Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen panelban lakni?

Milyen panelban lakni?

Figyelt kérdés
Most fogunk panelbe költözni,a kérdés,hogy milyen abba a kis lyukban az élet ? Mit szoktatok ti ott egész nap csinálni ?

2013. okt. 3. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
El lehet tölteni a napot rengeteg mindennel, ennek ellenére én vágyom vissza nagyon a kertbe.
2013. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
nekem csak az a bajom, hogy nem lehet hegesztetni.
2013. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Akár panel, akár tégla, mindig a lakásban lakók határozzák meg, hogy milyen benne az élet:)
2013. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Hogy mit csinálunk? Azt,amit egy házban, csak a kerti dolgok esnek ki - de gondolom te sem ültél egész nap a kertben. (Ha igen, akkor elmész a közeli parkba és ott is tudsz üldögélni.)

Nem olyan vészes ám itt lakni, bár a zenehallgatással vannak apróbb gondjaim :-)

Mondjuk én is szívesebben laknék kertes házban, de most csak ez van.

2013. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak előnyei és hátrányai is, összességében nem vészes. Előny, hogy mivel kicsi, kevesebb a házimunka, kevesebbet kell takarítani, kevesebb vele a gond, mint egy házzal. Hátrány leginkább az lehet, ha hangosak a szomszédok, de rossz szomszédságot akárhol ki lehet fogni, nem csak panelban.

Lehet olvasni, tévét nézni (én nem vagyok egy nagy tévénézős, de attól még lehet), sakkozni, társasjátékozni, akár még sportolni is - pl. talajtorna vagy szobabicikli. (Ha nem a földszinten laksz, az alattad lakó lehet, hogy szólni fog amiatt, ha ugrálsz, erre az a megoldás, hogy olyankor kell ugrálni, amikor ő nincs otthon.)

Piciben még kertészkedni is lehet, a koktélparadicsom és a fűszernövények például remekül érzik magukat panelban is.

2013. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Laktam panelban is meg kertesben is.

A kertes messze jobb és élhetőbb ,emberibb. A panelban minden áthallatszik ,még a sóhajtás is,nem lehet semmit nyugodtan csinálni se sport,se szex, se zene se tvnézés se bulizni a haverokkal , mert már jön is át egy szomszéd kiabálni hogy feljelent csendháborítás miatt. Engedély kell ahhoz is ha egy csavart be akarok fúrni a saját falamba.Kutyát is csak keservesen lehet tartani, bár tudom sokan tartanak ,de nekem nem menne.


Nekem ezek olyan hátrányok amit az a kis előny ,hogy nem kell havat lapátolni , füvet vágni meg, nagyritkán feltenni egy lehullott cserepet , nem kompenzál. Négyzetméterre vetítve meg sokkal magasabb a rezsije a panelnak, se saját finom bioterményt nem lehet nevelni ,se igazán spórolni nem lehet a közüzemen.

Családiban ,fúrt kút ,fatüzelés, napkollektor ,lehet barkácsolni, szerelni ,szaladgálni, és ha kiülök a kertbe a napra, nem rohan át felettem 1 óvodáscsoport egy raklap csöves ,meg egy falka kutyasétáltató.

2013. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Borzalmas. Ha szabadnapos vagyok, akkor feltankolok sörrel, és punnyadok a gép előtt - de ez ritka, mert rohadt sokat dolgozok. De igazán nincs mit csinálni egy olyan kis sufniban. Olvasni, tévézni, gépezni lehet, más nem megy, nincs rá hely. Azt meg szokni kell, hogy szó szerint mindent hallasz, ami a szomszédban zajlik. Vissza fogod sírni a kertes házadat, ezt borítékolom.
2013. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:
93%

2-es, miért ne lehetne heggeszteni? Nincs erkély? Az én szomszédom az egyik hegeszti korlátot már egy fél éve minden szombaton, a másik ütvefúróval a falat fúrja, a harmadik ablakokat cserél, a negyedik felxezz, az alattam lakónak orosz (amerikai) zárjai vannak az ajtókon amit muszáj csapkodni, a fenti szomszéd aszony 120kg és mezítlább jár a laminát padlón amin nicsen szőnyeg, 28 lépést szokot menni egy irányba, ugyanannyit vissza 5 percenként egész nap (hogy hoyg lehet ennyit mikor a lakás csak 18 lépés?). Ja, a kettőve alattam lakó gyerek mániája kirakni a reprókat az ablakba és DJ-t játszik, a hálószoba ablak alatt óvoda van, a másik oldalon játszótér és szemben lagzis vendéglő. Oldalt szabad a tér és ott autós versenypálya és odébb szabadtéri színpad.

És a fenti szomszéd ágya recseg (jó hogy nem a 120 kg-s asszony alat) és szerencsére 12 perces a szomszéd, de néha 3 menetet is bír félórás szünettel (fene a gusztusát), de legalább az a szirén ne visítana.

Szóval a panelt annak ajánlom aki kitalálta. De annak biztosan villája van bahamákon ☻.

2013. okt. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mustafa33 ***** válasza:
100%
Ja, hogy mit szoktunk csinálni egész nap? Hát a szomszédok azt amit leírtam, én pedig a lift zúgását halgatva leinkább aludni szeretnék (éjszaka dolgozok), de ehelyett inkább menekűlök bárhová.
2013. okt. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Szar
2013. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!