Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok az ilyen szomszé...

Mit gondoltok az ilyen szomszédokról?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, nemrég óta lakunk albérletben. A hétvégén rendeztünk egy kisebb baráti összejövetelt, ahol direkt nem volt zene sem, hogy ne zavarjunk senkit, de ezek szerint mégsem tudtuk felmérni mennyire vagyunk hangosak (iszogattunk, beszélgettünk), mert éjfél táján rendőrök kopogtak az ajtón, hogy egy szomszéd bejelentést tett, hogy hangosak vagyunk. Természetesen felnőtt embereknek tartjuk magunkat, azonnal visszavettünk a hangerőből, nem tudtuk, hogy ennyire áthallatszik minden, ellenben ezzel egyidejűleg ki is akadtam. Egy másik értelmes felnőtt ember miért nem tud kilépni az ajtón és bekopogni, ha valami baja van? Én nem akarok haragot tartani, sem rosszban lenni az itt lakókkal, simán lejjebb vettük volna a hangerőt, ha átjön a szomszéd és szól, hogy zavarjuk. Miért az a megoldás rögtön, hogy rendőröket hívnak ránk?

Megúsztuk egy figyelmeztetéssel, de ez akkor is szíven ütött egy kicsit. Legközelebb én is hívjak rendőrt a mellettünk lakóra, mert hajnali 1-kor még használja a mikróját és olyan fejhangon sípol az, hogy kiugrok az ágyból, mert azt hiszem az ébresztőm az?

Hibáztunk, én ezt belátom, de fáj, hogy ennek megoldására nem tudott a kedves szomszéd emberi módot találni. Ma reggel jött csak az igazi meglepetés, ugyanis a tulaj is felhívott, hogy "az egyik szomszéd" tegnap telefonált neki, hogy a bérlői nem tudnak viselkedni... Emlékeztetett, hogy a szerződésünkben az áll, hogy 10 után csend van a házban és egyúttal figyelmeztet, hogyha ismét panasz lesz ránk, kénytelen lesz felmondani azt.

Tekintettel a helyzetre, ezt már tényleg kicsit túlzásnak érzem, hiszen nem szándékosan csináltuk, amit csináltunk. Vállaljuk a párommal a tetteink következményét, de nagyon rossz szájízem van az ügy miatt.

Máshol is ez a helyzet? Csak én vagyok naiv, hogy lett volna ennek más megoldása is?



2014. jan. 6. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ti lehallkultatok volna ,ha szól ,de a bunkó többség elküldte volna melegebb éghajlatra a becsengető szomszédot, rosszabb esetben meg is fenyegeti és képenvágja, vagy később megtorolja a "sértést" ,mert tudni fogja ki szólt be neki.Lehet már van ezirányú tapasztalata annak aki kihívta rendőrt egyből.
2014. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zgyzgy ***** válasza:
0%
Igen, van ez a feljelentgetős, rendőrthívós, sunnyogó, pronyó, kötekedő fajta szomszédtípus. Kezelhetetlen. Ha belemész a játékba, csak rosszabb lesz. Költözés.
2014. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy Budapesten kicsit más a helyzet, mint vidéken, de erre azért nem számítottam. Egy vidéki kisvárosból jövünk, ahol azért egymás arcát, sőt nevét is szokás megjegyezni a szomszédoknak, még ha nem is vagyunk jóban. Ehhez képest én itt a szomszédok felét még nem láttam két hónap alatt sem és nagyon rosszul esik, hogy új lakóként rögtön ezzel köszöntenek, holott nem érzem, hogy bármi rosszat is tettünk volna azon felül, hogy kicsit hangosak voltunk.

A tulaj alapból nem tudhatja mennyi igazság van abban, amit a szomszéd mond, szerintem némi túlzás is volt benne, úgyhogy ennyi erővel akkor 2 hónap múlva valami mondvacsinált indok alapján a szomszéd miatt lazán kirakhat. Juhhé...

Most sokkal pipább vagyok és sokkal inkább beolvasnék a kedves szomszédnak, mintha korrektül átjött volna és szól, hogy nem tud aludni. Vagy ha fél és arctalan akar maradni, csúsztasson egy cetlit az ajtó alá, vagy bánom is én.

