Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért rosszabb új építésűben...

Miért rosszabb új építésűben lakni, mint panelban?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem új építésű tégla lakásba ami egy nagyon szép társasházban van. Eddig panelben lektam, ami elég régi és nagyon kevésen keresik, mert már nem divat benne élni. Még nem éltem hosszú távon ilyen új építésű modern felszereltségű hungarocellel borított, kívűl és belűl tégla lakásban és mindíg nagyon kellemes benyomást keltett bennem kívűlről. Más hasonló barátom, aki panelban élt hozzám hasonlóan, nagyon irígykedve nézett azokra akik ebben élnek, mert kívűlről nagyon szép, de még nem éltek benne sosem.


Elég kényelmetlen az élet ebben az új építésűben, mert nagyon vékonyak a falak, ha a szomszéd lakásban ami a hálóm mellett van megszólal a mobílja már hallom, ha mosogat mert ott van a konyhája azt is hallom, szerencsére ez nem túl gyakori. Ha köhécsel azt nagyon hangosan hallani, ha cigizik minden bűz átjön, eddig ilyen nem volt, ezek nem fordúlnak elő a panelban. Olyan hosszú a folyosó, hogy ha normálisan megy valaki a padlója miatt nagyon hangosan szól, és mivel nagyon hosszú és keskeny eléggé ilyesztő, mert az ultrahangok felerősítik egymást, mint a régi kísértetjárta bőrtönökben is azért félelmetes a hely mert az ultrahangok úgy verődnek vissza és interferálnak egymással. Nem beszélve, hogy kopog a padló és nem olyan gumi laminált mint a panelban. Minden áthallatszik, már sex közben sem merek hangokat kiadni.


A szellőztetés is elég rosszúl van megoldva, mert az ablakok már ami van az elég kicsi, a panelban nagyok voltak. Továbbá ahova lehetett volna ablakot tenni mert küéső fal, oda sem tettek, a fürdőben és a konyhában nincsen ablak, nem lehet szellőztetni sem. A konyhát és a fűrdőt pont összecserélték, mert a fürdő a külső fallal határos éa rögtön mellette van a konyha amiben ha főzök minden szag átmegy a lakás minden részébe. A konyhát kellett volna kívűlre teeni és ablakkal ellátni. Ugyanakkor viszont a belső nagy szoba határos a konyhával és nincsen ajtaja sem. Minden szag átmegy oda. Villanytűzhely van nem vezették be a gázt. Ki kell vinnem a ház elé a szemetet, míg a panelben csak a lépcsőházba vittem ki nem kellett felőltöznöm sem. A panelban negy ablakokkal könnyedén lehetett szellőztetni. A másik pedig az, hogy teljesen ésszerűtlen a szobák nagysága és egymáshoz képesti elrendezése. A szobának kellene nagyon nagynak lennie és a konyhának és fűrdőnek ahol csak kevés időt tőltünk kicsinek, de éppen fordítva van, viszont a panelban pont jól volt megcsinálva. Az egész olyan mintha az emberek egyre hülyébben építetének lakásokat.


2011. jan. 12. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyire nem tetszik, akkor minek költöztél oda?
2011. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Szia, nagyon sajnállak és azokat, akik bedőltek a szépen tálalt lakásoknak. Túl sok jót még én sem hallottam ezekről a lakásokról. Kapzsi, telhetetlen vállalkozók készítették, akik mindenből a legolcsóbb, legsilányabb anyagot használták fel és ahol tudtak, kispóroltak mindent. Megnézném, hogy ezek a házak hol lesznek 20-30 év múlva, mint sok mai panel.
2011. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Általában, a Panelnál azonnal látod a hibákat. Az új építésűnél meg csak később jönnek elő.
2011. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Mert ezeket a házakat nem azért építették, hogy élhetők legyenek. Hanem hogy a vállalkozók kaszáljanak rajtuk.

Osztott irodában dolgozom, ahol van egy székhelyszolgálat is. Rengeteg ilyen vállalkozás jelenti be magát, megcsinálják a céget, felhúznak egy házat, jó drágán értékesítik, aztán köd előttem, köd utánam eltűnnek.

Egyébként nem minden újépítésű lakás ilyen, te kifogtál egy rosszat. Építenek azért még ma is normálisakat.

Még egy, én egy éve élek panelban. Nagyon féltem tőle, mert mi lesz itt, hogy fogom kibírni. És abszolút pozitívan csalódtam, egyáltalán nem olyan élhetetlen, mint gondoltam.

Azt hiszem, óvatosabban kell bánni az előítéletekkel...

2011. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem tusom a választ, de örülök, hogy leírtad ezeket!

