Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak szerintem nem jó ötlet...

Csak szerintem nem jó ötlet így az összeköltözés?

Figyelt kérdés

Nemsokára össze szeretnénk költözni (20 és 22 évesek vagyunk a párommal).

A haverja (25 és van egy 5 éves kislánya, akit egyedül nevel) is szeretne költözni így a következőt gondolta ki:

Az ő ismerőseivel( 30körüli pár 2 kis gyerekkel) költözzünk össze egy nagyváros mellett, mert az mégse város, mégis közel van hozzá. Egy nagy házba.


Számomra felvetődött egy csomó gond (pl gyerek: nekünk nincs, nem is akarunk még sokáig. alkalmazkodás egymáshoz, főleg hogy különböző korosztályok vagyunk... ők nem tanulnak már semmilyen formában. és az lenne a "jó" : ha valaki elveszíti az állását, akkor a többiek kicsit többet fizetnek és majd később megadja az illető vagy ha más veszti el akkor majd a másik akkor fizet többet (mi van azzal kinek végig biztos jövedelme van??)

Én úgy vagyok vele, ha már elköltözök a párommal, akkor azért tesszük, hogy függetlenek legyünk, ne kelljen alkalmazkodni másokhoz (most azt tesszük - a szüleimnél lakunk)


2013. nov. 10. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mióta vagytok együtt, de egy fiatal párnál az összeköltözés, a saját otthon kialakítása is épp elég nagy változás nemhogy ha még ott van egy kisgyerekes effektív idegen család is. És ahogy te is mondtad a saját napi rutin kialakítása tőlük is függne. Sokan azt is rosszul élik meg, ha a szülőkkel kell egy fedél alatt lenni, de ők legalább rokonok nem pedig idegenek. Mindenesetre én nem javasolnám. Inkább legyek a párommal egy egyszobás garzonban, amíg nincs pénz tágasabb helyre, de az legalább csak a mi kuckónk lenne. :) Én személy szerint erre a helyzetre több negatívumot tudnék összeírni, mint jó dolgot. Ami pedig az anyagiakat illeti... a mai világban sajnos nem lehet készpénznek venni az efféle megállapodásokat, hogy "akkor addig fizetjük ő pedig majd visszaadja" akármilyen kedves, aranyos emberekről is van szó.
2013. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több mint 1,5 éve, abból 4 hónapja így a szüleimmel. Itt semmilyen gond nincs, a párom ezt hívja "otthonnak" nem szeret hazamenni igazán, az anyja miatt. A karácsonyt is itt akarja tölteni velünk.

Itthon a rutin jól megy, mindenkinek más időpontra kell beérnie, így a fürdő mindig szabad (ott három gyerek fürdetése...). Mi szeretünk korán feküdni, előtte egy jó fürdő közösen, esetleg film, séta.

A hétvégéken elég későn érünk haza mert eljárunk. A szülőket nem zavarja, ők is sokáig vannak fent. A szobák egymástól függetlenek, nem hallani át semmit. Ott gyereksírás, ők felébrednek stb.

Mi még vagy 10 évig nem tervezünk gyereket.

Most is azért a cuccainkat a fürdőbe visszük-hozzuk, ha elköltözünk ezt pl jó lenne otthagyni, be lehetne rendezkedni. Nem akarok csatát vívni hogy ez tűnt el, ezt törik el a gyerekek, berontanak a szobába (mindketten eléggé gyerekellenesek vagyunk (neki van kisebb tesója, én sokáig voltam babysitter - jó ha vissza lehet adni :))

Mi is garzonba gondolkodtunk, és a belvárosba, tanulás és munka miatt. Ha már beköltözünk akkor ne kelljen órákat utazni, attól akarunk most megszabadulni. Két személyre egy 30 + rezsis garzon elég olcsón kijön. Itt egy ház legalább 120 + rezsi. Gyűlölöm a kertes ház féle fűtést. (éltem 15 évig kertes házba, a hátam közepére nem kívánom az állandó hideget, megfázást, idegeskedést a betörések miatt stb.)

Én szeretném pontosan beosztani a pénzem, ne az legyen hogy na most akkor elveszik az enyémet mert ő elvesztette az állását...

2013. nov. 10. 15:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve mi még azért nem házasságban élünk, szeretjük egymást meglepni, spontának vagyunk. Van hogy meglepem hogy egyszál valamiben várom haza :)) De pl a szülők miatt néha nehéz, hacsak ők el nem mennek. Ilyen dolgokat csak kettesben lehet, egyedül. pl szex extrém helyeken. Oké, 30 felé egy pár már a gyerekekre koncentrál de mi azért még nem ilyen irányba akarunk tartani, hogy elég az együtt filmezés.
2013. nov. 10. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek alapján ha a jelenlegi helyen is jól el vagytok és nem életbevágó a költözés, ráértek nyugodtan keresgélni. Itt minden hónapban menne a matekolás kinek mire mennyit kell adnia. Őszintén szólva szerintem a másik párnak se lenne hosszú távon kényelmes, hogy a gyerekek mellett még két fiatallal is közösködni kell. A korkülönbség miatt pedig kellemetlen lenne ha idővel ti lennétek "alárendelve". Sok sikert! :)
2013. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az, csak kényelmi szempont egyenlőre az elköltözés :) Illetve, lehetőségek száma megnő, hogy ranglétrán feljebb lépjünk majd, meg a kapcsolatunkban is :)
2013. nov. 10. 16:22
 6/6 JulesM111 ***** válasza:
Kedves kérdező, ezen nincs mit ragozni, így nem jó összeköltözni.
2013. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!