Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha bringazni akarok napi 15...

Ha bringazni akarok napi 15 km-t, akkor minden nap csinalhatom, vagy inkabb pihenjek és minden masnap tekerjek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha neked 15 km után kell 1 nap pihenő, akkor ez nem lesz a te sportod...

Csak hogy értsd: 15 km-t bárki leteker probléma nélkül valahol fél és egy óra között. Najó, 8 év alatt és 75 felett már lehetnek gondok :)


De most komolyan: kipróbáltad már vagy várod itt a megváltó válaszokat? Ülj fel és meglátod.

2011. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Egy-két napot azért pihenj a héten, de nyugodtan nyomhatod egymást követő napokon is.

2011. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oks köszi, szervízbe van a bringám, jöv héten lesz kész és nem bírok magammal
2011. ápr. 20. 21:29
 4/9 A kérdező kommentje:
mennyit kene ahhoz,h legyen hatása? jobb legye az erőnlétem, az lenne a cél
2011. ápr. 20. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az a mostani erőnlétedtől függ. Ha megy a 15km, akkor annyit is mehetsz. Pihenőnap viszont mindenképp legyen, nem kell túlhajtani magad! Sok sikert az edzéshez!


És még egy kérés, nézd meg légyszi ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2011. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen erőnlétfüggő. Amúgy azzal meg nem teljesen értek egyet, hogy 15kmert mindenki gond nélkül leteker. Valaki már ennyitől is nagyon el tud fáradni, arról nem is beszélve, hogy másnap mindene fájni fog.

Milyen gyakran és milyen távokat szoktál menni? Csak azért kérdezem mert pár éve még én is csak alkalmanként bringáztam, de kb 3-4 éve már nem azért ülök fel, hogy eljussak valahova, hanem hogy tekerjek, aztán hazajöjjek, magyarul, hogy jót bringázzak. Télen építettem egy országúti bringát, azóta még többet megyek. Szerintem ha megvan a kellő felkészültséged, akkor gond nélkül le tudod tekerni a távot ismét akár közvetlen másnap is. Van, hogy én 40-50km-es távokat tekerek és másnap ismét felülök. Legjobb példa a mostani hét, az elmúlt pár nap: szombat 37km, vasárnap 26km, hétfőn 12km, kedden 32km, szerdán 36km. Itt vagyok, írok nincs semmi bajom, azon kívül persze, hogy a nagy hajtás iszonyatosan megterheli a lábakat, ezért az izmokat néha pihentetni is kell, de ha nem pihenteted, akkor sincs nagy gáz. Lényeg tehát, ha úgy érzed, hogy menne, akkor ne félj belevágni az ilyesmibe, max elfáradsz. :D (azt azért még1x megjegyzem, hogy kb 4 éve rendszeresen bringázok)

2011. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem egy átlagos edzettségű embernek napi 60km meg sem kottyan, esetleg az első napokban fáj a segge, ha rosszul van beállítva a nyeregmagasság, akkor a térde is. Mindez persze szélcsendes időben, erős szembeszélben meg lehet pusztulni 60km alatt is. Mi múltkor egy szombaton megkerültük a Fertő-tavat (bringázás vonathoz - vonat oda - kerülés - vonat vissza - bringázás haza). A fele távon erős szembeszél volt, nagyon megszenvedtünk. Sokat számít.
2011. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15km biciklivel azért nem olyan nagy táv ám. Én ma is tekertem 20-25km-t egyhuzamban. Azt nem mondom, hogy meg se éreztem, de pihentem utána fél-egy órát és ha muszáj lenne megint simán letekernék ennyit. Pedig 100 kiló vagyok és nem mondom hogy olyan hű de jó kondiba lennék.

Az tényleg már ngem is meglepett, hogy erős szembeszélben mennyire sokat jelent a megnövekedett légellenállás. Sokkal nehezebb úgy tekerni.

Nekem egyébként a talpam szokott fájni a pedálon néha hosszabb távon, na meg a kezem időnként zsibbad, ahogy fogom a kormányt.

2011. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 teglaalatt válasza:
Annyit bicózz, amennyi jól esik. Ha túlhajtanád magad, a szervezeted úgyis reagál(fáj valamid, el vagy fáradva). Ha az erőnlétedet szeretnéd vele fejleszteni, akkor tűzz ki időket, hogy mennyi idő alatt szeretnéd legurulni azt a 15 kilcsit, idővel(2hét) növelj a távon, menj új utakon(csak hogy ne und meg). Én bringán nőttem fel kb, szórakozásra és közlekedésre is használom, szerintem ha jól be van állítva a bringa(hosszúságra, nyeregmagasságra), akkor 'bajod' nem lehet belőle. Hordj sisakot, és esténként lámpát. Jó szórakozást!!: )
2011. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!