Pár év múlva én is akarok lakást venni, nincs sok pénzem rá.. Ezek szerint a panel jobb?! :-)

Amúgy nekem is mesélte valaki, hogy egy ilyen új házban egy lakás az irodája. Mindig korán reggel megy be dolgozni, kopogós cipőben... Határozott járású csajszi, oda is vágja a sarkát a padlóhoz! :) No és az egyik lakó egyszer kiment a folyosóra, és beolvasott neki, hogy halkabban járkáljon, mert ő még alszik, és már unja, hogy mindig az óracsörgés előtt felébreszti a csaj a járásával... :)

(Hát én meg gyűjtöm a tapasztalatokat..., tehát panel :-)

2011. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát, most azért megnyugodtam, hogy ne bánjam, hogy évekkel ezelőtt mégse költöztem egy ilyen újépítésű kéglibe. Az enyémet még az átkosban az IKV (Ingatlankezelő Vállalat), újította fel... Konyhában, tűzhelynél, a plafonból kiesett féltégla, semmi sem szabvány, és hát a vékony falak... Hiányzó fugázások, kispórolt anyagok. Nyilván hazavitték , és maszekban, feketén, jó pénzért beépítették valakinek. 2 sor tégla a válaszfal a szomszéddal, hangszigetelés nélkül... A hálószoba a szomszédéval 1 falon van... Köhögés, MSN üzenet érkezése, ha a hangfal mellett hagyja a mobilját, és a hangfal interferál, ha vihog, mert a pasijával akcióznak, ha kiabálnak, mind áthallatszik. A hálóval 1 falon van a konyha... a mosogató is. Ha ő szombat hajnalban a kukájához csapkodja a kávézaccot, ha engedi a vizet... annyi az alvásomnak. Ja, és a konyhában szó szerint hallom, mit beszélnek. Ha akarom, ha nem.
2011. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmivel se rosszabb.

Nyilván vannak jobb és rosszabb minőségű téglaházak. Alaposabban meg kellett volna nézni.

A rossz elrendezést és amiket még felsoroltál nagyjából elsőre is lehet volna látni. Persze utólag okos az ember...

A panelra is föl lehetne sorolni ugyan ennyi rossz tulajdonságot, ha nem többet!

Én pl a panelban is hallom ha a szomszédban normál hangon beszélgetnek. A fürdőben hallom, ha zuhanyoznak. A konyhában hallom a köhögést, sőt azt is ha valaki öngyújtóval rágyújt. Éjszaka nem tudok elaludni a hupogástól, amit a fölöttem lévők a járkálásukkal generálnak és reggel is arra ébredek. Emellett 5-kor húzzák ki a kukákat a szemétledobóból, közben ordibálnak, káromkodnak a kukások. Ez sem olyan felüdítő. Hatalmas közös költséget és távfűtésszámlát kell fizetni. Egy képet nem tudok egyszerűen feltenni a falra, mert külön fúrni kell neki. Ennek köszönhetően valahol szinte mindig fúr valaki a házban, ami még tíz emelettel arrébbról is iszonyú hangerővel átjön.

A ház előtt a szomszéd 10 emeletes van, nem egy szép kilátás. A kettő között beton, aszfalt, parkoló. Reggel nem lehet ablakot nyitni, mert mindenki melegíti a kocsiját és jön be a kipufogószag. Mivel nincs zöldterület, a kutyákat az ablak alá sz@ratják.

Emellett bűz van, kosz a házban is és sok a csótány. Egy olcsóbb panelban több kisebbségi is előfordul, mint egy drágább új építésű téglaházban.

Soroljam még? Ez mennyivel jobb?


"...az ultrahangok felerősítik egymást, mint a régi kísértetjárta bőrtönökben is azért félelmetes a hely mert az ultrahangok úgy verődnek vissza és interferálnak egymással."


Ezt nem igazán értem. A normál hangok nem erősítik fel egymást és nem interferálnak? Honnan van ott egyáltalán ultrahang? Denevérek vannak a folyosón?

De ha van is, nagyjából 20 Hz a legmélyebb, 20 000 Hz a legmagasabb hang, amit még mi, emberek hallani képesek vagyunk. A 20 000 Hz-nél magasabb frekvenciájú hangokat ultrahangnak nevezzük. Emberek számára nem hallható.

(Forrás: [link]

2011. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
22:26-nak és a kérdezőnek. Nagyon jól felvázoltátok miért nem érdemes mai építésű kéglit venni. Inkább vennék egy 60-as években épült, de lepusztult állapotú házat és felújítanám, minthogy a panelt vagy flancos új építésű Bp-i lakást. Gáz be nem kötése nagyon jó döntés, csak támogatni tudom.
2011. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Új építésűbe már nem lehet gáztűzhely, törvény írja elő, ez nem az építtető hibája. A többi gondolom igen. Vagy a tervezőé.
2011. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

tegnap 22:01


Mert nagyon jól nézett ki a bemutatón.


