Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédaink állandóan...

A szomszédaink állandóan azért balhéznak, mert építkezünk és ez zajjal jár. Hogyan alakítsunk ki így velük jó kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Még messze van az építkezés vége, ők pedig majdnem minden nap megtalálnak valamivel. Nem tud aludni a gyerek, nem tud nyugodtan jógázni, nem tud kijönni a kertbe, mert zaj van... Már nagyon elegünk van. Mit csináljunk?
2013. júl. 30. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz, mit csinálni. Az építkezést nem fejezheted be, mert nekik nem tetszik.
2013. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell velük foglalkozni. Mivel az építkezés zajjal jár, de mégsem csendháborítás mert ugye engedéllyel csináljátok meg nappal tehát gondolom nem hajnalok hajnalán. Az építkezési zajokat nem nevezik csendháborításnak persze ha éjszaka zajongnak megint más, de ez mindenkinél így van, gondolom a szomszédaitok is csináltak ilyet hogy fúrtak valamit, vagy flexeltek mert gondolom azoknak is volt mit csinálni a házon.

Én sem szólok át a szomszédomnak azért mert neki áll flexelni, pedig szembe szomszéd, de akkor sem mert tudom hogy ő is csinálja a házát és ennyi.

Amikor meg én újítottam és még most is csinálom apránként a házam ez is zajjal jár, amikor a barátnőm éjszakás műszakból jön haza, akkor olyan munkát csinálok ami nem jár akkora zajjal, de még így is vígan flexelek, fúrok, vagy éppen a kézi keverőt használom ami szintén elég zajos, persze nem az ablaka alatt csinálom de csukott ajtó, ablak mellett is behallani és vígan tud aludni. Tudja jól hogy a házon dolgozni kell főleg a miénken mert gyakorlatilag egy romhalmaz volt mikor idejöttünk és most úgy ahogy már kinéz de még mindig a teraszt meg kell csinálni, a kerítést kell megerősíteni, meg plusz melléképületet építünk a házhoz ami az egyik falunk bontásával is jár, mert valahogy átjárót is kell oda tenni.

A szomszédunkban is van kisgyerek nem is egy, és ők sem panaszkodnak, mondtam is nekik hogy ez lesz, most van pénzünk és meg kell csinálni, mert a fürdőszobánk egy katasztrófa már, vizesedik, meg rossz helyen is van, így csinálunk egy másikat egy új épületrészen ezt meg likvidáljuk és a helyére a konyhánk bővített része, és egy külön mosókonyha, wc helyiséggel.

Egyik szomszéd szólt át néhány hete vasárnap hogy kicsit idegesíti őt a zaj mert vendégeket vár és kertben szeretnének lenni akkor mondtam neki hogy jó oké semmi gond egy kis munkát befejezek és utána csak kalapálni fogok. Jó vasárnap meg minden megértem, de kulturáltan odaszólt hogy legalább egyszer vegyem takarékra magam mondom jó halkan dolgozok úgy is akkor épp befejeztem a térkövezést legalább szakíthattam arra időt, meg leparkettáztam az új szobánkat.

Ezt el kell viselni sajnos, de utána ha befejezitek nyugtuk lesz majd.

Én sem rajongtam érte amikor a szembe lévő üres telken épp fű kaszáltak 2 napon keresztül, de nem szólhattam érte mert tudtam hogy új tulajdonos van és ő is építkezne oda, én sem szóltam neki ezért, hogy nem tudok pihenni, ezt el kell viselni, éjjel kell aludni reggel az emberek többsége úgy is dolgozni megy, ez van.

2013. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kell mondani nekik hogy ha nem tetszik költözzenek el szomszédmentes tanyára,vagy vegyenek füldugót ,nem drága! Az építkezés zajjak jár, ez egy ilyen játék és miattuk nem fog megállni az élet sem a gyerekük miatt .
2013. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Foglalkoztam lakás felújítással és sajnos gyakran találkoztam ilyen ostoba szomszédokkal akik naponta kakukkoltak át hogy ez türhetetlen fel fognak jelenteni stb.. Ilyenkor mindig mondtam ,hogy nyugodtan ,de annál tovább tart majd a munka minél többször feltart a hülyeségeivel.
2013. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!