Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni egy tahó...

Mit lehet kezdeni egy tahó szomszéddal?

Figyelt kérdés
Panelban élünk, a felettünk lakó szomszéd állandóan úgy locsolja a virágait, hogy a sáros, virágföldes víz ömlik rá az erkélyemre, sokszor rá a frissen mosott ruhákra. Már többször szépen szóltunk nekik, az utóbbi időben már elfogyott a türelmünk, meguntuk, hogy állandóan újra kell mosnunk a kiteregetett ruhákat és hogy állandóan áll a víz az erkélyünkön. Legutóbb elég csúnyán összeszólalkoztunk, még ők mondják nekem, hogy költözzek családi házba, ez egy panel, tanuljak meg együtt élni másokkal. Holott én úgy érzem, nem én zavarom a szomszédaimat, hanem ők engem. Ma közölték velem, amikor rákérdeztem, hogy mégis ki fogja felmosni a mocskukat, hogy takarítsam fel én, az én erkélyem. Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Nem hiszem, hogy én lennék az, akinek alkalmazkodni kell, hiszen nem én teszek kárt más holmijában, hanem ők. Segítsetek légyszi, mert már megőrülök tőlük.
2013. júl. 23. 22:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni a felettük lakóval, hogy csinálják ők is ezt vele, hátha hatásos.
2013. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
szerintem őket nem zavarná, elég igénytelen família...
2013. júl. 23. 22:10
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Kend be szarral a kilincsét.
2013. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
67%
Nem lehet esetleg valami olyan kiugrót felszerelni, az erkélyetek "plafonjának" a szélére ami az utcára küldi a vizet?
2013. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 acelsziv ***** válasza:
100%

Közös képviselő írjon neki hivatalos levelet, amelyben felszólítja a házirend betartására. Ebből kapj másolatot, hogy bizonyítékod legyen arra, hogy szépen akartad rendezni a dolgot. Készíts képeset is.

Ennek sok haszna nem lesz egyébként

Jegyzőnél kérhetsz ezután birtokvédelmet kb 3000 ft illeték ellenében. Ő alaphangon egy 30 000 ft-os bírságra számíthat. Ezen a vonalon lehet tovább haladni. Nekünk sikerült eredményt elérni.

2013. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
jaj, ennyire azért nem szeretnék lesüllyedni:)) 4 gyerekem van, nem szeretném, ha esetleg őket bántanák vagy mit tudom én... elég egyszerű, sötét család.
2013. júl. 23. 22:13
 7/19 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm a válaszokat, megpróbálom a közös képviselőt meg a jegyzőt is. A jegyzőnél gond, ha papíron nem én vagyok a tulajdonos? a tulajdonosnak kell intézni?
2013. júl. 23. 22:15
 8/19 A kérdező kommentje:
5ös, nektek mi volt a konkrét szitu? elmeséled? igen, ez a tető is jó ötlet lenne, de szerintem azt nem nekem kellene a saját költségemre felszerelni, hanem neki, nem?
2013. júl. 23. 22:17
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Akkor marad a 4-es válaszoló megoldása.A kérdés elolvasásánál nekem is ez jutott eszembe.
2013. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9-es vagyok azt hittem följelenteni nem akarod,de rájöttem,hogy szarral nem akarod bekenni a kilincset :-)
2013. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!