Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napja 38.5 és magasabb a...

2 napja 38.5 és magasabb a láza, mit tehetek még érte?

Figyelt kérdés
Tegnap előt egész nap 38.5-38.9 volt és nem tudtam levinni! Estére fölment 39-re,kijött az ügyelet,de nem kapott lázcsillapìtót! Tegnap napközben csak hőemelkedése volt,és este 8-tól hajnal 1-ig 39.2 volt! Mondták,hogy a fogzás meg a torka is piros! Kap Nurofent meg múlt is Germicidet! Hűtőfürdő és borogatás de nem tudom lejjebb vinni! Mit tehetek még érte?

2013. jún. 29. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csuklora, bokara tekerj vizes ruhát, az segít.
2013. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A végtagokra semmiképpen ne tegyél vizesruhát, az maradjon szabadon, mert ott adja le a hőt a szervezet(gondolj csak bele, ha hideg van, majd lefagy a kezünk). Az én kisfiam is épp most esett át egy ilyen lázas betegségen. Naponta többször hűtőfürdőztünk, amit nagyon élvezett, mert belaraktam a fürdővíz hőjű vízbe és azt hagytam rata kihülni, miután pocsolt vagy 20 percet lejjebb hült a víz és a gyerek is. Emellé mindig adtam lázcsillapító kúpot, nkünk a Germicid már nem használt, Mexalent adtam, és Nurofent felváltva. Nem baj, ha kicsit lázas, hiszen a szervezet ilyenkor dolgozik a betegség ellen, de 38.5 fölött már csillapítani kell. Ha piros a torka ez 2-3 napig simán eltarthat, közben étvágytalanná válhat, arra ügyelj, hogy folyadékot igyon, és ha nagyon fáj a torka, de láza nincs adhatsz neki kúpot fájdalomcsillapítónak.
2013. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a vizes ruhát soha nem alkalmazom,mert rettenetesen kegyetlennek tartom és biztosan óriási trauma a babának. Gyermekápolónő vagyok, és már a kórházban sem alkalmazzuk jó pár éve emiatt.

2.voltam

2013. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 hűtőfürdőzünk volt,hogy 4 is de az sem vitte le igazán! Az a kúp gondolom csak receptre kapható? Igaz,hogy jön 5 foga is de sajnálom szegênyké,hogy ennyire lázas!
2013. jún. 29. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Kedves masodik, amikor a gyerekem 40 fokos lazzal a korhazba kerult, a lazcsillapito injekcio beadasa utan az elso dolguk volt a gyerek csukloit es bokait vizes ruhaba tekerni. 10 perccel kesobb mar csak 38 fok volt a laza. Nekem tobb gyermekorvos is ezt javasolta es bizony felnottkent is igy szoktam magamnak, ha nem hasznal a gyogyszer
2013. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó! Nagyon sajnálatos, hogy még szakemberek is csinálják ezt a butaságot. Ha utánaolvasnál szakmai oldalakon vagy értenél egy kicsit az anatómiához akkor nem tennél ilyet, persze látom, hogy az az ember vagy, akinek ezt úgysem fogom tudni megmagyarázni, pedig nekem igaz, hogy csak 1 gyerekem van, elhiheted, hogy 18 év alatt igen sok lázas gyerekkel találkoztam már. Egyébként nem hiszem, hogy kórházban csuklóborogatással csillapítanának lázat!
2013. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%
Kedves utolsó! Kedves tőled, hogy majdhogynem hazugnak nevezel. Szíves tajekoztatasodra közlöm, hogy bizony a kórházban beadták a gyerekemnek a lazcsillapito injekciót es rögtön utána a két csuklójat es a bokáig vizes ruhába tekerték. Nyilván értenek hozza. Ok valóban orvosok illetve ápolók voltak - te lehetsz itt akárki. Mint írtam, a gyerekorvos is ezt javasolta makacs láz eseten es nekem felnőttként is ez vált be. Ha érdekel, a gyerekorvosunk nem ma kezdte a szakmát, minimum 40 eve praktizal, a kórházban pedig 2 rezidens es az osztályvezető főorvos döntött erről a lazcsillapitasrol. Valahogy en jobban hiszek nekik es a saját tapasztalatomnak, mint egy anonim oldalon egy "hozzáértő" kommentelonek. A kérdező meg majd azt csinál, amit o jónak lat.
2013. jún. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Utána kellene olvasni és csak azután beszélni hülyeségeket!

Ez valóban egy anonim oldal, ahol azt írhatok amit akarok, én az igazságot választottam! Ha már ilyen személyeskedésig megy ez a dolog, akkor elárulhatnád, te mihez értesz? Mert azt hiszem, hogy a szakmához én nálad kicsit jobban. Felsorolhatnám a végzettségeimet, de nem akarlak zavarba hozni. Persze te biztosan az autószerelővel is vitatkozol, hogy melyik alkatrészt kell kicserélni. Csak sajnálni tudlak.

2013. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

[link]

[link]

ez csak 2 cikk a netről, mégcsak nem is szakmai oldalról, teljesen egyértelmű és közérthető

2013. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekel se a szaktudásod, se a cikkek, se semmi mas. Mi érdekel, az a tapasztalatom. Lassan írom, hogy megértsd: a gyerekemnek használt, nekem használt, 4 orvos javasolta, úgyhogy marhára nem érdekel, hogy szerinted, X újság vagy fórum, illetve Kovács anyuka szerint hülyeség e, vagy sem.

Kérdező, remelem a gyereked mar jobban van.

2013. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!