Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektív hulladékgyűjtés -...

Szelektív hulladékgyűjtés - papírgyűjtőbe kidobhatom a spirál füzeteket?

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas kupac spirál füzet, amit a papírgyűjtőbe szeretnék kidobni. Ki kell belőle tépni a spirált, vagy így ahogy van, bedobhatom?
2013. jún. 26. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Én olyan helyen élek, ahol szelektíven kell gyűjteni. Ki kell belőle tépni a spirált.
2013. jún. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Itt büntetnek, benne is volt a helyi újságban, hogy már azért büntettek egy külföldi nőt, mert nem este 9 és éjfél között dobta ki a szemetet, hanem korábban.

Persze először figyelmeztették, majd veszekedtek, aztán a nő továbbment és mégiscsak kidobta.. A rendőrök meg rendszám alapján azonosították.


Úgyhogy a gyerekek nevével, iskolájával felcímkézett spirálfüzeteket nem szeretném csak úgy kidobni.

2013. jún. 26. 00:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Bedobhatod. A keményborítós könyvön is van fólia pl. Vagy a tejesdobozt is a papírba kell gyűjteni pedig az is papír fólia és alu rétegekből áll.

A feldolgozás elején a papírt darálják és vízzel lágy masszát csinálnak belőle, akkor úgyis kijön a fólia és a fém belőle.

2013. jún. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt jól teszed, mert kinyomozzák, hogy ki volt az; itt is így van. De ezen nem is kell fennakadni. Szabályosan kell csinálni a dolgokat, és akkor nincs baj. Ha meg valami nem egyértelmű, pl. ez is Neked, akkor a józan paraszti által sugalltat kell tenni. Pl a papírba nem tesszük bele, csak a papírt. Pl. a zsírtól tocsogó pizzásdoboz már nem papír, hanem vegyeshulladék (ez a legdrágább kategória, gyakorlatilag mindent lehet ebbe dobni)
2013. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"mert kinyomozzák, hogy ki volt az; itt is így van. "7


Hoogyne, már megalakult egy külön elit kommandós alakulat és tankokkal rontanak rá arra, aki rossz helyre tette a papírt. Idióta.


Kérdező, tedd bele nyugodtan, az ilyen első féléken meg inkább lépjél túl...

Vicces lenne pl. irodákban, ha tűzőgépkapcsos papírt sem lehetne szelektívbe dobni... Nyomdában is szerinted a sejeltes újságból kiszedik a tűzőkapcsot meg a spirált? nyilván...

2013. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szelektív gyűjtés odafigyelést igényel, még jó, hogy van aki veszi a fáradtságot és valóban szelektíven gyűjt és kérdez, ha nem tud valamit, vagy utánanéz a neten. Azt is megértem, hogy idő kell ahhoz, hogy az ember ezt megszokja. Ha egész életedben eddig úgy dobhattál el dolgokat, ahogy és ahol Neked tetszett, nem könnyű hozzászokni, hogy nincs meg ez a szabadságod. Értem én.

Szelektíven nem azért kell gyűjteni, hogy meg ne büntessenek, hanem azért, hogy az utódod is tudjon még ezen a bolygón létezni.

2013. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5: ahol én élek, ott ha épp rajtakapnak, akkor büntetnek. Persze nem túrják a rendőrök a kukákat, de ha valami nem szabályos, és ott díszeleg rajta a név és cím, akkor ha épp olyanjuk van, akkor nem szeretném az ajtómban találni őket.
2013. júl. 1. 12:40
 8/13 A kérdező kommentje:

6: " Ha egész életedben eddig úgy dobhattál el dolgokat, ahogy és ahol Neked tetszett, nem könnyű hozzászokni, hogy nincs meg ez a szabadságod. Értem én."


Nem érted. :-)

Én otthon is szívesen gyűjtöttem volna a szemetet szelektíven, ha épp lett volna megfelelő körülmények. Pl itt a kapu előtt a szelektív hulladékgyűjtő, tiszta, rendezett, használják is az emberek, otthon ahol laktam elég macerás lett volna a szemetet kocsi nélkül elhurcolni sokkal messzebb, ahol a hajléktalanok szeméttelepet csináltak a környékből (egyedül nőként kedvem sem volt megközelíteni), a helyi suhancok meg felgyújtották a papírgyűjtőt, mert az hű de vicces ahogy ég.

Tapasztalatom meg nincs, hogy mit hová dobjak. Nem az akarattal van a baj, hanem a tudás hiányával.


"Szelektíven nem azért kell gyűjteni, hogy meg ne büntessenek, hanem azért, hogy az utódod is tudjon még ezen a bolygón létezni."


Tudom, csak épp nem egy nagy összegű büntetéssel szeretném megtanulni, hogy szabad-e beledobni a spirált vagy sem. Viszont ha szabad, mert nincs jelentősége hogy kiszedem-e vagy sem, akkor meg fölöslegesen nem szerencsétlenkedek egy hatalmas köteg spirálfüzettel.

2013. júl. 1. 12:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt nem Neked írtam, bocsánat, hanem az előttem szólónak.
2013. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még mindig idióta vagy. Még mindig beledobható spirállal. Nem a hanyagságom miatt hanem azért mert bele szabad dobni. Ha tetszik ez neked kedves 85%-os ha nem.

Mondtam, a tejesdoboz is mehet a papírba, pedig fólia és alu is van benne. Pesten rá van írva a papírgűjtőre hogy az italosdobozt is oda kell dobni. Lehet, hogy a szállítók is hülyék és csak te vagy helikopter?

2013. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!