Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Felkészülés az emelt szintű...

Felkészülés az emelt szintű informatika érettségi programozására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Tudnátok ajánlani egy oldalt ahol mindent megtalálok ami kell az érettségi ezen részéhez?

Először matematikából akartam emelt szinten érettségizni,csak rájöttem,hogy sokkal több pontot tudok szerezni informatikából,és mivel az is jó tantárgy felvételinél,így gondoltam megnézem mi is van benne.A középszintű az úgy ahogy van maga az ECDL,csak az a baj,hogy az emelt szintűben olyan programozási nyelv van,amit én még nem használtam.Én egy C-hez hasonló objektumorientált nyelvet használtam eddig,és arra lennék kíváncsi,melyikkel a legkönnyebb megírni az érettségi feladatokat.Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. okt. 16. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabad tudni mit használtál? A C nem objektumorientált.
2013. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pawno.GTA SAN ANDREAS-hoz írok szerver modokat.C++-ot is próbálgattam,csak nem volt elég kitartásom.Megnéztem egy videót,ahol c#-al csinálnak meg egy feladatot,és az eléggé hasonlít a pawnohoz,csak állítólag a pascal a legkönnyebb.
2013. okt. 16. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

C#-ban is meg lehet írni 100%-ra, Pascalban is, bár én így utólag Pythont tanultam volna helyette.


Ha aránylag ismersz egy nyelvet én nem tanulnék teljesen másikat helyette, C# szerepel a nyelvek között és talán kevésbé macerás mint a C/C++. Az érettségin egyedül az idő lehet a szűk keresztmetszet, mert tudásból ijesztően keveset várnak el. Akkor pedig segít ha nem alacsony szinten kell birkóznod a beolvasással, tömbökkel, ilyesmikkel.

2013. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben,de Pythont miért választottad volna?
2013. okt. 16. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért mert szebbnek, egyszerűbbnek találom a Pascalnál, kevésbé elavult és kevesebb sorban megoldhatók az érettségi alfeladatok. Gyorsan debugolni is egyszerűbb.


Persze új nyelvet tanulni érettségi elött fölösleges, ha van már olyan tudásod, amit csak csiszolni kell.

2013. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van rá fél évem.Azalatt még 3 nyelvet is megtanulok :D
2013. okt. 16. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy adott nyelv magtanulása a lényeg. Ezt kellene megérteni. Magának a programozásnak, az algoritmikus gondolkozásmódnak az elsajátítása a lényeg. Egy nyelvet alap szinten (ami kell az érettségihez), kb 3-4 óra megtanulni. Vagy csak én gondolom, hogy egy default inputról bekérés, beolvasás és a fájlkezelés olyan nagy ördöngösség? Na jó, még meg kell tanulni kb. 7-8 operátort, valamint az elágazások, ciklusok szintaxisát. Ha ezt mind leírnám, elférne egy A/5-ös lapra.


Ha nagyon egyszerű szinte angol nyelven szeretnél programozni, ott a Visual Basic, azt kb. 10 perc alatt elmagyarázom neked, és mindent tudni fogsz róla az emelt érettségihez. Az, hogy mennyire tudsz programozni, már egy másik kérdés. Azt kicsit tovább tart elsajátítani.

2013. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok (nem értem miért nem lehet javítani a postot ...)


Azt akartam írni, hogy "... NEM olyan nagy ördöngösség ..."

2013. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!