Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veszprém tényleg olyan város,...

Veszprém tényleg olyan város, ahol jó lakni?

Figyelt kérdés

Én csak turistaként jártam ott párszor, a város nagyon tetszett.


Az éghajlat milyen?


Munkalehetőségek?


Tömegközlekedés?


Kultúra, mozi, színház?


Bevásárlóközpontok, plázák?


És a legbiztonságosabb megyeszékhely, egy friss statisztika szerint:

[link]



2013. okt. 4. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
debrecen vagy győr a főváros után az a város ahol a fentebb megkérdezett dolgok mind nagyon jók, és maga a város is nagyon szép, sok lehetőséggel.
2013. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A link helyesen:

[link]

2013. okt. 4. 16:58
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Győr szar. Utálom, alig van program, a közlekedésről ne is beszéljünk. Szerintem Veszprém jó hely.
2013. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

éghajlat: Bakony, tehát változékony. Gyakorlatilag naponta más évszak is tud lenni. (most is ez a helyzet)

munkalehetőség: szerintem jobb, mint az országos átlag, de még itt is sokszor nehéz elhelyezkedni

tömegközlekedés: helytől függ, de mivel nem nagy város akár gyalog is el lehet jutni gyorsan bárhová (ha az ember ismeri a rövidebb utakat)

mozi: egy Cinema City

kultúra: színes

színház: kettő is van, szerintem mindkettő pocsék, de ízlésék és pofonok. (nyugdíjas színházak)

pláza: 1 db

bevásárlóközpont: a város szélén

megjegyzés: tényleg jó kis város

2013. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

3 éve kerültem ebbe a városba a suli miatt, de Veszprémben találtam meg álmaim városát. :)


A közbiztonság tényleg nagyon jó, esténként mindig egyedül sétálok haza melóból, de még soha egyetlen rossz arcú emberrel nem találkoztam. Nem is nagyon hallok bűncselekményekről.


Gyönyörű a táj, a domborzat, szemet gyönyörködtető látvány a Bakony.

Rengeteg sportlehetőség van, nagyon sportos város, kultúrálódásra is bőven van lehetőség.

A vendéglátásban elég könnyű itt elhelyezkedni, a többit nem tudom.

A közlekedésre sem lehet panaszom.


Amit nem szeretek, hogy néhány fokkal mindig hidegebb van, mint az Alföldön és gyakran fúj a szél.

A pláza sem olyan hű de jó és az egyetemnek sincs túl jó híre (kivéve műszaki-vegyész).

2013. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Veszprém tényleg egy jó város, szép a környezete, ott van a Bakony mellett, szebb már csak akkor lehetne, ha a Balaton nem csak a közelében, hanem pont mellette lenne.

Csak jókat hallottam róla, egy ottani ismerősöm szerint nagyon szép, és biztonságos város, jó ott élni.

Én még csak egyszer voltam, az állatkertben, de az állatkertjében meg jó sok állat van.

Nekem nagyon szimpatikus Veszprém, szívem szerint ott is élnék, ha tehetném (sajnos esélyem sincs rá).

2013. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
74%

Szép város meg nyugis is. Nincs az a nagy tömeg. De "élet" az nem nagyon van. Nyáron szinte kihal. Szerintem kevés a rendezvény. Ha valami van, akkor sokan rész vesznek rajta. Nem értem, hogy ezt miért nem látják a szervezők. Valamit nem jól csinálnak.

Bezsúfoljál a belvárost intézményekkel, aztán csodálkoznak, hogy nincs parkoló. A belvárosra rengeteget költenek, sokszor feleslegesen is.

A szál mindig fúj, a munkalehetőségek éppen olyan rosszak, mint máshol.

2013. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Én laktam 6 évig Veszprémben és csak pár éve költöztem el.


