Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégiumot mások hogy viselik...

Kollégiumot mások hogy viselik? Csak engem idegesít a szobatársam? Egyszerűen nem csinálhatom azt amit akarok! Veletek is így van/volt?

Figyelt kérdés
bennetek nem merül fel az albérlet ilyenkor? bennem még a szobatárscsere is, de nem akarom megbántani annyira...
2013. okt. 21. 01:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy ilyen dolog. Azért olcsóbb, mint az albérlet, mert előnytelenebb is. Amúgy nehogy azt hidd, hogy az albérlet akkora király, mert ott meg a tulaj mondhat fel bármikor, és akkor mehetsz a cuccaiddal, ha egyáltalán visszakapod, és nem lopta még szét a dolgaid, amikor hívatlanul bejárogatott a lakásba, ameddig te mondjuk suliban voltál. Meg hát, ha nincs sok pénzed, úgyis lakótársakkal laknál, ami pontosan ugyanolyan szívás, mint a kollégium. Még ha van is saját szobád, akkor is.


Amúgy próbálj meg beszélni vele. Pontosan mi idegesít benne? Egésznap a vécében ül és te nem tudsz menni? Hangosan hallgat sz@r zenét? A magánéletéről magyaráz? Ezek szoktak lenni legtöbbször. És pont ezek azok, amiket simán meg lehet beszélni, egy próbát megér. Ha nem változik semmi, akkor tényleg szobatárscsere, vagy szobabérlés albérletben, de mondom, egyik se lesz sokkal jobb mint a jelenlegi.

2013. okt. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mi idegesít benne? Mert ha csak alapból nem jössz ki jól másokkal, ha egy szobában kell lakni, akkor a szobatárscsere nem sokat segít.
2013. okt. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Engem nem idegesít...
2013. okt. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

"Engem nem idegesít..."

Mármint az ő szobatársa? :DDD Hát, engem csak egy kicsit.

2013. okt. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

alapjáraton kijövünk és kedvelem. csak olyan soknak érzem amennyit engednem kell. Amikor másokkal laktam együtt nem tapasztaltam ilyet. Én sokáig szeretek fenn lenni amint látjátok;) neki meg usgyiusgyi alvás. Jólvan, de nem várhatja el tőlem senki hogy este fél11kor már elaludjak?mindegy próbálok csöndben lenni. ami sikerül is, de amikor neki kellene akkor egyszerűen képtelen. 2szer volt még csak olyan hogy simán magamtól ébredtem fel amugy mindig valami zajra. Nem lehet tévét nézni, mert egyből jön:'nem lehetne lekapcsolni'. pedig imádok tévézni:'( meg van tanulószoba is. azt szemétség lenne megemlítenem?? senki nem használja mindig szabad(: eddig mindig kikapcsoltam, ha éppen egy videó közepén voltam laptopról 8as!! hangerővel lekapcsoltam, de én ezt már nem bírom.Fülhallgatóval nem ugyanolyan...de gondolom mondani fogjátok:) amikor meg én tanulnék és éppen lusta vagyok kimenni. akkor meg ő nem veszi észre hogy attól mert ő fülhallgatón skypol az engem zavarhat. naponta többször! de ilyet is hogy kérjek? nem értené meg. kérdeztem mást hogy ő hogy van a barátjával és azt mondta csak elvétve szoktak skypolni, de vele jobban is passzoltam...mindegy. a többi dolgot úgy elbírtam rendezni magamban, de ezek olyan szinten megfosztanak azoktól a dolgoktól amiket szoktam és szeretek csinálni, hogy szörnyen rosszul és frusztráltnak érzem magam. és nem lehet ellent mondani mert nem számít.

Ezért gondolkodom az albérleten ahol saját szobám lenne... pedig nagyon vártam a kolit. de tényleg nehéz ezt így elmondani, mert jól kijövünk meg nagyon bírom, csak ne laknánk együtt...ezt nem tudom hogyan oldjam meg.

2013. okt. 21. 02:21
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Egyik kutya, másik eb.

Ő egyszerűen képtelen a kompromisszumokra, de azért te meg tetézed azzal, hogy apróságokon is fennakadsz. Egyikőtök se való koleszba.

Mi lett volna veled az én szobatársaim mellett? Amikor minden másnap hajnali 3-kor arra kellett ébrednem, hogy óbégatva hazaértek? Vagy amikor vizsga előtti este a megkérdezésem nélkül bulit szerveztek a szobánkba?

2013. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

jó egyes embereknek hogy annyira áldozatnak nézik magukat hogy közben a másikat meg elbírálják két mondat alapján.

Ennyi erővel te sem vagy koleszba való oszt annyi. 3kor én még simán ébren vagyok, sok vizet nem zavartak volna. és nálunk is buli van vizsga előtt.

2013. okt. 21. 10:49
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Szóval ő szkájpol te meg laptopon filmezel? :D

Legjobb lenne megegyezni a szabályokban, hogy a barátja nem előbbre való, mint a te filmezésed. Üljetek le megbeszélni, ne itt puffogjál.

2013. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk ez a hangos skypeolás tényleg idegesítő, engem is rohadtul zavar mikor valaki előttem éli ki a családi-párkapcsolati dolgait.


De tulajdonképpen te is ugyanolyan paraszt vagy hogy egy fülhallgatót nem vagy képes felvenni, ez is pl egy tök apróság, és ha már ennyit nem tesz meg az egyik fél a másikért, akkor fordítva se várjon el semmit.

2013. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy filmet nézek. azt természetesen csak fülhallgatóval! egy két-három perces videó nincs egálban 1-1,5 skype-pal. no de nem puffogok itt tovább:D
2013. okt. 21. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!