Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szobámba ha nyitva van az...

Szobámba ha nyitva van az ablak, alattam dohányoznak, szólhatok érte?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt barátom elindította Tunyodi énekes dalait. Olyan hangerővel ment, amilyennel aznap hallgattam másfajta zenéket, nem lett hangosabbra véve. Elmentünk fürödni, tervben volt, ha végzünk, halkabbra veszem. Este 7 óra múlt pár perccel. Nem mondanám, hogy nagyon hangos volt, akkor beszélgetni sem tudtunk volna normálisan,....

Egyszer csak kopogtatott az alattam lévő szomszéd. Fiatalok, nincs kisgyerek, mégis szólt.

Nagyon rosszul esett.

Több mint egy éve lakok itt, nyáron korán reggel, későn este a szobám telejön cigaretta szaggal, ha jön valaki hozzám ki van akadva, hogy honnan jön. Ha itthon vannak, szinte folyamatos a cigarettázás, nagyon zavar, de mégsem tettem volna meg, hogy szóljak.

De most úgy érzem, hogy fogok, ha még egyszer rám kopog.

Szólhatok ezért?


2013. okt. 30. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szólni szólhatsz, csak legfeljebb kiröhög az illetö.


Arra ugyanis nincs semmilyen szabály, hogy a saját lakásában dohányozhat-e valaki, ez magánügye. (Márcsak azért is, mert egyrészt semmi bajod sem lehet az ablakon beszivárgó füsttöl, másrészt mérni sem lehet az erösségét.)


Ellentétben a zajokozással, arra van törvény, hogy tilos másokat zavarni (és a közhiedelemmel ellentétben éjjel-nappal érvényes, nemcsak éjszaka), és mivel elég pontosan tudják a zajszintet mérni, ezért könnyenlehet ellenörizni is, hogy jogos-e a sérelem.

2013. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk a lépcsőházban olyan probléma van, hogy az egész tele van cigiszaggal, bemegy a lakásokba. Azt hittük hogy valaki cigizik a lépcsőházba, majd kiderült az egyik kedves lakó olyan masszív láncdohányos hogy a lakásából jön ki a szag. Amikor kinyitja az ajtót vágni lehet a füstöt, kb 1 méterre ha ellátsz. Nem lehet ellene mit tenni amíg nem a lépcsőházban cigizik. Illetve itt szokás a fürdőszobában cigizni, mert hamar kiviszi a szellőző a szagot, csak az a baj hogy a fentebbi szinteken beszivárog. Én is cigizek de nem szeretem a lakásban érezni a szagát.
2013. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem mi zavar, de sajnos én is ebben a cipőben vagyok és én például nem mertem szólni. Hozzánk a jobb oldali szomszéd sodort, olcsó, nagyon büdös cigijének a füstje jön be az ablakon. A szél mindig felénk fúj, másfél méterre van az ablaka és mindig ott cigizik, aztán én meg agyérgörcsöt kapok, hogy a szobámban szívom az ő füstjét. Pont ezért nem mertem szólni, mert mit mondjak neki, a lakásában azt csinál amit akar.. :(
2013. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kulturáltan szól, akkor jogos. Mindenkinek jogában áll szépen és kulturáltan megkérni a másikat, hogy változtasson a viselkedésén akkor, ha az másokat zavar.

Mi egyébként így barátkoztunk össze a régi alattunk lakóval. Hangosan hallgatta a zenét, lementem, kulturáltan szóltam neki. Erre elkezdtünk beszélgetni a zenéről meg a panelházakról, és tök jó haverok lettünk.

2013. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:D Hát mi nem kezdtünk el beszélgetni, mert épp a barátommal a kádban hancuroztunk, az ajtót is tök meztelen voltam úgy nyitottam ki.
2013. nov. 1. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!