnek, használják a dolgokat. Ha betoppan valaki, nem érzi magát kényelmetlenül. Ez nekem, nekünk elég.

Kamaszként rendetlenebb voltam, valahogy észrevétlenül lettem igényesebb magammal szemben. Úgyhogy változtatni lehet, de hogy hogyan, azt nem tudom.

2013. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapból ilyen vagy, és inkább olyan párod legyen, aki ezt elnézi :) anyósomnál minden nap munka után a ház fényesre sikálása következik. Az előző napi porszem még leesni sem érkezett, brutális, amit művel. Mire végez, ott van este 7-8, megfürdik, megnézi az email-jeit és bedől az ágyba. Apósom ezt így nem várja el. Sok sok oka lehet annak, hogy valaki rumlis. Van, aki állítja: ha rendben van a lelked, rendben van a hely, ahol élsz. Nem vagyok beteges takarító, de amit az anyósom művel (semmi kontaktja apósommal, csak elélnek egyéb dolgok mellett, mint két idegen) az beteges, viszonyt tény: a földről lehetne enni.

Engem zavar a tisztaság, mánia-szinten, és szerintem aki ilyen szinten műveli, ott nem szalad 100al. Ismerek olyan családot, ahol van 2 gyerek, életemben olyan rumlit nem láttam, mint ott, de boldogok! Nagyon jól esik rájuk nézni, pedig úgy élnek, ahogy. Nekik ez a jó :)


Én akkor is szőrtelenítettem, amikor nem volt senkim, mert hidegrázásom van a borostától is, de ez az én dilim.

Olvastam én is azt a kérdést, de tényleg, a rumli még úgy, ahogy elmegy, de az, hogy magára ne legyen igényes annyira, hogy a haja zsíros, stb.. Nekem ez is furcsa, bár sokak fogják az időre, vagyis annak hiányára, pedig arra van időm, amire szánok.

2013. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hajat minden másnap mosok de pl vizsgaidőszakban mikor úgyis itthon gubbasztottam nem mostam meg mert úgyse látja senki és azt olvastam h jót tesz a hajnak ha néha nem mossuk túl sűrűn.
2013. máj. 8. 12:52
 4/15 anonim ***** válasza:
A külsőmmel kapcsolatban viszont nincs különbség, ugyanúgy tisztálkodom, ha egyedül vagyok, mint ha nem. Nem szeretem például, ha zsíros a hajam és fehérneműt is váltok minden nap. Szükségem van erre, egyszerűen hozzátartozik ahhoz, hogy friss és tettrekész maradjak fizikai és szellemi szinten is. A lábamat is ugyanúgy borotválom, bár naponta sose, olyan szőrtüszőgyulladásom lenne tőle, hogy csak na.
2013. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehet, de szerintem csak akkor érdemes, ha már napi szinten bosszantó problémává növi ki magát. Pl. soha nem találsz fontos dolgokat, vagy konfliktust okoz a családban.


Nálunk mindketten elég rendetlenek vagyunk, nagyon sokat dolgozunk, és sajnáljuk a rövidke együtt töltött időket rendrakásra szánni. Majd a gyereknél biztos változik, de mondjuk ha egész nap otthon leszek, akkor nem fog gondot okozni a rendtartás, csak a napi 10-12 óra meló + 2óra utazás mellett nem szánok rá energiát. De pl. ha hétvégén nyugi van, nincs munka, akkor szoktam takarítgatni, rendet rakni.

2013. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azért van mert művész lélek vagy. Én nem vagyok művészlélek, még festeni sem tudok, de pontosan olyan vagyok mint te. Ha egyedül vagyok akkor nem rakok rendet. Akkor elvagyok úgy ahogy vagyok. Ha jön valaki akkor szép rendet tudok rakni. Ha a férjem üzleti úton van, és nem jön haza 3-4 napig akkor nem borotválom a lábam.. Minek?? Majd akkor ha tudom hazajön.. Ha egyedül vagyok nem állok neki főzni.. Minek? Eszek hideg kaját vagy rendelek..

Ez egy valami miatt van, és nem a művészlélek miatt. Egyfajta enyhe lustaság.. Semmi más. Nyugodtan elfogadhatod azt a tényt ahogy én is elfogadom, hogy mi ilyen téren lusták vagyunk.. Ha nem kell mutatni, bizonyítani, megfelelni másoknak akkor lazábbra veszük, sé élvezzük a lustaságot..

38/N

2013. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Úristen. A borotváláson kívül minden rám illik, képzőművész vagyok, festek és különböző technikával dolgozom. Mondjuk azért takarítok magam kedvéért is-nekem inkább a renddel van gondom, nem a takarítással, tehát, a tárgyak rendszerezésével, de a ruháim halomban állnak a szekrényben, mosatlan is sokszor elvan magának napokig, viszont utána mániákusan nekiesem. Én is gyakran csak a barátom kedvéért tartok rendet, vagy pakolom el a ruháimat, eszközeimet.

Én azt vallom, amí nem ártasz az életmódoddal senkinek, addig nincsen gáz.

2013. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk amikor nem volt barátom, a borotvát én is hanyagoltam.
2013. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább legyen valaki rumlis, és boldog, mint rendmániás, tökéletes tisztaságot tartó boldogtalan ember! :)


Nekem valahogy a vizsgaidőszakban is igényem volt a hajmosásra, mert helyettem nem ment senki boltba pl.. :)

2013. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#6


Ezt jól leírtad, aranyos.:)

2013. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!