22:05


Sajnos igazad van !


22:09


Már előjött sajnos:(


"Azt hiszem, óvatosabban kell bánni az előítéletekkel..."

Igen!


"Amúgy nekem is mesélte valaki, hogy egy ilyen új házban egy lakás az irodája. Mindig korán reggel megy be dolgozni, kopogós cipőben..."


Hű........ nagyon zavaró !! :( Én ha sportcipőben ami egyáltalán nem kopog megyek, még akkor is vissza kell fognom a lépteimet, mert nagyon hangosan visszhangzik ! Az ajtón eleve minden hang átszűrődik, de nem érdemes megcsinálni mert a falon keresztűl úgyis bejön. Nagyon hangos mert egyrészt kő a padló és olyan ami nagyon hangos ha lépdelnek rajta, másrészt hosszú keskeny folyosó van ami miatt egyrészt a rendes hangok felerősödnek, másrészt az ultrahangok interferálása miatt félelemérzetet vált ki minden embernél. Namost nincsen ajtó a nappali és a bejárati ajtó között, mert a kivitelezőknek ez volt a természetes a térhatás miatt és igen hangos a lépés és kellemetlen. Valószínűleg aki mesélte az ezt nem tudhatta, de esetleg kérd meg hogy figyeljen oda, mert a lakónak nagyon igaza van ! Ez egy normális házban nonszensz, de ezek ilyenek. Panelban ilyen nincsen, nem 70 m-es folyosók vannak és nem ilyen padlón lépkedsz. Sőt kérlek a falak hungarocelesek és belül valószínű beáztak bár nem szűrődik át a falon a víz, de a szaga igen. Állandóan savanyú szag van a szobákban még ha szellőztetnek is, de ha bővebben érdekelnek az összehasonlításaim, akkor dobj egy mailt, csak előtte írd ide, hogy küldtél mert ezt a mailemet nem használom sűrűn.


Így utólag a panel eszméletlenűl jobb !


08:35


Az elrendezése már szinte minden új építésűnek igen furcsa, de elsőre nagyon jó összebenyomást keltett. Nem ! Éppen az a helyzet, hogy a panel a nyerő ! Annak volumenekkel kevesebb rossz tulajdonsága van, kivéve a magas rezsit." hallom ha a szomszédban normál hangon beszélgetnek. A fürdőben hallom, ha zuhanyoznak. A konyhában hallom a köhögést, sőt azt is ha valaki öngyújtóval rágyújt. Éjszaka nem tudok elaludni a hupogástól, amit a fölöttem lévők a járkálásukkal generálnak és reggel is arra ébredek." Ez éppen az új építésűre vonatkozik, a panelban nincsen ilyen, hát éppen ezt mondom Én ezeket most élem át, a panelban sosem. Most már ÖKO program lesz, szóval a fűtésszámla kevés lesz ott is. A szemetesektől fögg hogy milyen hangosan dolgoznak vagy ordibálnak-e közben, ez mindenhol itt is egyén függő, de míg Te csak a lépcsőház végébe kiviszed a szemetedet és készen van, addig Én télen felőltözve kimegyek a házból és a hidegben esőben vagy 50 méterre elhelyezem egy konténerben. Kipufogószag mindenhol van, BP az nagyváros. A kutyakakiszag meg nincsen sehol. Csótány aztán mindenhol van itt is ! Pókokkal van tele az egész ház.

Az Alcatrazt viszgálták a tudósok, hogy miért lett öngyílkos annyi elítélt és miért lettek életük végéig depisek, és kimutatták, hogy akaratukon kívűl úgy építették az épület belső falait hogy az ultrahangok amik beszűrődnek mindenfele úgy interferálnak, hogy félelemérzetet váltanak ki és akkut szorongást keltenek, egy NGC dokumentum filmben volt benne. Nem tudom hogyan jön ide a denevér, nélkülük is vannak ultrahangok, ez olyan hangtartomány amit nem észlel az ember tudatosan csak a tudatalattira van hatással és itt is ha az ember lépdel akkor úgy interferálnak a hangok, hogy ezt a kellemetlen érzetet kelti, valószínű nem szándékosan építették ilyenre, ezt akkor még nem tudták.



ma 12:59


Igen ! Inkább vesz az ember egy panelt és felújítja. Olcsóbbis meg jobb is mint ez:S.


13:05


Sajnálom, hogy nem vezették be a gázt, azzal minden sokkal egyszerűbb és könnyebb volt. De nem értem miért nem vezetik be ?


Még mindíg nem értem azt hogy miért ilyen furák a lakás belső helységeinek az arányai ? A szobák rovására aránytalanul nagyok a mellékhelyiségek és a konyha.

2011. jan. 13. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!