Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Velünk van a gond vagy a...

Velünk van a gond vagy a szomszédékkal?

Figyelt kérdés
Párommal évekkel ezelőtt vásároltunk egy telket. Nagy nehézségek árán felépítettünk egy házat, ami még nincs teljesen befejezve, de lakható. Nem is ez a lényeg. Mellettünk él kedves szomszédunk, aki elejétől fogva kötözködik velünk. Tegnapi incidens a következő volt, nem verhetjük le a lábunkat, mikor bemegyünk a házba, mert ez őket zavarja ( megjegyzem, azt mondták ,azért mert anno aki vállalkozó építette az ő házukat kifelejtette belőle az anyagot ,szétrepedtek a falak stb... és ez miatt mindent hallanak bent), megértjük ezt a problémát, de ez nem azt jelenti, hogy nem csinálhatunk semmit egy kertes háznál. Nem vághatunk-hasíthatunk fát, mert hangos. Tavasszal vettünk sövényt, hogy a kerítésük mellé ültetjük, hogy ne is lássuk egymást. 90cm-re ültettük a kerítésüktől, közölte tegnap, hogy ha majd a gyökere kilöki az ő kerítését(drót) , akkor nekünk annyi. (fenyegető és kiabáló viselkedés )Mellesleg megjegyezte, hogy nem engedhetjük fel 1,5 méternél magasabbra és stb..., mert jogilag ezt nem szabad. Múltkori dolog, sajnos a bejárati ajtónkat nem lehetett bezárni, (hétköznap délután 16-17 óra között) ezért megcsiszoltam a zárlemezt egy kicsit sarokköszörűvel (1-2perc), átjött a saját portánkra és üvöltött velem, hogy én ezt hogy gondolom, mert megrezdült a gyereke! Most kérdezem én velünk van a gond? Tegnap egész este ezen gondolkodtunk a párommal, hogy ennyire rossz emberek vagyunk, hogy ezt érdemeljük, hogy mint a kutyákkal úgy beszéljenek, miközben csak élünk mint egy normális ember ( aki próbál kicsit haladni).Mellesleg a többi szomszéddal jól kijövünk.
2013. júl. 7. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én már biztos elküldtem volna a jó k. édesanyjába. Nagyon türelmes emberek lehetettek, ha ekkora marhaságok után még Ti érzitek rosszul magatokat.
2013. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát nem tudom, hogy bírjátok őket elviselni én biztosan nem tudnám. Szerintem legközelebb ne hagyjátok magatokat.
2013. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom panelban szociálizódtatok. :) A szomszéddal van a gond, legközelebb ha felemeli a hangját közöljétek vele, hogy az édesanyjával kiabáljon, és ha még egyszer beteszi a lábát engedély nélkül a portátokra le lesz vágva a kicsi csülke. Azért csinálja mert hagyjátok, könyörgöm álljatok már a sarkatokra, ne ő szabja már meg mit tehettek a saját otthonotokban!
2013. júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A leírást olvasva elképzeltem magam amint baromi mérgesen kitessékelem a szomszédot a saját portámról és eszeveszett módon kiabálok, hogy mégis hogy képzeli mindezt? Valami hasonlót kéne nektek is, ne hagyjátok magatokat!
2013. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat. Eddig úgy voltunk, hogy fő a békesség, de mindennek van határa!
2013. júl. 7. 20:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Amiket itt felsoroltál, mi mindennel van baja a szomszédnak, az mind olyan dolog amiben nincs igaza. Ergó semmit sem tehet, lenyeli vagy idegösszeomlása lesz. A sövény volt a legviccesebb. A saját tulajdon földeden olyan növényt teszel, amilyet csak akarsz... még hogy 1,5 méter a jogi határ... az agyának igen. Nehogy elhidd már.


Amúgy ő a többi szomszédaival is ilyen, vagy mindenkivel normális és csak veletek van baja?

2013. júl. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne engedd, hogy belépjen a saját területedre. Ha ezt megtesz, hívj rendőrt. Álljatok ki magatokért, ez a szomszéd katasztrófa lehet.


Vagy kezdjetek ti is kötözködni vele. Szerezzetek egy kutyát, bármi egyéb.


Üdv.

2013. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintünk neki mindenkivel van baja. Egyébként nem normális egy ember, képes elhinni ,hogy neki több joga van itt. El is felejtettem említeni, hogy azt is közölte velünk, hogy nekünk kell hozzájuk alkalmazkodnunk, mert mi később költöztünk ide. Szerintetek normális az ilyen ember?
2013. júl. 8. 09:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor ez a szomszéd hozzám mit szólna? :-)

Tegnap 2 órán keresztül próbáltam lekalapálni a fékdobokat az autóról...

Szerintem ne beszélj a szomszédoddal, amit ő csinál, az zaklatás, 8 és 22 óra között azt csinálsz normál hangerővel, amit akarsz.

A normál életviteletekben zavar titeket.

El tudom képzelni milyen figura, tipikusan az a neki mindent szabad, másnak meg semmit.

2013. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon jól látod a dolgokat. Nem százas egy figura. Kötözködős és nagyképű is mellesleg, sőt szomszédnak nem való.
2013. júl. 9. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!