Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi élet mennyivel jobb...

Külföldi élet mennyivel jobb mint a jelenlegi otthonunk?

Figyelt kérdés

Párommal jövőre végzünk. Én logisztikus leszek (22) párom pedig Anglisztikán tanul (21). Iskola mellett dolgozunk, de ami itthon folyik az katasztrófális. A fizetések nagyon alacsonyak, az ember örülhet, ha otthon ülhet és ki tudja fizetni a számláit, örülhet ha nem rugják ki, ha nincs leépítés. Egyre többen kerülnek az utcára illetve kényszerülnek arra, hogy ki meneküljenek külföldre, ami nem csoda, amilyen gazdasági helyzet van ma Magyarországon.

Akik kint élnek, vagy kint éltek, milyen tapasztalatok vannak?

Nagyon sok ismerős, barát ki ment Londonba, Németországba, Hollandiába, sőt még Kuwaitba is és azt mondják sokkal jobb kint az élet. Ott is kell keményen dolgozni, de meg is fizetik az embert!


2013. máj. 11. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobb idekinn, azonban nem mindenki tudja megszokni. Főleg a kezdet nehéz, ha ezt átvészeli valaki, akkor nagyon jó lehet. Külföldön is az lesz sikeres, akinek van olyan képzettséges, szakmai tudása, amilyenre igény van! Angliáról tudok nyilatkozni, itt a minimálbér(cca. 900 font nettó, ledolgozott órák függvényében) is ad egy minimális létbiztonságot, ha jól bánsz a pénzzel abból is meg lehet élni. Keményen kell dolgozni, ez így van, de megfizetnek. Nekem egyelőre jók a tapasztalataim, szépen megélek, nincsenek anyagi gondjaim, bár én otthon sem kerestem rosszul, én elsősorban az otthoni mentalitás miatt jöttem el.
2013. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő hogy kinek lesz jobb az élete és ki fog kint maradni külföldön hosszú távon. Van rengeteg aki nagy mellénnyel érkezik, aztán 2 hónap múlva megy haza és mondja hogy "milyen szar ez a kinti világ, nincs is kolbászból a kerítés".

Az viszont általánosan igaz hogy az EU-ban pár éve sokkal több lehetőség volt és jobb volt a megélhetés is, valamint hogy mostanában nyitják meg az EU országait a Román és Bolgár munkavállalóknak (eddig nekik munkavállalási engedély kellett), azok pedig tuti hogy elárasztják Nyugat-Európát. Még kevesebb munka lesz még kevesebb pénzért.

2013. máj. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!