Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért hallom azt manapság...

Miért hallom azt manapság egyre több várositól, hogy milyen jó itt vidéken az élet meg ilyenek?

Figyelt kérdés

Komolyan, fogalmam sincs, hogy mi hajtja az ilyen embereket. Egy kis, eldugott Nógrád megyei faluban élek és egyre több ilyen gyökér hegylakó érkezik ide, akik városból jönnek le ide, hogy áram nélkül kertet műveljenek, állatokat tartsanak, birkákat tereljenek kint a mezőn, stb.

Mi bajuk van a városi élettel? Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy élnek egy panellakásban, ahol semmi más dolguk nincs, mint bejárni a munkahelyükre, főzni néhanapján (ha nem kajálnak valamelyik 50 méterenként fellelhető gyorsbüfében), hétvégén kitakarítani kicsit a lakást és mosni.

Én itt éltem le életem eddigi 21 évét és baromira nem vágom mi jó ebben. Alig jár busz, ha akarok haverokkal menni valahova, akkor csak reggel tudok hazajönni, addig ott kell aludnom az egyik balassagyarmati vagy rétsági haveromnál, különben mehetek kocsival, de akkor meg nem ihatok. Alig van munkalehetőség, tulajdonképpen a közeli kisvárosok gyáraiba kell bejárni dolgozni 90-100 ezer nettóért, de sokan még ennél is kevesebbet keresnek. Aztán itt a virágoskert, amit kapálni kell. itt az udvar, amit rendben kell tartani, takarítani kell és folyton füvet kell vágni. Ott az alsókert, tele van mindenféle kacattal, amik apámnak kellenek, azokat is kerülgetve füvet kell vágni. Van a veteményes, azt minden nap öntözni kell 1,5 órát és minden hétvégén kapálni 4-5 órát. Ott a gyümölcsöskert, van 130 fánk, mindet gondozni kell. Alattuk szintén nyírni a füvet a nagy kertben. Ott van fél hektár ribizlink, azt megint gondozni kell.


Egyszerűen megesz az irigység, hogy munka mellett már semmire nincs időm, mert ezekkel a vackokkal kell szórakoznom, a városi haverjaim meg verik a bránerüket, alig csinálnak valamit egész héten, hétvégén meg jó kis belőtt bukszákat húzogatnak valamelyik budapesti buliban. 20 perces sétára ott van tőlük 5 bolt, 10 kocsma, 4 szórakozóhely, stb. stb...


Mi vezet arra egy ilyen gyökér pestit, hogy idejöjjön a nyomorba és ezt az életet élje? Fel nem bírom fogni... -.-'



2013. júl. 5. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem őket, nyugi. Bár én jó helyen lakok, egy faluban, ami közel van a városhoz, ideális.
2013. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerinte te vagy egy gyökér, nem kicsi. Mit képzelsz te, milyen az élet a városban? egy rohadt meleg és szűk panellakásban, ahol annyi helyed van, hogy leüljél azt bámuld a tv-t. Meg mit gondolsz, milyen nap mint nap többször vadidegen, büdős, bunkó és figyelmetlen emberekkel telezsúfolt, 40 fokos közlekedési eszközökön egy órát rázkódni oda meg vissza a melóhelyre? Meg elviselni a stresszt, ami a város szükségszerű velejárója, és ami meg tudja betegíteni az embert! A folyamatos nyomulás, rohanás, ami a városiu élettel jár. A rohadt hosszú és lassú sor a bevásárláskor a boltban, meg a postán, meg a tömeg a buszmegállóban a sok tülekedő emberrel, meg a forgalmi dugó, amiben nem tudsz haladni a kocsiddal, és kétszer annyi idő alatt érsz haza, mintha tömegközlekednél. Azt hiszed, örökké egy suhanc hülyegyerek leszel, akinek a buksza meg a buli az élete értelme? Azt a nyugalmat, amit a vidék kínál, rengeteg ember válaszatná, ha volna munkalehetőség. És az, hogy te nem becsülöd meg a magánügyed, de ne gyökerezzél te senkit azért, mert már nem hülyegyerek módjára gondolkozik és él, mint te.
2013. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakjál pár hónapot panelban, próbáld ki milyen is ez az élet a gyökér pestieknek, majd menekülni fogsz vissza a jó kis kertes házadba, vidékre.
2013. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A francokat fogok menekülni...