éghajlat: Szeles, de nekem ez nem volt meglepetés, mert ahol előtte éltem az is az volt.


munkalehetőség: Attól függ mi a szakmád, de amúgy az utóbbi időben már a legtöbb esetben nehéz elhelyezkedni. A multiknak inkább kicsi vagy közepes méretű üzemei vannak, és van köztük egy-két nagyon korrekt munkáltató.


tömegközlekedés: Helyi tömegközlekedés teljesen átlagos egy ekkora méretű városnak, nyilván nem járnak túl gyakran a buszok. Ami rossz, hogy a vasútállomás kint van a belvárostól gyalog 40-50 percre, na oda buszozni kell, éppen ezért errefelé inkább a helyközi és távolsági buszközlekedést részesítik előnyben az emberek, ami viszont a környéken nagyon jó.


színház: Van a Petőfi Színház (az épület kívülről majdnem ugyanúgy néz ki mint a soproni Petőfi Színházé) és a Pannon Várszínház. Én utóbbi társulatot jobban szeretem, lelkes fiatal színészekből áll.


mozi: A régi tönkrement, pláza van csak.


bevásárlóközpontok: Pláza bent a városban, belvárosban kisebb bevásárlóközpontok, körgyűrűn van egy nagy Tecsó, egy másik helyen Interspúr és körülötte egy rakás bolt. Soha nem volt gond hozzájutni bármihez.


Egyébként szép, tiszta, rendezett a város nagy része, az emberek is kulturáltak a legtöbb helyen, kivételt talán a Haszkovó lakótelep meg a Dózsa város bizonyos részei képeznek.

2013. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Annyira nem jó mint sokan mondják persze vannak szép helyek de vannak kevésbé szépek. Lakótelepein például soha nem laknék. Etnikum van de az nem vészes. A probléma vele, hogy szinte az egészet ismerem nincs benne sok újdonság, nagyon hamar ki lehet nőni a várost. A közlekedéssel nincs probléma. A pláza jó csak ugyanaz a probléma vele mint a várossal, hogy kicsi, kevés bolt van benne az ott lévő mozi viszont jó. Tesco van a város szélén azzal nincs gond. A város másik végén van stop shop ahol van interspar meg ruha üzletek amivel nincs baj csak kevés bolt van ott is. A városban levő kínai üzletek helyett lehetne más is. Nyáron elég kihalt össz vissz két említésre való program van az utcazene, és a sörfesztivál más nem nagyon. Ha hó esik márpedig szokott akkor szinte káosz van, nem nagyon takarítják el a havat. Iskolából van jó rossz a jó az egy taposómalom, a rossz szinte kisegítő. Jah és valahol állandóan építkeznek, hol körforgalom, hol útépítés, hol aluljáró, kicsit túlzásba viszik, hirtelen feltúrnak mindig aztán egy darabig nem csinálnak semmit. Színházba nem szeretek járni de van a városban. A sétálóutca szép, most lett kész az igazán jól sikerült. Összességében nem rossz város nem rossz itt élni de kicsi és sokszor unalmas.
2013. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

9:

Én mondjuk nehezen tudom megérteni, hogy mégis milyen igény lehet ruhában az, amit Veszprémben nem lehet megkapni? (Nyilván a felső 10 ezer és az őket követő sznobok nem játszanak, mert nekik úgysem kell helyben a ruhabolt, mert szívesen utaznak érte.)


"Lakótelepein például soha nem laknék. "


Nem csak a Jutasi út, Haszkovó és Cholnoky a lakótelep, hanem az Egry is, ami teljesen normális környék.


"Iskolából van jó rossz a jó az egy taposómalom, a rossz szinte kisegítő. "


Ezzel sem értek egyet, van bőven középút is, pl. Padányi, közgáz, ipari kimondottan közép kategória, elég sok olyan egyetemi évfolyamtársam volt, aki ezek valamelyikéből jött és voltak köztük kimondottan értelmesek is. A Vetési meg már eleve nem annyira taposómalom, mint a Lovassy.

2013. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!