Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek abban az esetben,...

Mit tennétek abban az esetben, ha a szomszéd kerítését éjjel kidöntené egy kocsi?

Figyelt kérdés

Rendőrt hívnátok, vagy megpróbálnátok megegyezni a kocsi tulajával, vagy egyáltalán nem avatkoznátok bele?

Egy ilyen eset történt az utcánkban és összevesztünk a családom tagjaival, hogy ki mit tett volna ebben az esetben. Mivel egy kis utca eléggé elszeparálva a baleset okozóját és azt is ismerjük aki rendőrt hívott.

A baleset okozója, éjszaka részegen elindult cigit venni, és nem tudott bevenni egy kanyart ezért ment a kerítésnek.

A szomszéd egyből rendőrt hívott.

A családom szerint meg kellett volna egyezni vele, mert így ugrik a jogsija, fizet egy nagy büntetést és még a kárt is rendeznie kell.

Én is rendőrt hívtam volna...

Ti?



2013. júl. 21. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Részegen beült a kocsiba?És ha valakit megöl akkor nem csak a jogsija ugrik!!!

Megegyezni vele?Ha jól kifizetnek és nem történt semmi komoly akkor azt mondom van az a pénz amiért nem hívok rendőrt.De viszont mindenféleképpen megérdemli az ember hogy elvegyék a jogsiját!!!Ha a családod ilyenen veszekedik,nos ők akkor dumáljanak majd ha egy részeg fogja őket elütni az utcán!

Szóval Én kérdés nélkül rendőrt hívnék!Nem kell sajnálni az embert,mert minek ül részegen kocsiba?Soha nem kifogás semmi re sem az hogy részegség.

2013. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de hogy ismerjük az illetőt, meg amúgy is kicsi közösség, tehát meg lehet találni az eset után, meg amúgy is mindenki követ el hibákat, ezért azt mondják meg kellett volna egyezni vele.
2013. júl. 21. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Ez a helyzettől függ..

Meglehetett volna rendőr nélkül is oldani a dolgot lehet mindenki jobban járt volna. Bár ez attól függ milyen állapotba és mennyire normális a kár okozója.

Én személy szerint adtam volna neki egy esélyt hogy kézpénzbe kifizeti a kerítést. Lehet jobban is járt volna mert a biztosítók nem szeretnek semmit fizetni.

Fedezetnek meg ott a kocsi a kerítésbe meg el lehet annak kérni a kulcsát és hozzá egy személyit is.. A rendőr szó hallatán már a kezébe is lett volna.

Mindenki követ el hibákat ha meg lehet oldani korrektül én például nem ragaszkodom a hivatalos verzióhoz mert nem vagyok jogi személy. Kiszúrni meg már pluszba minek szúrjak ki valakivel akinek megvan egyébkéni is a baja.

Bár inni és vezetni nem szabad....

Látványos volt legalább ?? :D

2013. júl. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy csaj volt, amúgy normális, na de nem rajta múlt, hogy nem lett nagy baj belőle.

Meg a másik amit hangoztatnak, hogy kinek van kedve az éjszaka közepén ezzel foglalkozni, inkább fordultak volna a másik oldalukra. Azért én azt gondolom szerencse, hogy nem mindenki így gondolkodik

2013. júl. 21. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 3/3

Jó okés ha ismerős,de mivan ha a kerítés mögött egy gyerek játszik és megöli?

Még ha ismerős is nem szabad ezt tolerálni,mert akkor soha nem tanul az esetből,ha nem hívnak ki rendőrt akkor már legközelebb is beül részegen a kocsiba és úgy fog hozzá állni hogy úgyis megússza.

2013. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Életveszélyes, amit az ittas nő művelt. Miután kisodródott a kanyarban, megölhetett volna bárkit, aki épp arra jár, adjon hálát a sorsnak, hogy "csak" egy kerítést döntött le, s nem egy arra autózó vétlen család kocsijába rohant bele irányíthatatlanul. Nem lehet, nem szabad mindent pénzzel elintézni, helyesebb a törvényes út.
2013. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a szomszéd kerítését döntötte ki,Neked kutya kötelességed azt jelenteni!

Ilyenkor a helyes eljárás:Átmész ,megnézed hogy nincs e sérült ha nincs akkor felkelted az illetőt ahová betört,ha nem akkor hívod a rendőrséget

De most tényleg!A családod akkor is ilyen elnéző volna ha egy gyereket üt el az út szélén?

2013. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

kis közösség? ez jó!


aztán lelép, és nem emléxik semmire...


itt az utcánkban is egy részeg fazon megküldött vagy három parkoló kocsit..(éjjel)...aszonta, jaj, ne hívjanak rendőrt, másnap mindenkivel maradéktalanul rendezi a cehhet...

rendben, egyébként helyes fiú, na menjünk aludni...


aztán vártak...első nap, második, már kéne a kocsi, sohol semmi...


kérdezik a gyereket mi van? mi lenne? ő nem csinált semmit!

akkor feljelentik! jó, tegyék, és sorolta kinek milyen vaj van a fején...


azóta csönd van, saját bukta..

a tanulság levonva.


azonnal rendőrt hívni.

2013. júl. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van már 5, ha nem-e több éve, mamánál szokásos nyári fahasogatás, ami nálunk annyiból áll, hogy apám meg a testvére(mama két fia) és 3 unoka pár óra alatt eldolgozzák a fát, utána egy kis bográcsozás, sörözgetés stb.

vége a melónak, el kellene pakolni a gépeket, fejszéket az autóba, meg a kocsiba volt a két tálca sör, mondom nem fogok gyalog cipelkedni, azért fáradt is vagyok, kocsival betolatok az udvarra, aztán csal 2-3 métert kell cipelni a dolgokat.

Tolatok be, már majdnem be is értem teljesen, nagy csattanás. Mondom nem láttam valamit? 1 sört ittam, de attól egy egészséges férfi még be tud tolatni az udvarba. autó leállít. Nem én voltam.

Egy Magyarországra pár éve betelepült, ukrán árusok, oda csattantak be ahol én és a kocsink kb. fél perce még ottvolt.

Mama mondta hív rendőrt stb. ők mondták hogy ne, mert hogy nekik nehezebb a hatóságokkal stb. felajánlották, hogy megcsinálják a kerítést. Nagybátyám nagy alkudozó, ő ötlete, úgy is árusok vagytok, mitek van?

flex, fúró, krova készletek, minden ami kellhet a garázsba.

A fél árujukat lehúztuk tőlük, de rendesek voltunk, mert a kerítést nem kellett megcsináltatni.

Végül ők kévésbé boldogan, de hatóságmentesen, és tiszta lappal mentek el, mi meg boldogok voltunk, 3 műhelybe szépen el lett osztva a dolog, nálam még mindig van olyan kulcskészlet, amit ki sem bontottam, de enni nem kér, eláll, és ha úgy akarom, el is tudom adni.

Szóval ha van az a nagy mennyiségű pénz, akkor az, ha nincs akkor rendőrség, aztán csinálják csak a dolgukat, mi ezzel kifejezetten jól jártunk.

2013. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.


Tehát a tanulság, mindig hordjunk magunknál nagy mennyiségű szerszámot, ha be kívánunk menni egy ház kerítésén autóval. :D :D

De ha ez nem lett volna náluk tudod mit láttatok volna a pénzből... mehettetek volna érte Ukrajnáig.

2013. júl. 23. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!