Most 21 éves vagyok ,fiatalabb koromban jártam fel keresztanyámékhoz, voltam náluk 4-szer 13, 14, 16 és 17 éves koromban, akkor tuti jól elvoltunk.

A melegről meg annyit, hogy benyomtuk a ventillátort és nyomatta a hideget, de nem voltunk olyan hülyék, hogy otthon rohadjunk bent a házban, kint voltunk mindig, amikor csak tehettük...

2013. júl. 5. 14:32
 5/13 A kérdező kommentje:

"Meg mit gondolsz, milyen nap mint nap többször vadidegen, büdős, bunkó és figyelmetlen emberekkel telezsúfolt, 40 fokos közlekedési eszközökön egy órát rázkódni oda meg vissza a melóhelyre?"


És te mit gondolsz, szerinted ez nincs meg itt? Szerinted az sokkal jobb, hogy nekem Dunakeszire kell bejárnom melóba innen 70 kilométerre és 3 órát utazok minden nap kocsival, de régebben busszal 2 órát, oda-vissza?


"Meg elviselni a stresszt, ami a város szükségszerű velejárója, és ami meg tudja betegíteni az embert! A folyamatos nyomulás, rohanás, ami a városiu élettel jár. A rohadt hosszú és lassú sor a bevásárláskor a boltban, meg a postán, meg a tömeg a buszmegállóban a sok tülekedő emberrel, meg a forgalmi dugó, amiben nem tudsz haladni a kocsiddal, és kétszer annyi idő alatt érsz haza, mintha tömegközlekednél."


Ez mind meg van itt is, drága barátom, a közlekedési dugót leszámítva. nem itt élek ugyanis, a munkám miatt Dunakeszin kell dolgoznom, ott vagyok reggel 5-től délután 4-ig, szóval leginkább ott lakom. Még annyit, hogy nálunk a boltokban kb. 30%-kal többe kerül minden, mint nálatok a szörnyű városban. És még annyit, hogy nálunk nincs is bolt, olyan kicsi a település, a szomszédos faluban leledzik csak legközelebb bolt. Amúgy amikor fent éltem nyaranta keresztanyáméknál, akkor egyáltalán nem volt nagy nyüzsgés, tudniillik a külvárosban laknak...


"Azt hiszed, örökké egy suhanc hülyegyerek leszel, akinek a buksza meg a buli az élete értelme?"


Miért, téged mi akadályoz meg abban, hogy akár 35-40 évesen is független életet élj?


"Azt a nyugalmat, amit a vidék kínál, rengeteg ember válaszatná, ha volna munkalehetőség."


De nincs. És 21 éves vagyok, nekem nem kell a nyugalom, mert itt csak megbolondulni lehet. Nyugalom meg amúgy sincs, mert itt mindenki csesztet mindenkit a faluban. Kötekednek és pletykálnak az emberek.


"És az, hogy te nem becsülöd meg a magánügyed, de ne gyökerezzél te senkit azért, mert már nem hülyegyerek módjára gondolkozik és él, mint te."


Na ennek meg nem sok értelme volt azon kívül, hogy ne gyökerezzelek le. nem a városiakat gyökereztem le amúgy, hanem azokat közülük, akik ide jönnének kínlódni...

