Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz így velem? Ez már egy...

Mi lesz így velem? Ez már egy elrontott élet?

Figyelt kérdés

Sok dologban érett gondolkozású vagyok; nagyon jól elvagyok az idős(ebb) korosztállyal. Sok dologban régi és/vagy kicsit talán vaskalapos, maradi erkölcsöket követek.

Fontosnak tartom a teljesítményt, amibe belevágok, azt jól szeretném végezni.

Abszolút mértékkel iszom, őszintén nem tartom poénnak a lerészegedést. A cigifüstöt gyűlölöm.

Visszahúzódó vagyok, szeretek egyedül lenni.

A korosztályommal nem tudom jól érezni magam, csak pár "válogatott" emberrel, velük is ideig-óráig.

Ráadásul sok dolog érdekel, de egy csomó alapdolog, ami mindig szóbakerül bármilyen társaságban, nem. Próbáltam rávenni magam, de nem sikerült.



Rengeteg negatívumot kaptam már.

Nincs bennem állítólag semmi fiatalság, elfecséreltem a fiatalságomat, nem lesz mire emlékeznem, mert kimaradtam a kihagyhatatlan bulikból. Meg fogok keseredni, korán fogok halni. Nem jó így nekem, csak bebeszélem, hogy nekem így jó. Nem lesz barátom így. Stb-stb-stb....


Nem tudok változni, csak keresem azokat az embereket, akik hasonlóak, így megnyugodnék, hogy van még ilyen; nomeg akikkel elvagyok.

De nincs igaz barátom, csak olyanok, akikkel ideig-óráig jól elbeszélgetünk, aztán annyi...


20/L


2013. júl. 2. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig tanulj meg változni, ha olyan érett gondolkodásúnak gondolod magad, attól hogy kapsz majd 1-2embertől itt önigazolást ez még semmit nem jelent, mert sokkal több ember van ilyen paraméterekkel mint Te, ne azért nyugodj bele mert más is ilyen, hanem változz

21/F

2013. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem magamat vallom érett gondolkozásúnak...


Nem könnyű feláldozni magadból egy darabot, és kitartóan elkezdeni úgy csinálni, ahogy neked nem tetszik, nem érzed jól magad és természetellenes. Aztán majd, sokára természeteddé válik...

2013. júl. 2. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha így érzed jól magad, akkor ne változtass. A többiekkel ne foglalkozz, én sajna sokáig hallgattam másokra, vagyis inkább túlzottan adtam mások véleményére, és ez általában negatívum volt, mint sem pozitívum.


Én sem járok el bulizni, rosszul tudnék lenni a cigifüsttől, ha már iszok, akkor jó minőségűt, és mértékkel. Nem érzem úgy, hogy elvesztegettem volna az életem eddigi részét, mert jól éreztem magam úgy, ahogy voltam, jól érzem magam most úgy, ahogy vagyok. És hidd el, csak ez számít.


Rengeteg ismerősöm van, közeli haverok, régi már-már barátok, de kimondottan igaz barátom nincs - sajnos, ezen szeretnék majd változtatni a jövőben. Ha gondolod, akkor írj. :)


23/F

2013. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Uccsó válasza:
100%

Nem gond, ha az idôsebbekkel érzed jól magad, de biztos találsz korodbelieket is, akik hasonlóan érett gondolkodásúak, és azok a dolgok érdeklik, amik téged.

Az csak jó, ha jól akarsz csinálni valamit, ha már csinálod, csak ne görcsölj be rajta!

Az alkohol segíthet ellazulni, a részegség már a szervezet negatív reakciója. A cigi büdös, ahogy a hagyma is annak, aki nem evett belôle.

Egyedül lenni a gondolataiddal nem rossz, ha valamit el kell döntened, fel kell dolgoznod, vagy csak belefáradtál az élet zajába.

A barátság lényege, hogy vannak válogatott emberek, akik elfogadnak olyannak, amilyen vagy, és velük te is jól érzed magad. Nem a számuk, a minôségük a lényeg. Ne feledd a kölcsönösséget. Ha ôk elfogadják a te bogaraidat, akkor te is alkalmazkodj hozzájuk. Az igazi barát nem csak a jóban áll melletted, de bármikor számíthatsz rá.

A fiatalság egy fizikai állapot. Az, hogy téged nem vonz a tömeg, az ôrjöngés és más bulis dolog, még nem tesz öreggé. A nyugalom keresése éppenséggel nem hiba.

Nem igaz, hogy nem tudsz változni. Minden percben ki vagy téve a külsô hatásoknak, azaz az életnek, ami elôl nem zárkózhatsz el, tehát reagálnod kell rá. A reakciód és a gondolkozásod legyen pozitív!

Keress olyasmit, ami örömet okoz! Elöbb vagy utóbb találsz másokat, akikkel ezt megoszthatod, csak figyelj a környezetedre, hogy észrevedd a jeleket!

2013. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet egy rakás szar, csak az emberiség 98 százaléka ezt halála előtt két perccel sem vallaná be magának.

Nekem sincs barátom, pedig én harminc éves vagyok, de már nem is keresem az emberek társaságát. Untatnak, és egyben idegesítenek.

Mindenki olyan, amilyen. Felesleges változni akarattal, vagy tudatosan, mert az úgysem sikerül. Lehet, hogy két évtized múlva más leszel, lehet, hogy pont ugyanígy fogsz gondolkodni. Kár ebben a földi létben olyan hatalmas mélységeket- és magasságokat keresgélni, mert nincsenek.

2013. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vesztegetted el az életed, ezt csak azok mondják akik nem képesek megérteni, hogy nem csak bulizásból áll minden. Anno nekem is ezt mondták, hogy miért nem bulizok, miért nem iszok, miért nem cigizek...aztán nem fogták fel hogy azért mert nem vagyunk egyformák.


Még most is jönnek néha bulizós p_csák hogy "jajj miért nem bulizom ki magam", holott ez engem totál hidegen hagy, nem érzem jól magam egy buliban, akkor minek menjek el? Azért hogy nekik megfeleljek?.


Amúgy nincs semmi gond veled, én is elvagyok egyedül, nem is nagyon keresnek az emberek, de azért megvan az ismerősi köröm, akikkel tudok találkozni ha kedvem úgy adja. Nem is szükséges mindig sülve főve együtt lenni, én is van akikkel csak hetente, havonta találkozom. Alapból sajnos azt vettem észre hogy a mai világban ritka az "igaz barátság", csak szimplán kialakulnak kapcsolataid bizonyos helyzetekben, aztán vagy megmaradnak vagy nem.


Egyáltalán nem érzem elrontottnak az életed.

2013. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs veled baj. Ami nem rossz, azon nem kell változtatni. Szerintem nem kell ezekkel a megjegyzésekkel foglalkozni, ők mások, ezért nem értenek téged.

Én szoktam néha bulizni, és olykor jól is érzem magam, de egyáltalán nem érzem szükségét. Keress hasonló gondolkodású embereket, én is azon igyekszem. Nem könnyű egymásra bukkanni, de annál örömtelibb. :)

2013. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy olyan dolgokkal foglalkozz, amik téged érdekelnek, azt csináld amit élvezel és olyan emberekkel tarts a kapcsolatot akikkel kölcsönösen jól érzed magad. Ezek mindenkinek mást jelentenek. Ez így nem lehet elrontott élet. :) L
2013. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!