Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet egy ilyen szintű...

DrCocteau kérdése:

Mit lehet egy ilyen szintű csendháborítóval tenni?

Figyelt kérdés

Oké, ez kezd teljesen nevetségessé és egyazon szánalmassá válni. Betelt a pohár. 10 emeletes panelben lakom. Az egyik kedves, közvetlen alattunk lakó egyén heti több alkalommal olyan szinten megtöri a társasház csendjét, hogy a zenéje és az ordibálása kb. 3 emelettel fentebb is hallatszik. Konkrétan nincs naphoz kötve, teljesen véletlenszerű hétfő-vasárnap bármikor. Általában úgy folyik le a dolog hogy elmennek szórakozni a barátokkal, random hajnali 2-4 között hazajönnek és folytatják a mulatságot reggel 8-10 körülig. Meg kell jegyeznem, hogy természetesen félcigányok.


Ez rendkívüli jó dolog hiszen fősulira járok, ráadásul utaznom kell 2 órát, ebből adódóan rendszeresen korán kelek és a hülyeségük miatt gyakran 2-3 órát tudok csak aludni.


A rendőrséget 4 év alatt amióta itt laknak legalább 20-30x rájuk hívták/hívtam, de már mindenki teljesen feladta hiszen minden esetben annyiból állt a rendőrségi intézkedés, hogy a zene lehalkul, hirtelen nagy kuss van aztán "személyi igazolványokat kérek". Rá 1 percre "legközelebb halkabban". Elmennek a rendőrök és 10 perc múlva folytatódik minden mintha semmi nem történt volna. A sokadik alkalom után amikor a lakók felháborodtak, hogy hogy lehet az hogy nem büntették meg még soha ezt a retket a rendőrök válasza konkrétan az volt, hogy amíg vér nem folyik nem tehetnek semmit.


Mellesleg az egyén ült már börtönben, és többször megfenyegette a szomszédomat, hogyha még 1x ki meri hívni a rendőrséget akkor nem fogja bánni ha még ülnie kell egy kicsit a börtönben, ki fogja őt végezni. Mindenki tudja, hogy csak a szája nagy, de ennek ellenére teljesen kiszámíthatatlan ezért senki nem mer vele vitatkozni. Nyilvánvaló, hogy fő mindenkinek a saját/rokonai épsége. Napközben is többször lehet hallani hogy a feleségét veri, ordibál és csapkod össze vissza mindent. Valószínüleg folyt már ott vér is, de elég jól tagadják.


Tehát ismételten a kérdésem: Mit lehet illetve kellene tenni?



2013. okt. 19. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Jóformán ugyanilyen helyzetben vagyok, hangos félcigány szomszéd, rengeteg cigány ismerőssel, állandóan hangoskodnak, üvöltöznek, nemrég odahányt az egyik a lépcsőházba is. Önkormányzati lakásba lakik, többször is bepanaszoltuk de semmi. Bár még fenyegetések nem voltak.
2013. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt egy ilyen szomszédom. Volt egy régi, csöves, REGENT erősítőm 60 wattos, az lefektettem a padlóra, majd rádugtam a gitárt és játszottam, amikor hangoskodott. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy nem tudok gitározni. Egy hét után feljött, és megbeszéltük. Én megígértem neki, hogy gitárlecke helyett szívesen alszom, ha hagyja. Utána megszűnt a zajongása. A ti esetetekben csak a lakók összefogása lehetne megoldást, de a ma embere erre képtelen. Ugyanis ha összefognátok, és vér folyna... Marad a költözés. Bár mindenütt utolér valami ökör.
2013. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Nálunk az a szabály, hogy ha rendszertelen a zajongás, rendőrt kell híni, de ha rendszeres, akkor a tanácsra tartozik. És bírságolnak. A csendrendelet enm azért van, hogy emlékeztessenek rá, hanem hogy betartassák, nem?
2013. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jegyzőtől lehet kérni,birtokvédelmet.Legjobb úgy lenne ha több lakó is aláírná,és te pedig bevinnéd,elmagyaráznád a helyzetet.Nem tudom mi a menete,de mindenképpen nézz utána.Azt nem értem hogy még nem kaptak büntit,mert csendháborításért már az első eset is 30 ezer forint ha jól tudom,és egyre emelkedik az esetek számával az összeg.
2014. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!