Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen szomszéddal? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Új albérlő költözött a társasházunkba.Használatba vette a tárolót is, ami az albérlőknek nem jár, mivel kicsi és még az állandó lakok sem nagyon férnek el benne.Ez nem csak ami tömbünkben van így, hanem ezen a lakótelepen a többiben is.A lényeg, hogy meg sem kérdezhet, bepakolhat-e oda, valahonnan kerített kulcsot és használatba vette.Nos, ha szépen megkérte volna, hogy szorítsunk neki egy pici helyet, biztos megengedtük volna, hogy 1 biciklit, vagy 1 babakocsit berakjon, nem többet, mert ennyi is szűkösen fér, de nem kérdezte és nem egyet rakott be, hanem többet, még a szomszéd biciklijére is rápakolt.Szépen szóltunk neki, hogy ez így nem szokás.Egyik fülén be, másikon ki.Csak ránk pakolt.Később figyelmeztettük, hogy zárcsere lesz, legyen szíves kipakolni a holmiját a tárolóból.Nem volt hajlandó, sőt kiosztott minket, hogy ha kimerjük rakni a cuccát, ő is kiteszi a mienket.

Végül ki lett téve a cucca az ajtaja elé, zár le lett cserélve.Erre végigjárta a szomszédokat, az ajtót verve, ordibálva, hogy mit képzelünk mi, neki a tárolóhoz joga van és miattunk ellopták az ajtó elől a holmiját(nem lophatta el senki, mert a kapun nem tud idegen bejönni).

És továbbra is állítja, hogy neki van igaza, majd ő feljelentést tesz.És meg van sértődve, hogy mi nem kértük őt szépen.(Mellesleg ő meg sehogyan sem kérte, hogy oda pakolhasson).

Nem fogja fel, hogy az összes többen így van.Hogy lehetne megértetni vele, ha szóba kerül a dolog?Mit kezdjünk vele?Ebben a házban eddig nyugalom volt és jó közösség.

Mellesleg múltkor ki kellett hívni rájuk a rendőrséget, mert éjszaka a kapuban verekedett a család és hiába szólt ki rájuk a szomszéd az ablakon, csak csinálták tovább.


2013. júl. 14. 13:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez világos, mint a nap.

Az albérlőnek van igaza, ha beperel titeket, valószínűleg meg is nyeri a pert.

2013. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Így van, az albérlőnek van igaza.


"Nem lophatta el senki, mert a kapun nem tud idegen bejönni".

Azt hogy akadályozzátok meg, hogy idegen nem tud bemenni? Erre kíváncsi lennék.

2013. júl. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kapukulccsal akadályozzuk meg, ami csak a házbelieknek van.
2013. júl. 17. 11:23
 14/18 JulesM111 ***** válasza:
100%

Én is társasházban lakom tulajként, és én is hallottam ilyen baromságot, hogy nem tulajdonos nem pakolhat a tárolóba, kiröhögtem egy pár embert ezzel a hülyeséggel.


Ha ez igaz lenne, akkor nem sokan pakolnának oda semmit, mert sokszor előfordul, hogy a tulaj pl a nagymami, és az unoka lakik a pecóba, és így tovább...


Kedves kérdező, ne haragudj, te ti b_sztátok fel a bérlő agyát az idióta viselkedésetekkel, örülj neki hogy csak az ajtón dörömbölt a kezével, és nem a fejeddel verte be az ajtót, miután meglátta a kipakolt cuccait.


Másik, a tároló az mindenütt egy kicsi hely, alig lehet pakolni valamit, nem érdemes olyan dolgot pakolni, ami sérülékeny lehet, akarva-akaratlanul összecseszheti bárki, az egy lomtár, semmi több.

2013. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 JulesM111 ***** válasza:

Én is társasházban lakom tulajként, és én is hallottam ilyen baromságot, hogy nem tulajdonos nem pakolhat a tárolóba, kiröhögtem egy pár embert ezzel a hülyeséggel.


Ha ez igaz lenne, akkor nem sokan pakolnának oda semmit, mert sokszor előfordul, hogy a tulaj pl a nagymami, és az unoka lakik a pecóba, és így tovább...


Kedves kérdező, ne haragudj, te ti b___tátok fel a bérlő agyát az idióta viselkedésetekkel, örülj neki hogy csak az ajtón dörömbölt a kezével, és nem a fejeddel verte be az ajtót, miután meglátta a kipakolt cuccait.


Másik, a tároló az mindenütt egy kicsi hely, alig lehet pakolni valamit, nem érdemes olyan dolgot pakolni, ami sérülékeny lehet, akarva-akaratlanul összecseszheti bárki, az egy lomtár, semmi több.

2013. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút jogos az albérlő felháborodása és az ebből következő viselkedése.


1: Nektek, lakóknak a világon semmi közötök nincs ahhoz, hogy ő fizeti-e és ha nem miért a lakbért, az csak rá és a tulajra tartozik, majd ők lerendezik egymás közt.


