Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van valaki más is rajtam...

Van valaki más is rajtam kivül aki szlovákiában él és született és mégsem beszél rendesen szlovákul? :D És hogyan talált munkát?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 20:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát én nem Szlovákiában,hanem Szerbiában élek,itt is születtem,de mégsem tudok rendesen szerbül beszélni és ez nagyon megnehezíti az életemet.Rengetegszer akadályba ütközöm emiatt.Az egészben a legjobb az,hogy a férjem is szerb,viszont ő tökéletesen beszél magyarul,én azonban általa sem tudtam rendesen megtanulni a szerb nyelvet...
2013. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ja,az lemaradt,hogy nagyon nehéz a munkakeresésnél,füleg ha olyan szakmában szeretnél dolgozni,ahol fontos a kommunikáció pl.Én eddig egy helyen dolgzotam,ahol vegyesen voltak magyar és szerb munkások is és nem volt fontos a nyelvtudás,így elég jól feltaláltam magam,viszont előfordult,hogy kellemetlen helyzetbe kerültem a nyelvi hiányosságaim miatt.Jelenleg nem dolgozom sehol,mert babát várok.
2013. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jól kiszúrt velünk a gólya :D
2013. aug. 22. 23:06
 4/11 anonim válasza:

Sziasztok!


Én erdélyi vagyok, mondjuk már egy ideje Magyarországon,Pécsen élek, de mondjuk nálunk elég magas a magyarok aránya Székelyföldön és elég könnyen lehet olyan munkát kapni, ahol mindenki magyar, azokkal a munkákkal, ahol meg csak románul lehet boldogulni... Hááát hasonló a helyzet mint nálatok, nem igazán tudunk románul, de ami azt illeti nem is nagyon szándékozunk jobban megtanulni, ránk akarja erőltetni a román állam, hogy románosodjunk el :(

2013. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Jut eszembe, a lényeget nem mondtam, ha sokáig nem kapsz munkát, gyere Magyarországra,itt van munka, még annak ellenére is, hogy a sok ellenzéki politikus azt mondja nincs, aki akar dolgozni, kap munkát ;)
2013. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
34%
Bocs, de ezt egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan élhet valaki egy országban úgy, hogy nem beszéli a többség nyelvét. Főleg, ha ott nőtt fel, és látott/hallgatott tévét, rádiót, tud olvasni újságot, beszélni emberekkel... Nem hiszem, hogy a többnyelvűség az asszimilációt erősítené. Én magyarként sajnálom, hogy a németen kívül, ami a világnyelv, fogalmunk sincs a szomszédok nyelvéről: én magam igyekszem is egy keveset románul, szlovákul, szerbhorvátul felszedni, hogy legalább alap dolgokat tudjak vagy megértsek, pedig maximum turistáskodni járok át a szomszédba.
2013. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Egy olyan faluba születtem, ahol egy szlovák nem élt még akkor, ma már akad pár. A szomszéd faluba jártam magyar iskolába. A közeli, főleg magyarok lakta kisvárosba jártam magyar gimibe. Elmentem fősulira magyar szakra. Koleszon végig magyarokkal laktam együtt. Most egy főleg magyarok lakta faluban tanítok magyar iskolában. Van szlovákiai magyar újság, rádió, színház. Na, mondjuk ezért nem tudtam megtanulni szlovákul. Ami nem azt jelenti, hogy nem értem amit mondanak. Viszont nincs hol gyakorolnom, nem vagyok olyan közegben, hogy használjam...
2013. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
60%
Én Szlovákiában születtem és én se tudok szlovákul csak egy nagyon keveset. Nem azért mert nem tudtam volna megtanulni hanem, mert egyszerűen nem akartam és nem is fogok nem érdekel ez a nyelv, nem találom szépnek, érdekesnek, sőt kifejezetten csúnyának tartom, egy érthetetlen zaj az egész számomra. Azt, hogy az ország nyelvét megkell tanulni mert az milyen már, csak a maradi még a szocializmusban nevelkedett emberek mondják, ha szétnézel a világban általában a többségi társadalom tanulja meg a kisebbség nyelvét nem pedig fordítva és a normális országokban törvény tiltja, hogy a többségi emberek olyan helyzetbe hozzák a kisebbségieket, hogy abban az ne tudjon a saját anyanyelvén érvényesülni, amelyik országban kisebbség van ott általában a kisebbség nyelve is hivatalos. Finnországban a lakosság 6%-át (!!!)teszik ki a svédek, de a legszélsőségesebb finn politikus is svédül kínlódik a beszédével miután elmondta az finnül. Szlovákiában munkát találni magyar nyelvvel szinte lehetetlen mivel itt már mindenhol vannak szlovákok, így ez a szlovák nyelvtudás nagy követelmény, csak a nagyon iciripiciri csallóközi szinte már Magyarországon lévő falucska teljesen magyarlakta, ezeken meg általában nincs munka.
2013. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
,,Bocs, de ezt egyszerűen nem tudom felfogni˝ En is Szlovákiában élő magyar vagyok és magyar az anyanyelvem, minden nyelv az anyanyelven kívül idegennek számít(még ha ez az országban használt nyelv is), így nem biztos , hogy mindenki egyformán tanulja meg. Van aki gyengébb nyelvekből, más viszont jobb. Én naponta hallom a munkahelyemen jelzőként, hogy ,,magyar˝(a buta)jelző helyett,olyanoktól,akik csak egy nyelvet a szlovákot beszélik(azt is tájszólással). Itt mindenki tanulja kötelezően az állam nyelvét, de nem mindenki tanulja meg 100% -an. Nézzük el, ha valaki nem jól ragoz más nyelven, vagy kicsit gyengébb, attol még nem buta, csak esetleg nem annyira jo a nyelvérzéke.
2013. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,örülök hogy nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen
2013. aug. 24. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!