Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek ilyen esetbe 3...

Mit tehetek ilyen esetbe 3 hetes pici babám van?

Figyelt kérdés
Panelben lakunk (sajnos), és az alattam lakó egész nap az erkélyen dohányzik. Egyszerűen nem tudok 2 percre se szellőztetni. Fogalmam sincs mi lesz tavasszal meg nyáron, amikor nem tudom betenni egész nap az ablakot. Az alattam lakónak mivel a saját lakása, így ő ott azt csinál amit akar? Erre ugye nincs törvény?

2013. okt. 28. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Semmit sem tudsz tenni az alattatok lakóval. Legfeljebb annyit, hogy szépen udavriasan megkéred, hogy amikor szellőztetni szeretnél, pl. megebszéltek egy időpontot, hogy 9.00-9.30 között nem gyújt rá. Viszont ezt csak kérheted és ő tesz neked szívességet.


Amúgy őszintén megmondom, hogy nehéz elképzelni, hogy ennyire bemenjen a cigifüst az alattatok lévő lakás erkélyéről.

2013. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Azt kizártnak tartom, hogy napi 24 órában dohányzik valaki.

Amikor nincs kinn, akkor szellöztess, de ne csak egy ablakot nyiss ki, hanem kereszthuzatot csinálj, akkor kihúzza a szagot - mert az ablakon csak a szag az, bejön, más nem igazán.

2013. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Kicsit -nagyon- tulzol. Senki nem dohanyzik a nap 24 orajaban, az biztos. Nyiss ki egy masik ablakot.
2013. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aki sokat dohányzik se dohányzik folyton.


Biztos tudsz szellőztetni!


Másik abléak nincs?

2013. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is kicsit túlzol.

Elhiszem, hogy sokat dohányzik, és azt is, hogy ez mennyire zavaró, de azért nem ég az a cigi napi 24 órában.

#5: inkább tájékozódj, mielőtt ostobaságokat írsz! Remélem, neked nincs gyereked, mert ilyen hozzáállás mellett 6 évesen már tüdőrákos lesz.

2013. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit szólnál,ha vidéken laknál.

Itt meg állandóan égetnek valamit,a legrosszabb és leggyakoribb mikor zöldet égetnek és ha az ember időben nem veszi észre az egész ház már attól bűzlik.

2013. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a 10-en lakunk, az alattunk lévő 3 emeleten ha valaki az ablakban dohányzik, megtelik cigi bűzzel a lakás, csukott ablaknál is. Mivel az összes embernek, aki a ház ezen oldalán lakik, csak erre felé néző ablaka van, így nálunk sincs másik ablak. Közvetlenül alattunk 3 láncdohányos felnőtt él, 2 nyugdíjas meg a fiúk. Egész nap itthon vannak (fiúk csak délutántól). Átlag fél óránként (reggel 6-tól sokszor éjfélig) valamelyik dohányzik. És akkor még nem beszéltem a többi lakóról. Ha fúj a szél, messzebbről is idefújja a füstöt. Szóval abszolút nem túlzás, hogy valahol akár egész nap cigifüst van.

Tenni ellene nem lehet.

2013. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
66%

Mikor apámra rászóltak, hogy felfelé száll a füst, akkor azt mondta rá, hogy a szemét meg lefelé hullik. Van benne valami.


Mi leszoktunk, de előtte meg rengeteget kínlódtunk dohányosként, hogy ne zavarjuk a szomszédokat. Azért egy dohányos is ember...és valami mindig van, például bőgő gyerek, ugató kutya, jacuzzi, bokszzsák, etc.

Én nem hiszem, hogy beteg lenne a gyerek ettől, mert büdösnek büdös, de azért el van túlozva, hogy ha melletted dohányzik valaki nyitott térben, hogy akkor te máris passzív dohányos lennél.


Úgyhogy, 1. szellőztess nyugodtan, 2. tartsd fejben, hogy itt-ott te is zavarod a szomszédot, aki ha most nem is hallja a gyereksírást, két év múlva hallja majd, ahogy a gyereked fel -alá rollerezik, szaladgál és visítozik (ahogy az én gyerekeim is) a lakásban. Szóval, emberek vagyunk.

2013. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hasonlítsunk össze egy, a nem dohányzókra is káros szenvedélyt a gyereksírással, vagy a lehulló kenyérmorzsával.
2013. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!