Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyiket támogatod? Betétdíj...

Melyiket támogatod? Betétdíj vagy szelektív hulladékgyűjtés?

Figyelt kérdés
Pet palackokra, pezsgős üvegre is betétdíjat akarnak szedni.

2013. jún. 3. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Személy szerinte a szelektívet. De mivel a sok értelmi roggyant a szelektív kukába is beledobál minden szart. Így az már kiesett. Így marad a betétdíj.
2013. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

abetét dij ujab bevétel csak . A szelektiv huladék gyüjtés a és a betét dij se tudj az embereket ráveni hogy a pet őalackokat ne dobjál ki az első kukába . Amuggy a szelektiv a job mert ot tőb nyersanyagot kölőnitenek ell nem csak palackokat.

De szerinetm sürgősen egy automaata szortirózó gépet kéne kifejleszteni ami a sima ősze dobált szemétből kiválogasa anyersanyagokat. Mert egy csokis papir is az embert gondolkodoba ejti hogy ez most papir vagy aluminúm vagyis fém inkáb

2013. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szelektív hulladékgyűjtés, de a háztartásokban is külön kuka. Meg a kukások is úgy vigyék el.
2013. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon? Betétdíj. Nagyon sokan nemhogy szelektíven, de egyáltalán nem gyűjtik a szemetet. Egyszerűen ahol elhasználódik valami eldobja a marhája (kinek nem inge...).
2013. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Komplikato ***** válasza:

Mondjuk nekem ez nehéz kérdés, mert papír, fém, használt ruha, üveg terén a szelektív gyűjtést preferálnám.


Na de a PET palack!

vajon hány ember tudja, hogy a PET palack az újnak maximum 10%-a lehet? (Ha többet tennének bele, nem lenne elég rugalmas vagy mi.) Magyarán 10 PET palack újrahasznosításához le kell gyártani 100 másikat! Senkinek sem gyanús, hogy ez nem igazán nyerő?

2013. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Régen is volt pet palack és üveg újrahasznosítás, akkor gazdasági okai voltak. 20-30 forintért szerintem senki se dobná a kukába illetve biztosan kiszednék azt, mint ahogy most is kiszedik 1ft-ért is ...

Nyugaton rengeteg helyen láttam már, hogy betétdíj van a terméken . Szelektív gyűjtés pedig nem elég hatékony úgy tudom 20% viszik vissza szelektív szigetekre, de ez az arány a sörös üvegeknél 90% fölött van.

Szelektív sziget kell továbbra is, de szerintem lehetne hatásfokon javítani, hogy a könnyen szelektálható nyersanyagot ne dobjuk a kukába.

2013. jún. 3. 17:19
 7/9 anonim válasza:
Én a betétdíjat támogatnám.
2013. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

pet palackból a legritkább esetben gyártanak újra palackokat! mint másodlagos nyersanyag máshol is elég értékes és több helyen is feltudják használni!

ha 10-20ft a betétdíj szinte biztos vagyok benne, hogy az emberek vissza vissza vinnék az üvegeket, ha más nem akkor a hajléktalanok biztosan segítenének. Nem hülyeség, sőt régen is így volt ráadásul akkor elég drága is volt a palack ( 60ft-ra emlékszem) simán visszavitték az emberek.

2013. okt. 26. 00:35
 9/9 Fárasztó96 ***** válasza:
Betétdijat dijaznám. Régen huszon pár éve még a kóla is visszaváltós volt. Most meg lassan semmit se veszek vissza
2022. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!