Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen eséllyel tudnék külföld...

Milyen eséllyel tudnék külföldön elhelyezkedni ruhaboltokban, drogériában? Ill. az ezekhez hasonló munkákhoz milyen szintű nyelvtudás kell? (Ausztria)

Figyelt kérdés
Van diplomám, de szinte egy éve nem találok állást. Eljutottunk párommal arra a pontra, hogy irány külföld. Hallok mendemondákat a külföldi munkavállalással kapcsolatban. Jót is, rosszat is. De ha egyszer itthon semmi kilátás nincs, nem tudunk mit tenni. Angolul középszinten beszélek, de első körben Ausztriát céloznánk meg. Itt jön a bibi :) Németül nem igazán tudok. Szeptembertől mennénk ki, tehát gondoltam addig beiratkozok nyelvtanfolyamra és társalgási szintig el tudok jutni. Az elég az ilyen állásokhoz? Egyáltalán mennyi remény van arra, hogy ott könnyebben felvesznek? Bécs vagy vidék? Még a gyári munka is szóba jöhet akár. Egyedül takarítani vagy mosogatni nem szeretnék. Valakinek tapasztalat esetleg? Köszönöm előre is! Tényleg ez az utolsó reményünk...
2013. jún. 5. 20:53
 1/3 schocko ***** válasza:
Semmi esélyed ilyen állásra amíg nem tudod rendesen a nyelvet. Lehet takarítani vagy étteremben kisegíteni. Ezek sem fizetnek rosszabbul.
2013. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A rendesen mit takar? :) Gyári munkához se elég az alapfok? Nem tudom 2 hónap alatt milyen szintre tudom hozni magam németből. Az angollal nincs gond, de gondolom az Ausztriában semmit sem számít.
2013. jún. 5. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
en is vagyok az angol az megy de nemet az sehogy se,szval nincs tudasom belole...nekem is vmelyik german orszagba jo lenne kimenni dolgozni mint szakacs,de a nemet nyelv nekem nem jon be olyan hideg es agressziv. Termeszetessen nagyon kimennek kulfoldre csak el innen...bocsi az ekezet hianya miatt
2013. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!