Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó ötlet az összeköltözés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet az összeköltözés ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgozunk, neki van lakása, biztos állása stb. Felvetette hogy költözzünk össze, de nem mondtam rá semmit, mert nem tudom hogy érezném magam egy olyan lakásban, amihez "semmi közöm". Nem én rendeztem be, nem az én ízlésem, nem ilyen lenne a falak színe, a bútorok helye-színe stb. Költözzek és maradjak csendben ezek ellenére mert nem az én lakásom semmi közöm hozzá ha így jó neki akkor ez van, vagy forgassam fel az életét az átrendezéssel-festéssel stb.? És ha nem akarja miattam átrendezni az egész lakást?
2010. okt. 23. 11:29
1 2
 1/12 nagyviri ***** válasza:
93%
Ha odaköltözöl, ne azzal kezdd, hogy tetőtől talpig felforgatod a lakását, mert annak nem lesz jó vége. Természetes, ha te is ott laksz, akkor egy idő után a lakás kinézete a te ízlésedet is tükrözni fogja, de nem kell ajtóstól rontani a házba. Kezdd apró lépésekkel, és csak tényleg azokon próbálj változtatni, ami nagyon nem tetszik, de mivel a párodé a lakás ő fogja a végső szót kimondani, amit neked tiszteletben kell tartani.
2010. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezt mondjuk beszéld meg vele. Ha nem vagy olyan viszonyban vele, hogy megbeszéld ezt, akkor nem jó ötlet az összeköltözés.
2010. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

"Nem én rendeztem be, nem az én ízlésem, nem ilyen lenne a falak színe, a bútorok helye-színe stb."


"És ha nem akarja miattam átrendezni az egész lakást?"


Már ne is haragudj, de jó önző dolog ez a részedről. Mi az, hogy nem te rendezted be, meg, hogy a falak színe nem olyan, a bútorok helye-színe, a te ízlésed? A pofám leszakad...


Drágám, ha ketten lakjátok a lakást, akkor ketten, közösen alakítjátok a belsejét, és bizony, nem csak a te saját ízlésednek fog megfelelni. Ebbe jobb, ha már most beletörődsz, ugyanis az együttélés erről szól, és a legtöbb döntést bizony közösen kell meghozni. Arról meg ne álmodj, hogy majd te odaköltözöl, és majd a saját ízlésed szerint átrendezgeted a lakást, mert én bizony, ha egy nő ilyet tenne, akkor szépen kihajítanám őt. Kölcsönösség, megegyezés, viszonzás... ezek a szavak mondanak neked valamit? Mert erősen úgy tűnik, nekem, hogy nem.

2010. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Félreértettetek... Totál be van rendezve, semmi nem hiányzik, de mivel úgy van berendezve ami nekem nem igazán tetszik, nem érezném jól magam...
2010. okt. 23. 12:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már az összeköltözésen jár az eszetek, akkor ezt is meg kéne tudnotok beszélni! Tehát nyugodtan állj elé, és mondd el neki, hogy mit érzel, hogy örülsz, hogy megkérdezte, de aggódsz, hogy hogy s mint tovább, biztosan meg tudjátok ezt is beszélni.

Szerintem a kérdező nem önző! Tök jó, hogy erről elgondolkodik, hiszen mások csak úgy beköltöznek a párjukhoz, miközben alap kérdéseket nem tisztáznak. És itt nem csak a berendezésről van szó, hanem arról is, hogy mennyire tekintheted otthonodnak, mennyire adsz bele a költségekbe, meglesz-e az olykor annyira vágyott magánszférád, felmehetnek-e bármikor a barátaid, ... Az összeköltözés kompromisszumokból is áll. Attól, hogy valakik nem beszélnek róla, még léteznek!

2010. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

"A kérdező kommentje:

Félreértettetek... Totál be van rendezve, semmi nem hiányzik, de mivel úgy van berendezve ami nekem nem igazán tetszik, nem érezném jól magam..."


De, tökéletesen felfogtuk, hogy mit akartál írni. Erre írtam, hogy a pofám leszakad. Ugyanis, ha én oda akarok költözni valakihez, ami ráadásul az ő lakása, akkor azt nézem, hogy van hol laknom, és hogy ki is az, akivel együtt lakom, NEM pedig azt, hogy minden egyes bútordarab az én kényelmemet szolgálja. Ha emiatt lemondasz az együttélésről, csak sajnálni tudlak, de a párodat meg még jobban, hogy éppen egy ilyen embert sikerült kifognia magának.

2010. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

ma 13:08


"Szerintem a kérdező nem önző! Tök jó, hogy erről elgondolkodik, hiszen mások csak úgy beköltöznek a párjukhoz, miközben alap kérdéseket nem tisztáznak."


Már meg ne sértődj ezen, de számomra az, hogy milyen színű a fal, meg hol vannak és milyen színűek a bútorok, nem alapvető kérdés. Ennyi.

2010. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Neked nem alapvető az hogy ha már mindened odahurcolod akkor jól érezd magad akkor is ha ő nincs melletted? Egyébként nem arról van szó hogy örüljek hogy van hol lakni mert most is van hol laknom, de lehet tényleg benne van a hiba ha otthonosan akarom érezni magam ott ahol évekig lakni fogok...
2010. okt. 23. 18:01
 9/12 anonim ***** válasza:
És mit szólsz ahhoz, ha közösen átrendezitek az egészet? Szerintem nyugodtan mondd el neki az ötleteidet, és találjatok valami kompromisszumos megoldást.
2010. okt. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Neked nem alapvető az hogy ha már mindened odahurcolod akkor jól érezd magad akkor is ha ő nincs melletted?"


Én képes vagyok jól érezni magam egy tökéletesen idegen házban is, ha megtalálom a dolgokat, amiket használni akarok és van egy kényelmes szék vagy kanapé. Ez ilyen fengsuis női hiszti.

2010. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!