Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A felettünk lakóktól nem...

A felettünk lakóktól nem tudunk pihenni, élvezni az otthonunk melegét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két gyermekes anyuka vagyok. Nagyobbik 5 és fél, kisebbik 3 és fél hónapos. Panelban élünk. Felettünk már három gyermek van, legkisebb 9 hó, egy 5 és fél és egy 7 éves. Míg kettő gyermek volt felettünk nem volt gondunk. Elviseltem a rohangálást, ha eldurvult a helyzet szóltam, kb egyszer. Mióta a kicsinek előkerültek a kis játékai, azóta a nagyok is azt dobálják a parkettára, olyan sokszor egész nap, mintha kalapáccsal vernék a parkettát radiátor karistolással megspékelve felettünk. Sokszor mikor altatom a kicsit nem tudom eldönteni, hogy melyik szobába tegyem le aludni, mert zengenek a szobák. Tudom, hogy a panel viszi a hangot, ezért kell gondoskodni a szigetelésről, mert nem csak magunk vagyunk. A másik, hogy a mi hálószobánk fölé került a gyerekszoba a két nagyobbikkal és mióta parkettás lett a szoba, nincs olyan nap, hogy ne ébrednék fel ijedten a nagy dübörgésre és kopácsolásra, valószínű nincs hangszigetelve a parketta alatt. Sajnos még a kicsi gyerekem is sokszor felébred a zajra. Már nem bírom elviselni, hogy hétvégén is velük kell kelni 6.30-kor. Szóltam az anyukának és azt kaptam, hogy neki hááááárom gyereke van, majd kioktatott, hogy a piciknek ilyenkor más az alvásuk éberebbek, meg én is, naná, hogy ki vagyok élezve minden zajra. Elmondta, hogy ez egy társas ház, ezt el kell viselni. Azt hiszem, ennek oda vissza kellene működni. Nagyon elszomorodtam, mert ő már harmadszorra csinálja végig a kialvatlan időszakot, több megértést, empátiát vártam volna. Mostanában még este 8 kor is rohangál a nagyobb, megy a zörgés a parkettán, mikor altatom a kicsit. Kértem rakjon alájuk szőnyeget, de az egyik gyereknek kijött a poratka allergiája. Mondtam, hogy polifoam játszó szőnyegben nem marad meg atka, de a hálónk felett semmi változás. Napközben jobb a helyzet, de van mikor kisírom az ideget, mert nem tudok visszaaludni, vagy felriadok a zajukra. Biztos nem csinálnak semmi különöset, csak játszanak, de miért nem lehet szőnyeget tenni alájuk (allergénmenteset! ). Egy gyerek is tud zajongani, nálunk is parketta van, mindíg toltam a gyerek alá a szőnyeget (polifoam) most, hogy ilyen nagy már megtanulta, hogy nincs rohangálás és parkettán karistolás, a szőnyegre ül le játszani. Az alattunk lakó sose szólt, nem volt gondunk. Nem tudom mit tehetnék, el vagyok keseredve, hogy nincs pihenés, és hogy akinek 3 gyereke van az 3x nagyobb zajt csaphat. Ha nekem szólna valaki, hogy nem tud aludni tőlünk, fülem farkam behúzom és megteszem amit lehet. Úgy gondolom, az én gyerekeim is megérdemlik a pihenést velem az élen, nem érünk kevesebbet mi négyen, mint ők 5-en. Mit tegyek?
2013. nov. 18. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

"Ha nekem szólna valaki, hogy nem tud aludni tőlünk, fülem farkam behúzom és megteszem amit lehet"


Ezt senkinek sem hinném el, ha ilyet állítana.

A reakció ilyenkor: a fogd be a füled, költözz el, mert neked nincs gyereked/kutyád, jelents fel ha akarsz... satöbbi....

Hagyd a csudába, visszanyalt a fagyi.

2013. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a panellakás hátránya, nem nagyon tudsz mit tenni. A szomszédodnak, akinek egy gyereke sincs, is el kell viselnie a gyerekeid sírását, akár éjszaka is.
2013. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan vannak ugyaniyen helyzetben, nem nagyon lehet mit tenni sajnos. Ez a társasházak, főleg a panelek hátránya. :(
2013. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hangszigetelni nem tudod, egy hülyegyerek meg az marad. Ezzel együtt kell élni, amúgy én is éltem így, én meg tudtam szokni.
2013. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

A panel nem emberi körülmények közötti lakhatásra készült. El kell adni a francba és menni családi házba.

És nem ,nem drágább, simán kapni családi házat panel áron csak kicsit arrébb kell menni.Lehet nem a szánkban lesz a bolt meg az óvoda de minden tekintetben jobb egy gyereknek is egy családi házban felnőni.Erre már sokan rájöttek.

Semmit nem tudsz tenni ,lehet feljelentéseket írogatni , évekig pereskedni aztán félni mikor tesz keresztbe úgy igazán a perelt szomszéd.

De egy gyerek által okozott természetes hanghatást nem tud egy bírói végzés sem megszüntetni! Bizonyítása is majdnem lehetetlen.

Annyit tehetsz még ,hogy vastagon körbeszigeteled a szobáidat.

2013. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen együtt tudok veled érezni. Mi is laktunk panelben, de a nem panel lakások ha nem jól szigeteltek, ugyanolyan hangosak. A legjobb a kertesház vagy egy polgári ház, vagy a legfelső emelet egy bármilyen társasházban. Sajnos én is nagyon érzékeny vagyok a hangokra, főleg ha fentről hallom. Vannak ilyen típusú emberek, mi is közéjük tartozunk. Én viszont tényleg nem bírok ki egy ilyen helyzetet, valamilyen módon biztos, hogy költöznék. Egyébként én is behúzom fülem-farkam, ha valaki nekem szól, ezért én sem értek meg másokat, akik nem ilyenek. Az nem számít, hány gyerekük van, mert úgy látszik, nem tartja kézben a dolgokat, ürügyet keres (allergia stb). Visszataszító egy szülő, aki a gyerekei számával kérkedik. Rendet viszont nem tud tenni és nem is akar látszólag. Esetleg megpróbálhatod, hogy megbeszéltek egy éjszakai szigorú szilenciumot, mondjuk 22-8-ig legalább egy szobában.

Egyébként meg éppen a körülmények miatt kellene a társasházban élőknek tekintettel lenni egymásra.. Ez a "fogadd el" szemlélet vezet oda, hogy bömböl a rádió, tv, éjszaka jönnek-mennek, nem foglalkoznak azzal, hogy más reggel munkába megy és aludni szeretne, mert ugye a társasház már csak ilyen..

2013. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!