2013. júl. 5. 14:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Én megértelek, bár sose műveltem kertet, de nem is fogok. A panel viszont nagyon sz@r, de inkább laknék ott, mint egy kis, eldugott faluban, ahol nincs semmi.
2013. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötekedés és pletyka itt is van, pihenni lehetetlen, nyáron nyitott ablaknál nem lehet aludni a sok zavaró hang miatt, amikor a szomszéd mélyládája még éjjel 2kor is remegteti a falat és nem tudsz aludni, jön a szellőzőből a bűz, azt is hallom, ha a szomszéd fingik és hugyozik, írtó kellemes. A jó kis hideg ventillátor már felejtős amikor 32 fok van a szobában éjjel is és lucsokban heversz álmatlanul az ágyadban, azután amikor elalszol hajnalban, mert egy picit hűl a levegő, akkor indulnak be a kutyások, a nagyothalló néni két kis ugató kutyájával vígan ordibál a többieknek, a nyugdíjas pocakos bácsika mély borgőzős hangjával vezényszavakat zeng lusta kiskutyájának, vagy végigfütyüi a telepet, Juliskát hazahozza a haverja az esti buliból és a félórás búcsú alatt végig berregteti a kocsiját, stb. Izgalmas és irigylésreméltó ez a panel élet. Arról már nem is beszélek, amikor a fölöttünk levő eláztat és még a kapcsolókból is folyik a víz, így két napig áram nélkül kell lenni, majd nézni a szép nagy sárga foltokat a frissen festett falon, stb.
2013. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Órákig lehetne vitatkozni azon, mik a városi, és mik a falusi élet előnyei és hátrányai.


De ha arra adod a fejed, hogy falusi létedre mégiscsak városi panelba költözöl, készülj fel rá, hogy az unalom meg fog enni a négy fal között. Itt nincs az, hogy na jó, kikapcsolom a TV-t, és kimegyek a szabadba, mert kint a beton fogad. Ahhoz, hogy természetben legyél, lehet, sokat kell utazni.

2013. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én is 21 éves vagyok

és inkább laknék faluba mint a városban a 4. emeleten


ami hátrány a falunál a tömegközlekedés és munkalehetőség


amúgy minden más tök jó legalább nem unatkozik az ember ha van egy kertje amit gondozhat..


Én majd meg pusztulok a tetőtéren ahol már a ventilátor mint írták semmit se használ!

Üvöltetik a zenét,a falak olyanok mint a papír.Bulit nem tarthatok mert este 9-ig lehet csak hangoskodni.Az alsó szomszéd két naponta egy jó nagyot d.ug éjfél és 1 óra között a szobája valószínű az enyém alatt van.szóval kellemes :/


Egy eldugott 200 létszámú faluba nem laknék az tény..


de egy nagyobba ami közel van egy városhoz simán laknék!

2013. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én 39 éves vagyok, 27 évig laktam Budapesten panelban, utána költöztem vidékre egy 1000 fős kis faluba.

Az összes barátom elmaradozott, itt nem tudtam megismerni senkit, nehezen értem meg magam az itteniekkel.

Megvan mind a kettőnek az előnye, hátránya, se panelbe nem költöznék már, se vidéken nem maradnék. Persze vidék, és vidék között is hatalmas a különbség.

Teljesen igaz, amit a kérdező mondott a faluhelyről, főleg, 21 éves fejjel, én meghülyültem volna vidéken. Bár gondolom neki előnye lehet, hogy ott is született, vannak ott ismerősei.

Én amit utálok a vidékben itt, hogy magamra vagyok utalva, folyton frászban vagyok, mi fog besz.arni épp, 3 napja a kéményt építettem újra, 1 hónapja a kombi cirkót szerelgettem, kerítést festettem, a cserepet javítottam, falat festettem, vakoltam...

Helyette mentem volna kirándulni, moziba, vagy a nőket hajtani...de nem lehet, mert elúszna minden, észnél kell lenni.

Sajnos a vidéki ember rá van kényszerítve olyanokra, amit lehet, nem is szeretne csinálni.

A városban meg foghatja magát az ember, és elmegy kirándulni, és hazamegy, ledöglik a fotelba, a legnagyobb gond a meleg lehet, meg a közös költség, távfűtés befizetése. Meg a BKV ellenőrök kijátszása. :-)


Én azokat nem értem, akik idős fejjel jönnének vidékre, de már a cipőjüket nem tudják egyedül bekötni, mert fáj a derekuk.

2013. júl. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!