2014. jan. 6. 12:53
 4/7 zgyzgy ***** válasza:

Én sem ismerem a szomszédaimat, állandóan cserélődnek, mert minden lakás ki van adva. Nyilván a te főbérlőd is azért fél a cirkusztól, mert feketén adta ki a lakást (gondolom).

2 millió idegbeteg egy rakáson - ez Budapest. Épp azon vagyok, hogy vidékre költözzek, de sajnos ott is vannak suttyó telekszomszédok, és ott is érezhető az elidegenedés, a rosszindulat. De legalább nincs falszomszéd.

2014. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapból este 10 után el kéne kusshadni, ez alapvető minden társasháznál. Magadtól nem jutott volna eszedbe? Láthatóan nem. Itt is van nem egy szomszéd, akivel a t*köm tele, hiába szóltunk nem egyszer, hogy vegyen vissza, ne úgy kommunikáljon, mintha halláskárosulthoz beszélne, ne bömböltesse a zenét, semmi reakció. Tudod kinek van még ezután türelme jófejkedni meg próbálkozni? Ha magadtól nem megy, a rendőrök majd segítenek megérteni. Ez nem egy barátságos kisváros már, itt kicsit másmilyen az élet. Ezen az se segít, hogy bizony a házak többségében sz*roka falak, vagy papírvékonyak vagy hangszigetelés nincs (vagy az is ócska). Ha felnőtt emberként az nem jut magadtól eszedbe, hogy ÉJSZAKA egy társasházban nem összejövetelt kéne tartani, mert bizony másokat zavar, akkor háborgás előtt inkább nézz magadba. Lehet bulit tartani egész nyugodtan, csak akkor költözz kertes házba.
2014. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nézd... nem véletlenül nem bömböltettük a zenét és nem ordibáltunk. A fene sem gondolta, hogy ennyire áthallatszik az emelkedett hangulatú beszélgetésünk is. Szerintem inkább olyannak nem kellene társasházba költöznie, aki nem tud kommunikálni és alkalmazkodni másokhoz. Költözzön az családi házba, akit zavar, hogy érzi a szomszéd lábszagát falon keresztül is, annyira egymás szájában vannak.

Szerintem mi a helyzethez képest kulturáltan viselkedtünk, de azt nem tartom fairnek, hogy rögtön a tulajdonost és a rendőrséget kell hívni, amiért a kedves a szomszédnak esetlegesen volt már rossz tapasztalata. Ha átjönni és elküldtem a jó édes anyjába, akkor hívjon rám rendőröket. 2 hónap alatt az első ilyen eset és valószínű nem is lesz több ebből tanulva... Nem kell egy-két rossz tapasztalat miatt mindenkit vérig alázni és elküldeni a francba, csak mert valamire nem gondolt. Sosem zavartunk senkit, most sem akartunk, sajnálom, hogy így alakult, tökre magamba néztem, de ezt azért durva húzásnak tartom.

Én fairnek érzem magam, sosem balhéztam senkivel a társasházban, mosolyogva köszönök mindenkinek. Nem tudom mivel érdemeltük ki, hogy ne merjen valaki átkopogni, hogy heló nem tudok aludni, kuss már... Azért mert akad pár paraszt, mi nem vagyunk azok.

2014. jan. 6. 22:27
 7/7 zgyzgy ***** válasza:
35%

Meg kell védenem a Kérdezőt.

Úgy tudom, hogy elvileg egy európai fővárosban élünk, nem pedig nevelőintézetben vagy kaszárnyában, ahol az esti takarodó után kussolni kell.

Sokféle ember, más-más szokásokkal, életritmussal él egymás mellett, így valamiféle toleranciát elvárhatunk egymástól.

Óhatatlanul előfordul, hogy valaki valamilyen módon zavarja belső köreinket, de jól kinéznénk, ha mindenki az első kellemetlenségre vasvillát ragadna.

Van, aki reggel 7-kor flexel az udvarban, van, aki este házibulit tart. Különbözőek vagyunk.

De olyat is hallottam már, hogy előző nap előre elnézést kértek a szomszédoktól a másnap esti hepaj miatt. Ez is egy megoldás.

2014. jan. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!