Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A törvény értelmében ha egy...

A törvény értelmében ha egy gyalogos, aki előtte szabálytalanul járt el, belerúg az autómba és én rendőrt hívok, akkor kap büntetést, ha igen, akkor mi lesz számára a következménye?

Figyelt kérdés

Először is nem valószínű hogy a helyszínen fog maradni, másodszor az autóban nem keletkezett kár.


Úgy történt a dolog, hogy álltam a piros lámpánál az autóval, előttem még legalább 5-6-an szóval nem gyalogátkelő volt előttem. És ismertem a lámpát, tudtam, hogy ah egy másik átvált pirosra, akkor nekünk 3mp és zöld lesz. Egy gyalogos át akart menni előttem ahol semmilyen joga nem lett volna és én kicsit közelebb mentem az előttem álló autóhoz, de ő mégis át szeretett volna menni és én hogy ezt megakadályozzam még előrébb mentem (akkor már piros-sárga volt a lámpa). És ő úgy reagálta le a helyzetet hogy az autómba belerúgott.

Tudom, hogy ritka primitív emberek vannak, de ez már mindenen túltesz. Ha lehetőségem van kiszállni és rendőrt hívok, akkor mi történik?


2013. szept. 21. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Kárt nem okozott.
2013. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Vagy talán nem kellett volna még előrébb hajtanod, hanem hagyhattad volna átmenni. Elég paraszt voltál.
2013. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nyugodtan hívhatsz rendőrt, állampolgári jogod.

az már más kérdés, h ha semmi kár nem keletkezett a kocsiban a kiérkező rendőr erre majd mit mond.

ha esetleg kár is esik a kocsidban, testi erővel vissza lehet tartani az illetőt,a rendőrség kiérkezéséig, akár lehet szólni ilyenkor másnak is aki ott van, mint tanú, vagy nézelődő, elvileg állampolgári jogod visszatartani, mert ő ott akkor vétséget, vagy bűncselekményt követ el, a jelenlévőknek(tanú, nézelődő), pedig állampolgári kötelessége segíteni.

ez a jog szerint van.

nos a való életben ez h néz ki??

belerúg a kocsidba, jobb esetben megállsz, és vagy lesz vmi vagy nem,

vagy meg sem állsz mert visz a forgalom magával...

2013. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mellékesen 3 sávos út volt, ha én kedves vagyok (miért lennék,a mikor ott nem mehetne át) akkor a másik két sávban induló autók közül esetleg még el is üthették volna vagy legalább is kerülgetniük kellett volna mert a forgalomban ragadt volna 2 sáv között.

Az rendben van hogy nem okozott kárt, DE:

1. ő volt szabálytalan --bezzeg ha én mennék az autóval nem megengedett helyen rögtön megbüntetnének -jogosan!!!

2. ő volt felháborodva. lásd 1. pont

2013. szept. 21. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Előtted , úgy írtad, 5-6 autó volt. Ha átengeded és utána zárkózol fel, akkor sem maradtál volna le piros-sárgánál az indulásról.
2013. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te MINDENT szabályosan csinálsz? Soha, semmiben nem lazulsz? Nem haladó forgalomban ment át az a gyalogos. Olyan gyerekes az egész, amit tettél.-- Rosszalkodott Pistike, hát majd én rendre tanítom.--

Mindezektől függetlenül az autóba rúgás bunkó dolog volt a gyalogostól. De, sajnos, van bunkóság bőven körülöttünk.

2013. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha pl. a pénztárnál a boltban valaki elém tolakszik és én rendőrt hívok.
2013. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy rosszindulatú gyökér vagy.

Semmi előnyöd nem származott belőle, hogy előrébb gurultál, és semmi hátrányod nem lett volna, ha ottmaradsz.

Az ilyen parasztokat csak jól el kéne verni!


És még neked áll feljebb, meg te hívnál rendőrt. Igazi csíra.

Remélem, ha egy ilyennél rendőrt hívsz, szétszedik az egész autódat.

2013. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ítélkező válaszadók a rosszindulatú gyökerek, nem a kérdező. Miféle etikai norma vagybtársadalmi elvárás az, hogy valakit azért elítélünk, hogy nem asszisztál egy szabálytalan manőver kivitelezéséhez????

Ráadásul lehet, hogy ezzel előz meg egy balesetet, mert a gyalogos át öntörvényűzik a kocsik közt, aztán mondjuk a másik sávban jön egy kamion....


A kérdésre az a válaszom, hogy garázdaság és/vagy rongálás jogcímen fel lehet jelenteni (és visszatartani) az elkövetőt, ám ennek értelme akkor van csak, ha valóban következménnyel járt a dolog. Ha semmi nem látszik, akkor sajnos nem bizonyítható illetve értelmetlen, mivel a büntetőjog nem ismer "rongálási kísérletet".


Ezzel együtt nem értem a válaszadók többségét, hogy miért ad igazat egy rugdalózó gyalogosnak.

2017. dec. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!