Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek is "elengedte"...

Szerintetek is "elengedte" magát az albérlőnk?

Figyelt kérdés

Idén lesz 1 éve hogy albérlőnk van. Lefektettünk szabályokat, pl.: nem tárolhat a kertben roncs autókat, nem hozhat kutyát, csak egyedül lakhat itt (felesleges kiabálást nem akarjuk hallgatni egy pár esetében), senki másnak nem adhat kulcsot.

A problémám az, hogy a kertben áll 2 roncs autó is, tegnap idehozott kettő nagy kutyát, eléggé ijesztő volt amikor bejövök a kapun és két kutya vicsorogva rám támad, jönnek-mennek itt az emberek, mindenkinek van kulcsa már a kapuhoz. Engem baromira idegesít hogy ezt csinálja, nem tudok kimenni napozni vagy a medencébe, mert idegenek lesnek engem. Szerintetek igazam van? Mit tehetnék?



2013. júl. 28. 18:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

"Az ő háza, az ő szabályai. Akinek nem tetszik, annak nem kell kibérelni ott szobát."

Értem én, hogy gőzmozdony, de mi hajtja?! Szóval van egy tulajdonos és egy albérlő, a tulajdonos PÉNZÉRT kiadja a szobát, az albérlő fizet. Azért elég sokat számít az, hogy milyen a tulajdonos hozzáállása a dolgokhoz. Az albérlő fizetett, azért hadd legyen neki is egy kis szabadsága. Miért kell urakodni? Sárkányoskodni?

Ebben az esetben igaz, az albérlő szabályokat szegett meg, de azért a Kérdező sem épp a legelnézőbb, legkedveseb tulaj, ahogy elnézem az írásodat.

Attól meg, hogy valakinek párja van, nem tuti, hogy egyből gyereket is akarnak, másodszor meg, ha valaki gyereket akar, azt nem albérletbe fogja, nálatok, legalábbis ha van egy csepp esze. Másodsorban meg, amiért volt egy ordibálós pár albérlőtök, megnyugtatlak nem minden pár szokott ordibálni!



A párom 3 évig lakot albérletben egy házaspárnál, akik fiúkként szerették. Amikor 2-3 hétig nem tudtam jönni a páromhoz, már kérdezték hol vagyok, mikor megyek már ismét. Csináltattak nekem is kulcsot, sőt ha a párom nem volt otthon akkor is akármikor járhattam a lakására.

Most szintén ennél a házaspárnál lakunk, csak külön házban, amit tavaly nyáron építettek. Május óta van egy kölyök kutyánk (labrador) aki szétrágta a burkolatot a konyhában. Egy szót nem szóltak, ha a kutyus megtanulta, hogy nem szabad rágni, mi fogjuk megjavítani és kimeszelni, ott, ahol a tappancs nyomok látszanak.

A tulajdonos fizeti nálunk a számlákat, csak akkor jön, ha előre szól, hogy itt lesz. Ezentúl bármikor bármiben számíthatunk rá, marad a kutyával ránéz, intézi a javításokat stb.

Csak azért írtam le ezeket, hogy vegyél példát.


Persze szólj a dolgokért, amiket nem érzel helyénvalónak, de emberségesen és emberhez méltóan. Nem kell uralkodni.


23-L

2013. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
adózol a kiadott ház után? nem? akkor az albérlő a főnök...
2013. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem te nem vagy épeszű ezekkel a szabályokkal. Csoda, hogy bárki kivette azt a házat, az biztos, hogy senki más nem tenné ilyen feltételek mellett. Tedd ki nyugodtan az albérlődet, mert ennél ő csak jobbat találhat, te meg lakjál egyedül és húzd össze a nadrágszíjat.
2013. júl. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem értek itt pár válaszolót. A kérdező nem a jótékonysági szeretetszolgálat. A saját ingatlanának a kertjében miért baj, ha nem akar roncsautókat kerülgetni, két nagyobb idegen kutyától félni(amikor van gyerek meg saját kutya), na meg nem szeretné, ha a fél városnak legyen kulcsa a kertjéhez, amit azért ő is használna, nem az albérlő és baráti társaságának a kizárólagos tulajdona.

Nehogy már ő alkalmazkodjon a saját házában más igényeihez. Ha az albérlőnek ez nem tetszik, akkor keressen olyan helyet ahol ez nem probléma, a kérdező is találhat más albérlőt.

2013. júl. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem mire vársz kedves kérdező ? A két kocsi csak úgy ott termett egyik nap meg a két kutya is ?Már az első esetnél azonnal tiltakozni kellett volna! Miért laknak még ott az albérlők ,ha világosan le lettek fektetve a határok? Azt írod 3 havonta van szerződés újítás, akkor egyszerűen felszólítod, hogy azonnal tüntesse el a kocsikat és a kutyákat ,az idegeneket meg nem tűröd meg a kertben, különben le is út fel is út, lejár a szerződés mehetnek amerre látnak. Megvárod míg kitúrnak a házadból ?
2013. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem miért akad ki bárki is azon ha valaki csak egy személynek adja ki a lakását vagy bizonyos szabályokat állít? Párral tényleg több lehet a baj és bármikor jöhet a gyerek is ,sokan nem akarnak gyereküvöltést hallgatni egész éjjel, mivel ők ott laknak.. Az övé a tulajdon ,ő mondja meg mit lehet ott csinálni és mit nem. Van bőven sok albérletet kereső ember ha egyik megy, másik majd jön.
2013. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A szabályok felállításán szerintem is felesleges kiakadni. Ha a főbérlő így gondolja én meg úgy, akkor kész, megköszönöm szépenm a tájékoztatást és keresek másikat.


De ha már beköltöztem, akkor betartom a megbeszélt dolgokat, ez alapvető!


De a kérdéshez:

Kérdező, abban te is hibás vagy, hogy most olyan a helyzet, amilyen. Amikor láttad, hogy tolja be a roncsautót, akkor kimenni, hogy nagyon gyorsan felejtse el, vagy ha nem akkor mehet a cuccaival együtt és aludhat a roncsban.

Amikor először meglátod, hogy idegen ember jön be kulccsal a kapun, kiküldöd (akár rendőrséggel, mert ugyebár a te házadról beszélünk), zárat cserélsz, és lásd pár mondattal fentebb: aznap este már ott alszik az albérlő ahol akar.

2013. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
ha ilyen feltételek vannak, akkor nem kell kiadni a lakrészt... azért bérlőként én is 2x meggondolom, hogy hova költözöm és a minimum egy szerződés, sőt, számlát is kérek minden hónapban. így a kiadó is védve van és én is. ennyi. ha valami nem tetszik, akkor rakd ki az albérlőt és nem kell meghirdetni, ha úgyis el akarjátok adni.
2013. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!