Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházi gondok. Tényleg...

Társasházi gondok. Tényleg ezt tűrni kell? többi lent.

Figyelt kérdés

A probléma a következő.Társasházba lakunk párommal mint albérlők,és nap mint nap a parkolóban a gyerekek vísítoznak,és ott van az ablakunk tehát mindent hallunk sajnos,illetve 1-2 lakó hangosan kiabál a gyerekének.Mi tényleg mindíg csendben vagyunk hogy ne zavarjunk senkit.

Egy ott lakó ugy tett akinek nemtetszik költözzön kertes házba vagy tanyára.Ez tényleg normális így?mindenhol ez van?


2013. aug. 4. 17:30
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen. Ők is ott laknak, és sajnos "joguk van" hangoskodni, a gyerekeknek játszani, stb.

Persze, jó lenne, ha tekintettel lennének másokra is, de ezt sajnos nem követelheted meg tőlük.

(Énszerintem ez is az önzés egyik formája.)

2013. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek "joga" van hangoskodni, ez ellen nem tudsz semmit tenni.
2013. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen de a szülőknek is lehetne esze,én is szeretem a gyerekeket de mindíg hallgatni kicsit sok.
2013. aug. 4. 17:39
 4/9 JulesM111 ***** válasza:
56%

Sok dolgot nem tudsz tenni... azaz mégiscsak.

Albérlő vagy, neked az a hely ahol laksz nem megfelelő. Miért nem bérelsz egy olyan picot, ahol nincs ilyen probléma?

Ha mégis ott akarsz lakni, nem lehetne valami job nyílászáró rendszert felszerelni? Azért egy jó ablak nagyon sok zajt ki tud ám szűrni.

egyet viszont ne felejtsd el, remélhetőleg neked is lesznek gyermekeid, akik szintén "visítozni" fognak :)

2013. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Á, kertes házban meg ugat a szomszéd kutyája...


Vannak nehézségek és pofátlan dolgok egy társasházban, nekem speciel a gyereknek kiabálás és a gyerekek visítozása még nem tartozik bele. Az elég természetes zaj, nem várhatod el, hogy mindenki csöndben legyen s még a gyereknek is csöndben kelljen felnőnie. Az emberek jelentős része hangos lény, főleg kiskorában. Azt még megértem, hogy elvárnád, hogy tekintettel legyenek másokra (a felnőttek, nem a gyerekek) s indokolatlanul ne ordibáljanak, de néha lekiáltani a gyereknek az emeletről, az még nekem lazán belefér.


Nálunk a szomszéd gyerek trombitálni tanult :D Nagyon nem ment neki, szerencsére abbahagyta :D Én zongoráztam, halkan (a pianínó nem is volt képes többre), de egyeseket az is zavart. Utána mellénk költözött egy diszkó, cca. 4 méterre a háztól... Na az volt a nem gyenge, éjjel 3-kor sem tudtam aludni, pedig én szinte bármikor, bárhol elalszom. Ó, régi csúf idők. Most 4 km-re lakom a legközelebbi falutól, ez elég jó. Ha nem akar a szomszéd mulatós zenét hallgatni, persze, de kiskutya és autóriasztó is volt már. Összességében azért csendes hely s az ablak is sokat segít.

2013. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat,nem azt várom hogy síri csend legyen csak néha sok folyamatosan.Páromnak is vannak gyerekei de ők is kiakadtak picit,ráadásul 9-10 évesek.másik albérlet már folyamatba.csak azért valjuk be őszintén hogy az hogy azért szólnak hogy lassan közlekedjünk a kocsiparkolóba mert gyerekek ottvannak szülői felügyelet nélkül,azért azt nemtartom korrektnek.na mindegy.
2013. aug. 4. 20:04
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és szerintem mindenkinek alkalmazkodnia kéne a másikhoz.
2013. aug. 4. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:
ugyan, túl sok szálka van a szemedben
2013. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem a NAPKÖZBENI gyerekzsibongás sokkal kevésbé zavar, mint amikor ÉJSZAKA óbégatnak az utcán a részeg fiatalok, bögetik a kocsiban a zenét és autóversenyeznek a ház előtt. A gyerekek hangosak. Ha neked lesz, majd rájössz. Ráadásul szünet van. Elhiszem, hogy számodra zavaró, de ilyen az élet. Zajjal jár. Ez nem figyelmetlenség. Este 10-ig még csak nem is csendháborítás. Amikor teszem azt a barátnőiddel viháncolsz mondjuk este 9-kor egy bár utcai kiülős asztalánál, eszedbe jut, hogy a ház felső emeletein miattatok nem tudnak pihenni? Bár most tuti azt mondod, hogy ti ilyet soha az életbe...
2013. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!