Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakásban feljelenthet...

Royalty95 kérdése:

Panel lakásban feljelenthet hangos zenéért dél előtt?

Figyelt kérdés

Ma 10:40 kor lejött egy csaj, hogy hangosan hallgatom a zenét (remeg neki fent minden) Ez délelőtt: 10:30 fele volt...

Azt mondta, ha még egy ilyen lesz, akkor feljelent.



2013. júl. 11. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megteheti. Aki nem tud tekintettel lenni másokra, az ne akarjon társasházban élni, menjen tanyára, elzárva más emberektől. Amúgy ahány feljelentés megy ellened a rendőrségre, annyiszor kell majd a szabálysértési bírságot kipengetned. Megéri?


[link]

2013. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet indokolatlanul zavarni a szomszédokat,és ez 0-24 óra között igaz,

-el kell viselni,ha pl te nagyon hangosan porszívózol,

-de nem köteles eltűrni,hogy hangos zenével szórakoztatod magadat,

2013. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fülhallgató? Lásd be, nem annak kell alkalmazkodni hozzád, aki NEM zavar téged. Ki tudja, talán éjszaka dolgozik és délelőtt pihenni szeretne, vagy egész éjjel nem tudott aludni a fogfájása/csecsemője/szerelmi bánata miatt és ezért szeretne csendet, nyugalmat... Nem túlzó elvárás senkitől, hogy a saját otthonában azt tehessen, amit akar, csakhogy ez esetben a hölgy elvárása jogosabb, valóban nem kötelezheted őt arra, hogy órákon át hallgassa a te zenédet. Te hangosan akarsz zenét hallgatni, jogos, de akkor tegyél fel egy fejhallgatót és mindenki boldogan élheti a saját életét tovább.
2013. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem a feljelentéstől való félelemnek kéne visszatartani az ennyire hangos zenehallgatástól, hanem egy minimális figyelmességnek mások felé. Ne haragudj, de primitív, sötét, önző suttyónak tartok mindenkit, aki egy társasházban ilyen szinten erőlteti rá az (általában sz.r) ízlését másokra. Az, hogy esetleg éjszaka dolgozók, kisgyerekesek élnek a környezetedben, meg se fordult a fejedben?
2013. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Akár feljelenthet akár nem, bunkóság úgy zenét hallgatni, hogy a többi lakásban remeg minden. A volt szomszédom fia is néha úgy hallgatta a zenét vasárnap délelőtt, hogy tévét sem tudtam nézni, mert normál hangerőn sem hallottam a műsort a saját nappalimban.
2013. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 The Other ***** válasza:
100%

Én a kérdésre válaszolok: Igen, kihívhatja a rendőrséget csendháborítás miatt. Régebben volt olyan szabály, hogy (ha jól emlékszem) 22-08 óra között számított a csendháborítás, de már jó ideje a nap BÁRMELY pillanatában tilos INDOKOLATLAN lármát csapni.

A zenehallgatás indokolatlannak számít.


És csatlakozom a többiekhez, hogy a világ legnagyobb suttyó parasztsága társasházban bömböltetni a sz@r zenéd! Majmok neveltek fel?

2013. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

# 1 A pihenéshez való jog, mióta alkotmányos jog? Erről még nem hallottam. Sőt, úgy tudtam, hogy ilyen alkotmányos jog nincs is (Egy esettanulmányból, ahol házépítés volt a szomszédságban és ilyen alkotmányos jogra hivatkoztak. Az alkotmánybíróság kivizsgálta az ügyet és elutasították őket, mondván, hogy ilyen alkotmányos jog nincs).


Egyébként a kiérkező rendőrség, hogy bizonyosodik meg arról, hogy indokolatlanul hangoskodik a szomszéd? Vagy minden feljelentés után megy nekik a csekk? Hogy van ez? Sőt, egyáltalán mi számít indokolatlan hangoskodásnak?


A zenehallgatás még oké, de a mi szomszédunk állandóan akkor fűrészel fát körfűrészen, vagy nyírja direkt jó lassan, az amúgy is rövid füvet, amikor mi pihennénk. Szándékosan kifigyelik, hogy mikor érnek szüleim haza a munkából és ha pl éjszakások voltak és aludnának, direkt odamennek az ablak alá bürrögtetni. Órákon keresztül.


Gondolom a kérdező is lehalkította, vagy kikapcsolta a zenét, miután megfenyegették, így nem lenne bizonyíték. Zavaros nekem ez az egész.

2013. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 The Other ***** válasza:
100%

#7-es: A fűnyírás és fűrészelés valóban másabb tészta, viszont a hangos zenénél nem kell különösebb tehetség a bizonyításra: amikor kiérnek a rendőrök és pl. már a földszinten hallják, hogy az 5. emeletről szól a tücc-tücc, akkor szerintem eléggé egyértelmű a dolog...


Ha pedig szóltak neki a szomszédok, hogy halkítsa le, és le is halkította, akkor pedig nem is hívják ki a rendőröket. Ilyen egyszerű!

2013. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt én értem, de mi van olyankor, ha kiérkeznek a rendőrök és már nincs hangos zenehallgatás? Hogyan bizonyítják?
2013. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igazából én a 8.-on lakom. És az öreg asszony a 9.-ről jött le, hogy mert ugyebár: a lánya éjjel dolgozott és délelőtt akart pihenni, én meg akkor hallgattam a zenét... 5 év alatt most szóltak nekem ezért először...


Lejött, és azt mondta, ha még 1x meghallja, hogy hangosan hallgatom a zenét, akkor feljelent. De amikor szólt, hogy halkítsam le amikor lejőtt akkor ki is kapcsoltam. azóta nem is hallgatom hangosan a zenét... Ha 5 éven át nem szólt, akkor most mit okoskodik és mit fenyeget?

2013. júl. 12. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!