Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha a szomszédom...

Mit csináljak, ha a szomszédom rendszeresen lesavazza a bokraimat, hurokkal fújtja meg a macskákat és állandóan feljelentget?

Figyelt kérdés
Két hete még gyönyörűen rügyezett a mogyoró bokrom, erre mostanra az összes le van égve, de csak az ő kerítésének a részéről. A felénk eső oldalán semmi baja. Mi nem szóltunk soha, hogy a fája leveri a cserepünket meg hogy a borostyánja amit a kerítésre futtatott már átmászik hozzánk elég rendesen, de ő nem tud megbékélni azzal az átkozott bokorral. Még a dédiék ültették és már évek óta úgy van megvágva, hogy még véletlenül se lógjon át hozzá ág. Persze az nem érdekli, hogy amikor ide költöztek akkor mi megengedtük, hogy a kerítését több mint 1 méterrel a mi telkünkre húzza fel. A másik szomszédunk is utálja! Hurkokkal fojtotta meg az ő és az én macskáimat is és még ő jelent fel minket mindenért! Egyszer jött valami nőci, mert akkor is feljelentett minket és olyanokat hordott össze, hogy nekünk 10 macskánk van és mindegyik hozzá jár át, akkoriban 4 macskánk volt! 1 anya és 3 szopós pici. Biztos majd ők mászkálnak át! Akkoriban is látszott a bokron, hogy le van savazva, mert a felé eső oldal teljesen le volt égve és amikor ezt mondtuk a csajnak ő azt válaszolta, hogy ő csak macskariasztó sprayjel fújta le a bokrot. Na persze! 3-4 méter magasan? Szóval eléggé háborúban állunk már évek óta és én már kezdem megelégelni. Most már mindent fényképezek dátummal, mindennel. A hurkokat nem tudtam lefotózni, mert most vagy abbahagyta vagy az apám vágja le őket mindig, de ha egyet lesz lehetőségem lefotózni tuti kap tőlem. Azért mert minket utál ne az állatokat ölje meg. Megjegyzem, hogy most csak egy macskánk van és idáig legfőképp mások macskáit sikerült becserkésznie. Mondjuk az évek alatt nekem is sok cicám tűnt el. Volt olyan amelyikről alig bírtuk levágni a hurkot. Most komolyan mondom mi nem szoktuk keresni vele a bajt, de valahogy sohasem bír magával. Szólna, hogy figyeljetek, gond van ezzel meg azzal oké! De szerintem nem ez a dolgok elintézésének a módja. A válaszokat előre is köszönöm!
2013. máj. 23. 13:51
 1/5 anonim válasza:
szerintem azzal, hogy lesavazza a bokrotokat, ne sokra mentek bárhol, az ilyen szomszéd-viszályokat kiröhögi ám a rendőrség, szerintem a legértelmesebb, ha fenyegetőzöl neki, hogy feljelented állatbántalmazásért(lehetőleg tudd bizonyítani különben nem ér semmit, először nem kel azért tényleg feljelenteni, hátha ettől kicsit megijed és abbahagyja, de ha továbbra sem, akkor mindenképp! az állatkínzást mostanában elég komolyan büntetik, mg börtönbe is kerülhet, ha bizonyítani tudod, hogy kegyetlenül macskát ölt.
2013. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Hivatalosan engedtétek a kerítését a ti területetekre? Ha nem, kérjetek telekmérést és neki új kerítést kell csinálnia.Már nyertek 1 métert tőle távolságban.
2013. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Először is ha a kerítés a ti telketeken van, azt lebontanám vele, hogy húzza fel újra a saját területén. Utána pedig nádkerítést tennék végig az egészre 2,5 méter magasan, hogy ne lásson át többet.

Nálunk több kamera is van a házon, tehát ha valaki a szomszédból fújkálná a növényeimet, az rögtön látszódna a felvételeken.

2013. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zsákot a gyökérre! :)


Tényleg nemigen van megoldás, de ahányszor szóba állsz vele, menjen a telón a hangfelvétel, és tényleg jó lenne macskaöldöső videót is kreálni, nagyon belendítené az ügyeteket, főleg miután több szomszéddal együtt biztosítjátok, hogy ezután csak rosszabb lesz, ha keménykedni próbál.


Azért azt tegyük hozzá, hogy én se szeretem, ahogy a hátul kidobós fűnyíró fűgyűjtő nélkül használva hétről-hétre telibe kínál egy jó adag, tejtől nyúlós macskafossal, de ha az én szomszédom lennél, már tudnád, hogy ezt csinálod velem! :)

2013. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de ha az én állatomat bántaná én tuti meglátogatnám...

Telekmérés jó ötlet. Nádkerítés is.

Nem tudom, hogy milyen anyagi helyzetben vagytok, de a kamera se rossz ötlet. Ha más nem fel lehet rakni valami hamis kamerát. Csak tűnjön úgy, hogy igazi... legyen "bekötve".

2013. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!