2: Mi az, hogy csak ti pakolhattok be a tárolóba?Teljesen mindegy, hogy a lakás tulaja lakik ott és ő használja a tárolót vagy kiadja bérbe.


Mindegy mekkora a tároló, ahány lakás annyian osztozzatok rajta.

Nem szokás kérdése.

Nem kérdezte meg szépen TŐLETEK, hogy használhatja-e?

A tároló a lépcsőházé és közös.Vagyis ugyanúgy a tulajé is, aki kiadta a lakást, így a bérlőnek nem hozzátok kell menni "kuncsorogni", hogy legyetek már olyan jó fejek és engedjétek be a cuccait.


Nem egy hajléktalan költözött be önkényesen a lépcsőházba, hogy ő márpedig kiveszi a "részét" a közös tárolóból is.Abban az esetben jogos lenne amit tettetek.


Az nem volt szép dolog tőle, hogy rápakolt a cuccaitokra, de max ugyanekkora "büntetést" érdemelt volna tőletek, nem többet.Ti is rápakoltok a cuccaira és ennyi.


De az, hogy ti az ő cuccait onnan kiteszitek nem volt jogos és igaza van, örülj, hogy csak az ajtókon dörömbölt és nem vágott érte pofán senkit.Még szép, hogy fel van háborodva!Te talán nem lennél ha fognák a cuccaidat és kipakolnák?Neki ugyanúgy érték, mint nektek a ti cuccaitok.


Az, hogy rendőrt kellett rájuk hívni, mert zavarták a nyugalmat, jogos de teljesen más téma a kettő.


Ezért én is feljelentést tennék a helyében és bár békés ember vagyok én lehet még pofán is vágtam volna aki kirakta és nem csak az ajtókon dörömbölök, hogy számon kérjem.

2013. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, kérdező, de farkast akartok a többi kedves "lakástulajdonossal" játszani, miközben nyulak vagytok, és még igazatok sincs.Ez amolyan gyermekded játék, az meg hogy az albérlőnek nincs joga, szintén nevetséges, a közös képviselőtök ellen pedig eljárást indítanék, mivel nem engedélyezhet senkinek egy társasházon belül olyasmit, ami jogszabályban nem szerepel, amit nem tartalmaz a törvény.Különben ezért xarják le általában az ilyen pitiáner ügyeket, amikor aztán nagy népfelbuzdulás van xy ellen, hogy ő így-úgy-amúgy, mert nincs semmi a kezükben, semmiféle szankció, semmi, én a munkakönyvet adnám ki nekik, és ismét megerősödött bennem, hogy jobb volt a házmesteres rendszer, illetőleg az, ha helyileg is ott lakik a házban a közös képviselő.Én ezt vezetném be inkább.Amúgy meg az is nevetséges, hogy nem hozhatja be az albérlő a lépcsőházba se a biciklijét..Mi van???!!!Képzeld, sokan nálunk a lakásukban tartják a kerékpárjukat.És igen, az albérlet tulaját is hiába keresgetitek, tuti, hogy feketén adta ki, szóba se fog veletek állni, én sem állnék, ha tudom, az NAV kopogtathat nálam maholnap egy ilyen kedvesszomszédi felnyomás következtében.
2013. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Johnnypage válasza:
100%

Én is ebbe helyzetbe kerültem. A bérlő részéről.

Igaz megkésve, és 1-2 óra keresgélés után itt a válasz.

"1993. évi LXXVIII. törvény a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról.

A LAKÁSBÉRLET SZABÁLYAI

II. Fejezet

A felek jogai és kötelezettségei

12. § (3) A bérlőt és a vele együttlakó személyeket - a többi bérlő jogainak és érdekeinek sérelme nélkül - megilleti a közös használatra szolgáló helyiségek és területek használatának a joga."

Tehát ha a bérlő (mivel gondolom a tulajdonostól bérli a lakás, de ezzel sokan nincsenek tisztában, mivel az albérlő már a bérlőtől veszi ki a lakást) feljelent titeket, mint kedves szomszédokat és kártérítést követel, ami jogos is lenne, szépen fizethetnétek neki.

Ezzel szemben az ő viselkedésével se értek egyet, abból a szempontból, hogy nem pakolunk más cuccára, de a többi esetben ő járt el jogosan és nem ti.

A kképviselőről meg annyit, hogy őt is felnyomnám és szépen mehetne a bíróságra, meg kapna egy kis felülvizsgálatot a nyakába, aminek a végén kb nem is lenne kképviselő többet, mert nem ismeri a szabályokat amiket tudnia kellene.

Mivel ezek a dolgok, nem jogszokás és "nálunk így szokás meg a környéken is" alapján vannak, hanem JOG alapján.

A lakógyűlésen is maximum a "hogyan" és nem a "ki" használhatja a közös helyiségeket kérdésben dönthettek.

Remélem segítettem azoknak,akik esetleg még ilyen problémával szembesülnek és esetleg itt keresgélnek.

2015. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!