Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlőnk nem fizet, hanem...

Háziasszony kérdése:

Albérlőnk nem fizet, hanem elbújik. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Már legalább 10 napja, hogy fizetnie kellett volna a havi bérleti díjat plusz a számlákat. Többször megbeszéltünk időpontot, amiket mindig lemondott, még jó, hogy indulás előtt megcsörgettem telefonon. Aztán eltűnt, nem veszi fel a mobilt, nem hív vissza, nem válaszol SMS-re. A közműszámlák és a bérleti díj már meghaladták a kaució összegét, vagyis már ingyen lakik bent, illetve a mi költségünkre használja a vizet, gázt, villanyt. Szerződésünk szerint nem fizetés esetén azonnali hatállyal felmondhatom a szerződést. Mit lépjek, mert a saját számláinkat is alig tudom kifizetni, így félek, hogy az övét is nekem kell majd, ha végleg eltűnik. Ez már három-hónapos ittléte alatt a második alkalom, nem tudom, milyen jóra lehet ezek után vele kapcsolatosan számítaniMár legalább 10 napja, hogy fizetnie kellett volna a havi bérleti díjat plusz a számlákat. Többször megbeszéltünk időpontot, amiket mindig lemondott, még jó, hogy indulás előtt megcsörgettem telefonon. Aztán eltűnt, nem veszi fel a mobilt, nem hív vissza, nem válaszol SMS-re. A közműszámlák és a bérleti díj már meghaladták a kaució összegét, vagyis már ingyen lakik bent, illetve a mi költségünkre használja a vizet, gázt, villanyt. Szerződésünk szerint nem fizetés esetén azonnali hatállyal felmondhatom a szerződést. Mit lépjek, mert a saját számláinkat is alig tudom kifizetni, így félek, hogy az övét is nekem kell majd, ha végleg eltűnik. Ez már három-hónapos ittléte alatt a második alkalom, nem tudom, milyen jóra lehet ezek után vele kapcsolatosan számítani?!

2013. márc. 15. 17:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Félelmed nem alaptalan.Ha lelép semmit nem tudsz tenni,max feljelentheted,ha rendes szerződésed van.Akkor is legalább fél év lesz a per,mialatt megindulhat a végrehajtás veled szemben.Én sajnos jártam így,kulcs a postaládában,az ügyvéd mikor mondta,hogy fél éves perre számíthatnék hagytam a fenébe.Letörlesztettem a szemétláda tartozását,de ha megtalálom nagyon megverem az biztos.
2013. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
52%

hát egy ismerösömék aztcsinálták hogy amig az illető nem volt otthon lecseréltették a zárat így nem tudott bemenni a cuccaiért. amig nem adja oda a tartozást nem mehet a cuccaiért.


de olyan is volt hogy a szolgáltatóval lekapcsoltatták az áramot

2013. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Egyébként első körben küldj neki egy hivatalos,tértivevényes felszólító levelet 8 napos fizetési határidővel.Ha nem reagál semmit akkor kezdődhet a per.
2013. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
A zárcserével az a baj,hogy az magánlaksértés,hiába vagy te a tulaj.Jogilag nem tehetnéd meg.
2013. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A szerződés szívességi lakáshasználatról szól, így szerepel benne:

"Amennyiben a lakáshasználó a lakás használatával járó költségeket (rezsi, közös költség) nem fizeti meg tulajdonosnak minden hónap ….. – ig, a tulajdonosnak joga van jelen szerződést azonnali hatállyal felmondani.

A tulajdonos azonnali hatályú felmondása esetén a lakáshasználó köteles az ingatlant azonnal elhagyni, és a tulajdonos kárát megtéríteni."

Vagyis szerintem jogom van lecseréltetni a zárat, és írni neki egy SMS-t, hogy mikor jöhet a holmijáért, így legalább nem viszi el az ottani dolgainkat, berendezést, egyebeket... Vagy tűrnöm kell, hogy még növelje a számlák összegét?

2013. márc. 15. 18:25
 6/33 A kérdező kommentje:

Szia 2!

És a cuccait tárolták a lakásban? De addig nem tudták másnak sem kiadni? MI ebben a jó? Igaz, a költségeket nem növelheti, de nekünk szükségünk lenne a pénzre, hogy a hitelünket fizessük, mert a bankot nem érdekli, hogy nekünk nem fizet a bérlő, sajnos...

2013. márc. 15. 18:28
 7/33 anonim ***** válasza:

Inkább személyesen tanúkkal vagy tértivevényes levelet küldj a helyzet tisztázására vagy szerződés felbontásáról.

A zárcserével magánlaksértést/birtokháborítást követsz el, ha a cuccaihoz nem fér hozzá, akkor meg lopást/önbíráskodást. De ezek attól is függnek, hogy mennyire van tisztában a jogaival. Ha hív rendőrt, akkor kinyittatják veled az ajtót és feleslegesen cseréltél zárat.

Amit jogilag tehetsz, hogy minél hamarabb elkezded a lakás kiürítése iránti pert.

2013. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Szívességi lakáshasználatról akkor szokás beszélni,ha bérleti díj nincs,csak rezsi.Ez alapján pert sem kezdhetsz szerintem.
2013. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Vagy marad az örök bevált klasszikus módszer: Két szekrény méretű haver/rokon,aztán mehet ki merre lát.Nekem ez bevált.
2013. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 sni ***** válasza:
Bizonyítsa be, hogy az ő cuccai voltak bent :) én eladnám mindet :)
2013. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!