Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan, hogy a...

Létezik-e olyan, hogy a felettünk lakó hallja a gyerekek lépéseit?

Figyelt kérdés
Eggyel felettünk lakik, és állítólag hallja, ha a gyerekek futnak, vagy erősebben lépnek, többször jött már panaszkodni. Az alattunk lakót hogy nem zavarja? Hogyan hallatszódhat felfelé a hang, vagy a rezgés? 7 éve épült ytong lakóház.
2013. júl. 22. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:

kuva egyszerű,

egy nap beszéld meg a gyerekekkel,hogy kezdjenek rohangálni-robogni-kergetőzzenek-ugorjanak-dobbantsanak,

és te meg menj föl a szomszihoz,hallgasd meg a saját füleddel,

-megfogsz lepődni,hogy mennyire fölhallatszik,

2013. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, igen. Az ytong a kitöltő falazat, ami a vasbeton pillér tartószerkezet közt van. A vb födém szépen továbbítja a rezgést (lépéshangokat) a pillérhez és a fszt-től a 6.-ig mindenki hallja, hogy Pistike futkározik a harmadikon. Persze ott a födém-pillér kapcsolatnál lehetne hanglágy anyaggal szigetelni, "úsztatni a födémet" és akkor nem lenne ennyire, de az pénzbe kerül, és ki látja azt, hogy hiányzik? Az alattatok lakó jobb idegrendszerrel rendelkezik.
2013. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos hallani,szinte napota jön a szomszéd hogy kicsit csendesebben szaladgáljanak a gyerekek,már úgy mászkálunk a lakásban mintha lopni mennénk szerinte azt is hallani.
2013. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Új építésű lakásban laktam régebben és tisztán hallottam az alattunk lakókat a szaladgáló-ordibáló gyerekükkel. Megmondom őszintén engem is nagyon idegesített, főleg, mert ki nem vitték volna (kertváros!) a gyereket a parkba, játszótérre, hanem bent volt állandóan. Mindenki a lakótelepeket szidja, de én laktam több lakótelepi lakásban és olyan durván sehol nem hallottam a rohangálást, mint az újépítésűben. Lehet, hogy a padlószőnyeg miatt, mert régen az volt mindenhol, most meg a parketta még rásegít a zajra. Lehet azt kellene letennek pár évre (tudom nem egészséges, nehezebb takarítani) és az tompítaná kicsit a zajt.
2013. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos ez nem jó hír. Mióta szólt a szomszéd, állandóan a gyerekeket csitítom, percenként rájuk kell szólnom, olyan vagyok, mint a házisárkány. Nem tudok velük állandóan kint lenni, 40 fok van. Valószínűleg a szeptemberi iskola és óvoda kezdés lesz a gyógyír a bajra.
2013. júl. 22. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:

a lakótelepi lakásban valóban nem olyan hangos a lépéshang - mint a 2-ben említettek miatt a vb vázasban (a léghangok viszont ott mennek át jobban, tehát beszéd, rádió)

Sajnálom a helyzetet, az sem jó, ha mindig rájuk kell szólni a kicsikre, a szomszédoknak meg egy kicsit jobban kell tűrni ... végül is nem éjjel futkároznak.

2013. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van házirend.Ha abban benne van hogy nappal a gyerekek csak lábujjhegyen és suttogva létezhetnek akkor rácsesztél.Ha nincs akkor a szomszéd koppant.Tőle soha nem hallotok semmilyen zajt?
2013. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!