Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ilyen furcsák a szomszéd...

Miért ilyen furcsák a szomszédaim? Tán félnek valakitől? Vagy rejtegetnek valamit?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztek ide szembe új szomszédok. Előtte átlátható léckerítés volt, kb az első héten megcsinálták olyanra, hogy teljesen egymás mellett van 2 méteres kerítés, szóval belátni nem lehet.

Ha hazajönnek, kocsival beállnak, megvárják még becsukódik a kapu, majd akkor szállnak ki.


Fél éve laknak itt, de 5x többél nem láttam őket.

A kerítésre kirakták, hogy kamerával megfigyelt terület.

Egyszer jöttem haza 11 után hétköznap, és akkor rakták ki a kukát, majd egyből visszamentek.

Van egy gyerekük, az nem hord magával kulcsot, vagy nem tudom, de mikor jön, becsönget, kijön az anyja, beengedni, majd egyből spuriznak vissza a házba.

A redőnyöket mindig résnyire engedik le, hogy még kilássanak rajta.


Most komolyan, nem kéne velük foglalkoznom, de furcsálom ezt.

Mintha valakitől, valamitől bujkálnának, vagy megfigyelnének másokat.

Soha nem látni őket, éjszaka rakják ki a kukát, a kocsiból sose szállnak ki a ház előtt, a kerítésen nem lehet belátni, kamerát tesznek a házra(mondjuk egyet se látok a házon)...

Mitől félnek, vagy mitől ilyen furák?



2013. szept. 17. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Úúú ez érdekes :D Majd írd meg ,hogy végülis mi lett ha kiderül légyszi privátba.


Egyébként lehet,hogy valami szörnyű titkot rejtegetnek a pincében ,vagy a szerb maffia üldözi őket.

2013. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossz környékről költöztek oda és megszokták, hogy bármikor bármit ellophatnak tőlük ezért már inkább előre gondolkodnak. Nekem is volt sok ismerősöm aki nagyvárosból költözött vidékre, ők is ilyen falat húztak maguk köré. Aztán idővel mikor rájöttek, hogy itt közvetlenebbek az emberek és a szomszédok odafigyelnek egymásra, akkor már sokkal nyitottabbak voltak.
2013. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Betöréstől rablástól félnek ,lehet már volt benne részük az előző helyen ,nem egy kellemes dolog,pl szokás bepattani a járó motorú kocsiba mikor nyitja az ember a kaput, vagy kifigyelni a lakókat és lecsapni rájuk mikor hazaérnek és így könnyen bejutnak a házba a nyitott kapun ,ajtón .Betörés ellen meg jó a kamera és a magas nem átlátszó kerítés, riasztó.

Nem kell ehhez milliárdosnak lenni csak elég egy két rossz tapasztalat.

2013. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet ,hogy valaki fenyegeti őket, tartozás miatt vagy a régi párja az asszonynak ,elszámolási vita stb. Kapja a fenyegetéseket hogy megverik, elrabolják a gyereket stb.
2013. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék, hogy rablástól, betöréstől félnek, vagy nagyon rossz tapasztalataik voltak a korábbi szomszédaikkal, pl. zaklatták őket (ilyesmi tapasztalatunk volt nekünk is, csak panelban és enyhébb formában, anyám a kémlelőnyíláson nézte, nincs-e ott a pletykás, kibírhatatlan, panaszkodó vénasszony, és inkább akkor ment ki, ha tiszta volt a terep).

Valószínűleg zárkózott lakótípusok, akik nem szívesen "szomszédolnak", esetleg nem szeretik a kíváncsiskodást, pletykálkodást, fontosabb a privát szférájuk, mint a szomszédokkal bratyizás.


Egyébként én is inkább zárkózott "szomszéd-fajta" vagyok, bár messze nem ilyen szélsőségesen, udvariatlan se vagyok, egyszerűen olyan élni és élni hagyni elvet vallok - és én se szeretem, ha belátni a lakásba, nem azért, mert rejtegetnivalóm van, hanem mert az a magánszférám.

2013. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértve az előttem szólókkal, lehet, hogy egy nagyon rossz indulatú frusztrált, gátlástalan, irígy szomszéd öregasszonytól menekültek el, s most még ki vannak készülve idegileg az elején.

Nem írnám ezt, ha nem a saját bőrömön tapasztaltam volna. Főleg ott, ahol közös ajtó van egy szomszéd rossz indulatú, folyton lekeslődő és piszkálódó, pletykáló öregasszonnyal, aki gyakran rád is nyit ellenőrzésképpen ... Amiután én is "elmenekültem" a párommal (pedig csak albérlet volt), min. egy fél évig még mindig csak rá tudtam gondolni és arra, hogy ki figyelhet minket és melyik ablak mögül. Főleg azokra szállnak rá az ilyen nők, akik folyton udvariasak, csendesek és tűrnek és sikeresebbek, többet keresnek, mint anno ők fiatal korukban. Ha ilyen szomszédokkal vagy körülvéve, olyan mintha börtönben élnél, alig van magánéleted.

2013. szept. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valszeg igen.


De miért foglalkozol velük?

2013. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert félek, gyanúsak! Miovan, ha bent a házban kínzókamra van, és egyszer elrabolnak(én vagyok hozzájuk a legközelebb, könnyű dolguk lenne) és megkínoznak, megölnek? Ez komoly dolog!
2013. szept. 26. 13:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt valami ilyen film már nem tudom a címét, de ott a csávó átment ...Aszem meg is bánta :D Menj át te is aztán szabadítsd ki a rabokat a kamrából ..
2013. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez tényleg furcsa. Nekem is van kukkoló szomszédokról tapasztalataim. Lécci írj privátba ha vhogy megoldódik.
2013. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!